Nem megy az argentinoknak: a válogatott kikapott Ecuadorban

2009.06.11. 01:32
Labdarúgó világbajnoki selejtezőn szenvedett vereséget Argentína. Diego Maradona együttese Ecuadorban kapott ki 2–0-ra. A hazai csapat ezzel két pontra megközelítette a dél-amerikai selejtezőcsoportban negyedik helyen álló gauchókat.
Argentína csak küzdött, pontot nem szerzett
Fotó: Reuters

A BRAZILOK HÁTRÁNYBÓL FORDÍTOTTAK

A labdarúgó világbajnoki selejtezők dél-amerikai zónájában a brazil válogatott hazai pályán 1–0-s hátrányból fordított, és győzött 2–1-re Paraguay ellen. A vendégek a mexikói America csapatában játszó csatár, Salvador Cabanas góljával szerezték meg a vezetést, de Robinho még a szünet előtt egyenlített. A második félidőt nagy lendülettel kezdték a brazilok, és a válogatottban második találatát jegyző Nilmar révén a 49. percben megszerezték a találkozót eldöntő gólt. Kolumbia Perut, Chile Bolíviát győzte le, a Venezuela–Uruguay meccsen döntetlen született. Chile sikerével feljött a második helyre. (Az első négy helyezett egyenes ágon kijut a vb-re, az ötödik pótselejtezőt játszik egy a CONCACAF-zóna negyedik helyezettjével.)
Argentína nagyon megszenvedett Kolumbia ellen még szombaton, de akkor sikerült begyűjtenie a három pontot Diego Maradona együttesének. Most viszont elmaradt a várt siker siker: Ecuadorban 2–0-ra kaptak ki a gauchók.

Pedig az argentin válogatottnak megvolt az esélye a győzelemre. Carlos Tévez az első félidő közepén kiharcolt egy tizenegyest (Marcelo Elizaga volt szabálytalan az MU támadójával szemben), ám a sértett elhibázta a büntetőt. Ezért pedig súlyos árat fizettek az argentinok.

A szakadó esőben megrendezett találkozó utolsó húsz percét ugyanis jobban bírta az addig nem túl sokat mutató hazai csapat.

Walter Ayovi a büntetőterület sarkától vágta a labdát a felső sarokba a 72. percben, alig tíz perccel később pedig végleg eldőlt a találkozó sorsa. Pablo Palacios talált be, Ecuador pedig 2–0-s sikert könyvelhetett el.

Diego Maradona együttese sorozatban harmadik nyújtott csalódást keltő teljesítményt. Az argentinok előbb súlyos, 6–1-es vereséget szenvedtek Bolíviától, majd egy soványka, Kolumbia elleni győzelem (1–0) után most ismét kikaptak.

Veresége ellenére az argentin válogatott továbbra is a negyedik, azaz kvalifikációt érő helyen áll a dél-amerikai selejtezőcsoportban, Ecuador azonban két pontra megközelítette a kétszeres világbajnokot.

VB-SELEJTEZŐ

DÉL-AMERIKA
ECUADOR–ARGENTÍNA 2–0
Quito. V: Chandía (chilei)
ECUADOR: Elizaga – Espinoza, Reasco, Ayovi, Hurtado – E. Méndez, Valencia, Castillo, Noboa (Palacios, a szünetben) – Tenorio (Montero, 13.), Caicedo (J. Méndez, 78.. Szövetségi kapitány: Sixto Vizuete
ARGENTÍNA: Andújar – J. Zanetti, Heinze (D. Milito, 82.), Demichelis, Ottamendi – Maxi Rodríguez, Battaglia, Gago (Verón, 74.), Gutiérrez – Messi, Tévez (Bergessio, 66.). Szövetségi kapitány: Diego Maradona
Gólszerző: Ayovi (72.), Palacios (83.)

Brazília–Paraguay 2–1
Recife, V: Oscar Ruíz (kolumbiai)
BRAZÍLIA: Julió César – Daniel Alves, Lúcio, Juan, Felipe Melo –Kleber, Elano (Ramires 59.), Gilberto Silva, Nilmar (Pato 74.) – Kaká, Robinho (Kléberson 84.)
PARAGUAY: Villar – Veron, Caniza, J. C. Cáceres, Bonet (E. Benítez 69.) – E. Ledesma (Aquino 62.), O. Martínez (D. Lopez 79.), Cabanas, P. Da Silva – V. Cáceres, Riveros
G.: Robinho (40.), Nilmar (49.), ill. Cabanas (25.)