Eb 2024: Horvátország kiütötte a letteket, Isztambulban ikszeltek az örmények

2023.09.08. 23:01
Erődemonstrációt tartottak Modricék a lettek ellen (Fotó: Getty Images)
Kiütéses győzelmet aratott Horvátország Lettország ellen a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek D-csoportjában, miután az 5. fordulóban öt gólt hintett a baltiaknak. A csoport másik mérkőzésén Törökország hazai környezetben ikszelt Örményországgal.

HORVÁTORSZÁG–LETTORSZÁG

Már a 3. percben bevette az esélytelenek nyugalmával pályára lépő lettek kapuját a legutóbbi világbajnokság bronzérmese: Bruno Petkovic bődületes szabadrúgásgóllal szerezte meg a vezetést (VIDEÓ ITT). Tíz perccel később ismét a horvátok ünnepelhettek, ezúttal Luka Ivanusec kanalazta a kapuba a lett kapusról lecsorgó labdát – a beadást Perisic szállította (VIDEÓ ITT). A játék minden elemében alárendelt szerepet játszó baltiak nem úszták meg újabb kapott gól nélkül az első félidőt: az első horvát találatot jegyző Bruno Petkovic ezúttal közvetlen közelről belsőzött a kapuba (VIDEÓ ITT). A meccs záró szakaszában újabb horvát gólok születtek: előbb Andrej Kramaric belsőzött a kapuba közvetlen közelről, majd Mario Pasalic lőtte ki a bal felsőt (VIDEÓ ITT). 5–0

A SPÍLER TV ÖSSZEFOGLALÓJA

TÖRÖKORSZÁG–ÖRMÉNYORSZÁG

A gól nélküli első félidő után – kissé váratlanul – a vendég örmények szerezték meg a vezetést: egy ötösre érkező beadásnál a menteni igyekvő Özkacar lyukat rúgott, a berobbanó Artak Dasjan pedig futtában, a kilépő török kapus alatt a kapuba juttatta a labdát (VIDEÓ ITT). A meccs hajrájában a hazaiak egy kontra végén némi szerencsével egyenlítettek Bertug Yildirim góljával (VIDEÓ ITT). A játékvezető nyolc percet hosszabbított, de több gól nem született: Örményország nem tudott visszavágni a hazai pályán elszenvedett vereségért, míg Törökország elkerült egy kínos vereséget.1–1