Ligue 1: rennes-i győzelem a Montpellier ellen

T. Z.T. Z.
2024.02.03. 19:03
Fenerbahce v Rennes - UEFA Europa League
Martin Terrier szerezte a Rennes első gólját a találkozón (Archív fotó: Getty Images)
A Rennes hazai pályán 2–1-re legyőzte a Montpellier-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) szombati játéknapján.

Két középcsapat találkozott a francia bajnokság 20. fordulójában. A hazai pályán játszó rennes-iek számára jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó, hiszen Martin Terrier már a 3. percben beköszönt. A második félidőben Arnaud Kalimuendo büntetőből növelte a Rennes előnyét, majd Amine Gouiri is betalált a Montpellier kapujába, a gólt azonban VAR-vizsgálat után érvénytelenítette a játékvezető.

A Montpellier Téji Savanier góljával a 73. percben szépített, de újabb gólra már nem futotta erejéből, 2–1-re nyert a Rennes, amely így két pontra került az Ekl-t érő hatodik helytől a tabellán.

FRANCIA LIGUE 1
20. FORDULÓ
Rennes–Montpellier 2–1 (Terrier 3., Kalimuendo  48. – 11-esből, ill. Savanier 73.)