Konföderációs Kupa: nem videózhat a negyedik játékvezető

2009.06.18. 18:10
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) betiltotta a pálya melletti tévékészülékek használatát a Konföderációs Kupán.
„Ezentúl nem lesz videó a pálya mellett tartózkodó negyedik játékvezető előtt, így senki sem mondhatja, hogy a visszajátszások megtekintése után ő befolyásolt egy-egy játékvezetői döntést” – nyilatkozta Sepp Blatter, a FIFA elnöke nem sokkal a Brazília–Egyesült Államok mérkőzés előtt.Mint ismert, az Egyiptom–Brazília (3–4) meccsen Howard Webb a 90. percben úgy adta meg a győztes gólt hozó tizenegyest a dél-amerikaiak javára, hogy először szögletet ítélt az egyiptomi Ahmed el-Muhammadi kezezése után. Az afrikaiak szerint az angol bíró azt követően változtatta meg döntését, hogy a negyedik játékvezető felhívta a figyelmét a szabálytalanságra, márpedig a videó használata nem engedélyezett a labdarúgásban.