Az Anaheim büntetőkkel nyerte a nyugati rangadót a Nashville ellen

2007.03.05. 10:03
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 143. játéknapján egy találkozó a hosszabbításban, négy viszont csak a szétlövésben dőlt el. Egy csapat, nevezetesen a Dallas, megint lőtt gól nélkül maradt – ráadásul hazai pályán -, illetve mondhatjuk a másik szemszögből is: Jevgenyij Nabokov (San José Sharks) 26 lövést védve pályafutása 32. shutoutját produkálta. Pavelski két góllal vette ki a részét a sikerből.
Penner (Anaheim, jobbra) okoz nem kis zavart a vendégkapunál, Peverley (Nashville, középen) és Vokoun (Nashville, balra) próbálja őt kiszorítani
Reuters
Reuters

Izgalmasan alakult a játéknap rangadója, a Nashville anaheimi vendégjátéka, amelyen a Nyugati-főcsoport első két helyezettje feszült egymásnak.

Jól kezdtek a vendégek, akik az első harmad végére kétgólos előnyre tettek szert. Pedig csupán hat lövéssel próbálkoztak, míg a házigazdák 11 lövését védte Vokoun.

A folytatásban sem változott a mérkőzés összképe: a hazaiak nyomás alatt tartották a vendégeket, akik ritkán jutottak lövéshez. Ennek eredményeként a végére kiegyenlítettek a Kacsák, akik a büntetőpárbajt 2-1-re nyerték.

A Nashville játékosai a mérkőzésen összesen 14-szer próbálkoztak kapura lövéssel, a túlóra öt percében egyszer sem. A Predátorok 18. vereségüket szenvedték el az idényben, a Kacsák a 11. sikerüket aratták a túlórában.

Pittsburghben a Pingvinek két góllal veszítették el az első harmadot a Philadelphia ellen, ám a záró részre már egyenlő állással futottak ki a jégre a csapatok. Csak az eredmény, a leosztás nem változott a végére, jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés.

A mérkőzésen két gólt vágó Christensen, valamint Crosby is betalált a hazaiaktól, a vendégek közül ketten is rontottak, így a Pittsburgh a szezonban már nyolcadszor bizonyult jobbnak a Philadelphiánál, miközben egyszer sem kapott ki.

Hiába lőtt két gólt a detroiti Draper a záró felvonásban – a második 58:33-nál túlórát ért –, a hosszabbítás harmadik percében Richardson góljával a Colorado győzött.

A Chicago 1-0-s vezetés után kétgólos hátrányba került az Ottawa ellen, de a harmadik harmadban a hazaiaknak sikerült kiharcolniuk a hosszabbítást. A szétlövést a negyedik pár után 2-1-re a Blackhawks nyerte.

Simán, három góllal kapott ki a Devils New Jerseyben a Bostontól: a vendégek kapusa, MacDonald, míg hazai kollégája, Brodeur egyaránt 26-26 lövést védett. A végén mégis előbbi lehetett a boldogabb, hiszen őt csak egyszer késztették megadásra, a túloldalon háromszor kapitulált a hálók őre.

A Vancouver 3-3-s döntetlen után – a Canucksbsan Cowan duplázott - a szétlövést 3-2-re nyerte a Minnesota ellen.

Elsősorban Hossa két góljának köszönhetően az Atlanta hazai pályán két góllal verte a címvédő Carolinát.