El: Lukaku góljával nyert a Roma; gálázott a Leverkusen

D. Á.D. Á.
2023.09.21. 20:52
Lukaku győztes gólt szerzett a Sheriff ellen (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában az AS Roma 2–1-re nyert a Sheriff Tiraspol vendégeként, míg a Bayer Leverkusen 4–0-val ütötte ki a Häckent hazai pályán. A Villarreal meglepetésre kikapott Görögországban a Panathinaikosztól.

A Bayer Leverkusen nagyszerűen kezdett a Häcken ellen, az első negyedóra után már két góllal vezetett Xabi Alonso csapata – előbb Florian Wirtz emelt a kapuba a kifutó kapus fölött, majd Amine Adli váltotta gólra Granit Xhaka tökéletes beadását. A németek a fordulás után ismét rákapcsoltak, a 66. percben Victor Boniface is beköszönt, négy perccel később pedig Jonas Hofmann állította be a 4–0-s végeredményt.

Nem volt ilyen könnyű dolga a Romának, amely a Sheriff Triaspol otthonában lépett pályára. Az olaszok Leandro Paredes fejesével kerültek előnybe az első félidő ráadásában, de a hazaiak hamar kiegyenlítettek a szünet után. Nyolc percig volt döntetlen az állás, majd Romelu Lukaku szép összjáték után talált be. A második vendéggólra már nem volt válasza a Sheriffnek, José Mourinho csapata győzelemmel kezdett az El-ben.

Némi meglepetésre Kleinheisler László együttese, a Panathinaikosz 2–0-ra legyőzte a Villarrealt. A magyar válogatott középpályás nem volt benne a görög csapat keretében.

A Rennes háromgólos sikert aratott a Maccabi Haifa ellen hazai környezetben, a Slavia Praha két góllal múlta felül a Servette-et, amelyben Bolla Bendegúz végig pályán volt.

Nem bírt egymással a Saint-Gilloise és a Toulouse, a belga és a francia csapat összecsapása 1–1-es döntetlennel ért véget.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
E-CSOPORT
Union Saint-Gilloise (belga)–Toulouse (francia) 1–1 (Amoura 69., ill. Dallinga 45+3. – 11-esből)
LASK (osztrák)–Liverpool (angol) 1–3 (Flecker 14., ill. D. Núnez 56. – 11-esből, L. Díaz 63., Szalah 88.)
F-CSOPORT

Rennes (francia)–Maccabi Haifa (izraeli) 3–0 (Blas 1., Truffert 31., Yildirim 56.)
Panathinaikosz (görög)–Villarreal (spanyol) 2–0
(Joannidisz 38., Sporar 78.)
G-CSOPORT
Servette (svájci)–Slavia Praha (cseh) 0–2 (Masopust 32., Ogbu 59.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Roma (olasz) 1–2 (Tovar 57., ill. Paredes 45+4., R. Lukaku 65.)
H-CSOPORT
Bayer Leverkusen (német)–Häcken (svéd) 4–0 (Wirtz 10., Adli 16., Boniface 66., Hofmann 70.)
Qarabag (azeri)–Molde (norvég) 1–0 (Leandro Andrade 56.)

A-CSOPORT
West Ham United (angol)–Topolyai SC (szerb) 3–1 (Petrovics 66. – öngól, Kudus 70., Soucek 82., ill. Sztanics 48.)
Olympiakosz (görög)–Freiburg (német) 2–3 (el-Kaabi 40., 75., ill. Sallai 9., Grifo 45+7. – tizenegyesből, Philipp 86.)
B-CSOPORT
Ajax (holland)–Olympique Marseille (francia) 3–3 (Forbs 9., Berghuis 20., Taylor 52., ill. Clauss 23., Aubameyang 38., 78.)
Brighton & Hove Albion (angol)–AEK Athén (görög) 2–3 (Joao Pedro 30., 67. – mindkettő 11-esből, ill. Sidibe 11., Gacinovic 40., Ponce 84.)
C-CSOPORT

Sparta Praha (cseh)–Arisz Limassol (ciprusi) 3–2 (Krejci 20., 25., Vitik 67., ill. Kokorin 11. – 11-esből, Babicka 90.)
Rangers (skót)–Real Betis (spanyol) 1–0 (Sima 68.)
D-CSOPORT
Atalanta (olasz)–Raków Czestochowa (lengyel) 2–0 (De Ketelaere 49., Ederson 66.)
Sturm Graz (osztrák)–Sporting CP (portugál) 1–2 (Boving 58., Gyökeres 76., Diomande 84.)