Itt az Eb legnagyobb csodája! Izland kiejtette Angliát!

2016.06.27. 20:50
Az Anglia–Izland mérkőzéssel zárult a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntője, és óriási meglepetéssel, ugyanis az izlandiak búcsúztatták (2–1) a titkos esélyes „háromoroszlánosokat"!
Izlandi csoda: negyeddöntős a szigetország (Fotó: Hegedüs Gábor)

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ

ANGLIA–IZLAND 1–2 (1–2)
Nizza, Stade de Nice, 33 901 néző. Vezette: Skomina (szlovén)
ANGLIA: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier (Wilshere, a szünetben), Rooney (Rashford, 87.) – Sturridge, Kane, Sterling (Vardy, 60.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
IZLAND: Halldórsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, B. Bjarnason – Sigthórsson (E. Bjarnason, 77.), Bödvarsson (Traustason, 89.). Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck és Heimir Hallgrímsson
Gólszerző: Rooney (4. – 11-esből), ill. R. Sigurdsson (6.), Sigthórsson (18.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN
OLASZORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 2–0

Bár Anglia is a kőkeménynek ígérkező, öt világbajnokot felvonultató ágra került, a nyolcaddöntőben Izland kiejtése papíron nem tűnt megoldhatatlan feladatnak.

HODGSON TÁVOZIK
Roy Hodgson angol szövetségi kapitány a kínos kiesés után bejelentette, hogy ő és két segítője, Gary Neville és Ray Lewington is távozik az angol válogatottól. RÉSZLETEK ÉS TOVÁBBI REAKCIÓK ITT!

De a története első Eb-jén részt vevő szigetországi együttes alaposan megtréfálta az angolokat, akik 1966 óta 19 mérkőzést játszottak a vb-k és az Eb-k egyenes kieséses szakaszában, ám ebből csupán hatszor diadalmaskodtak, sőt a rendes játékidőben csak háromszor nyertek. Anglia legutóbbi négy Eb-s egyenes kiesés mérkőzése tizenegyespárbajba torkollott, ám csak egyet tudott megnyerni ebből.

A találkozó remekül kezdődött: aki húsz percet késett, lemaradt a legfontosabb pillanatokról.

Anglia a negyedik percben előnyhöz jutott Wayne Rooney büntetőből szerzett góljával, de öröme nem sokáig tartott: alig több mint egy perccel később Izland Ragnar Sigurdsson találatával. 1–1

Az izlandiak ráadásul fordítani tudtak: Kolbeinn Sightórsson lövése védhetőnek tűnt, de Joe Hart kezéről becsorgott a labda a kapuba. Hideg zuhany a javából! 1–2

Az Eb-történelem során még sohasem esett három gól egy meccsen ilyen rövid idő alatt.

A szünet előtt Harry Kane járt a legközelebb az egyenlítéshez, de Hannes Halldórson kapus a léc alól kitolta a Tottenham gólvágójának löketét.

Fordulás után Izland előtt adódott az első nagy lehetőség: Sigurdsson ollózása Hartot találta telibe. Az angoloknak nem volt igazán nagy ziccerük az egyenlítésre, végig nyomtak, de nem tudták feltörni az izlandi falat. A túloldalon ellenben Izland többször eldönthette volna a továbbjutást.

Anglia kudarcot vallott – nem először –, Izland pedig az Európa-bajnokság legnagyobb meglepetését szolgáltatta, és készülhet a házigazda franciák elleni negyeddöntőre!

Azt meg csak halkan tesszük hozzá, hogy Izland csupán döntetlent játszott Magyarországgal…

AZ EB EGYENES KIESÉSES SZAKASZA
Június 25.15.00Svájc–Lengyelország 1–1 (Shaqiri 82., ill. Blaszczykowski 39.) – 11-esekkel 4–5
Június 25.18.00Wales–Észak-Írország 1–0 (McAuley 75. – öngól)
Június 25.21.00Horvátország–Portugália 0–1 (Quaresma 117.) – h. u.
Június 26.15.00Franciaország–Írország 2–1 (Griezmann 58., 61., ill. R. Brady 2. – 11-esből)
Június 26.18.00Németország–Szlovákia 3–0 (J. Boateng 8., Gomez 43., Draxler 63.)
Június 26.21.00Magyarország–Belgium 0–4 (Alderweireld 10., Batshuayi 78., E. Hazard 80., Carrasco 91.)
Június 27.18.00Olaszország–Spanyolország 2–0 (Chiellini 33., Pelle 91.)
Június 27.21.00Anglia–Izland 1–2 (Rooney 4. – 11-esből, ill. R. Sigurdsson 6., Sigthórsson 18.)