Ligue 1: parádés mérkőzésen nyert a Monaco a Lens otthonában

B. D. K.B. D. K.
2024.02.25. 15:00
Ötgólos meccset nyert a Monaco (Fotó: AFP)
A Monaco idegenben 3–2-re legyőzte a Lenst a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A mérkőzés előtt csupán két pont választotta el egymástól az ötödik helyen álló Monacót és a hatodik Lenst.

A vendégek szerezték meg a vezetést, a 19. percben Folarin Balogun volt eredményes (0–1). Aztán a 30. percben Minamino Takumi érdekes körülmények között duplázta meg a Monaco előnyét. A japán játékos éles szögből, egy kipattanót tett vissza a hosszú sarok irányába, a másodszor is védeni igyekvő Brice Samba kapus pedig a bal kapufánál helyezkedve jobb kézzel beütötte a labdát a saját kapujába (0–2). Mire a lassítások után visszakaptuk a képet, a túloldalt Elye Wahi került ziccerbe, és megszerezte a szépítést jelentő találatot. A partjelző egyből beintette a lest, és úgy tűnt, teljes joggal, ám a VAR-vizsgálat után mégis megadták a gólt. Később a közeli visszajátszásból derült csak ki, hogy a labda ellenféltől érkezett, így jó döntés született (1–2).

Néhány perccel később Wahi majdnem egyenlíteni is tudott, de Majecki kapus olvasta a lövését és leért a hosszúra. Helyzetekben gazdag, izgalmas első félidőt láthattunk!

A második játékrész hajrájában egalizált a Lens, Wesley Said bombázott közelről a kapuba (2–2). Úgy tűnt, nem sokáig örülhet az iksznek a hazai gárda, mert két perccel később büntetőhöz jutottak a vendégek. Balogun tizenegyesét azonban Samba hárította, kijavítva ezzel korábbi hibáját.

A három pont végül így is a Monacóhoz került, a hosszabbításban Minamino nagy lövése talált utat a kapuba (2–3).

Rangadót nyert a Monaco!

Ami a többi délutáni mérkőzést illeti: a Reims a második félidő közepén megszerezte a vezetést a Le Havre otthonában, majd emberhátrányba került, s a hazaiak gyorsan egyenlítettek is, végül mégis a vendégek örülhettek egy a rendes játékidő ráadásának 6. percében értékesített büntetőnek köszönhetően.

A sereghajtó Clermont gól nélküli döntetlent játszott a nemzetközi kupaszereplésért harcoló Nice otthonában, ráadásul a vendégek az első félidő végén büntetőt hibáztak, vagyis közel álltak a még nagyobb meglepetéshez, ám ez végül elmaradt.

A Lille a Toulouse otthonában a szünetben még 1–0-ra vezetett, ám a házigazdák a második félidőben előbb egyenlítettek, majd a játékrész közepén két gyors góllal eldöntötték a három pont sorsát, s 3–1-re nyertek.

LIGUE 1
23. FORDULÓ
RC Lens–Monaco 2–3 (Wahi 31., Said 77., ill. Balogun 19., Minamino 30., 90+2.)
Le Havre–Reims 1–2 (A. Toure 74., ill. Daramy 64., 90+6 – a másodikat 11-esből)
Nice–Clermont 0–0
Toulouse–Lille 3–1 (Elebi 49., Sierro 60., Dallinga 66., ill. Haraldssson 45.)
Később
PSG–Rennes 1–1 (G. Ramos 90+7. – 11-esből, ill. Guiri 33.)
Olympique Marseille–Montpellier 4–1 (I. Ndiaye 31., Aubameyang 43., 62. – a másodikat 11-esből, F. Sacko 82. – öngól, ill. Al-Tamari 5.)