HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI 2012.12.13 12:36 Frissítve: 2015.02.05 02:16

Szavazás: az MLSZ-nél Bogdán Ádám az esztendő legjobbja

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a szintén sakkozó Polgár Judit és Lékó Péter. Előbbi 17., utóbbi 12. alkalommal lett az év legjobbja.

HIRDETÉS
Bogdán Ádám először lett az év játékosa az MLSZ-nél (Fotó: Mirkó István, archív)

 

A LEGUTÓBBI 10 ÉV GYŐZTESEI
 2002 2007
 2003
 2008
 2004 2009
 2005 2010
 2006 2011

A tekvondósoknál Tóth Balázs ugyancsak tizenkettedszer, míg a fallabdázóknál Krajcsák Márk kilencedszer bizonyult a legjobbnak. A számszeríjászoknál a korábban a sportlövők között nyolcszor a legjobbnak választott Sidi Péter másodszorra nyert, ugyanebben a sportágban Lénárt Ágota tizedik alkalommal nem talált legyőzőre.

A londoni olimpián lólengésben aranyérmes Berki Krisztiánt nyolcadik alkalommal választották az év legjobbjának saját sportágában, akárcsak a szörfözőknél az ötkarikás játékokon szintén szereplő Gádorfalvi Áront, illetve a szumósoknál Kálló Gyöngyit.

A LEGJOBBAK NÉVSORA ANNAK JELÖLÉSÉVEL, KI HÁNYADSZOR VÉGZETT AZ ÉLEN
Amerikaifutball:
Pethő Ferenc (Budapesti Farkasok AFKE) 1.
 
Asztalitenisz:
Zwickl Dániel (A.S.D. Ping Pong Pievese/Ochsenhausen) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 1.
 
Autósport:
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport) 3.
Nyirfás Julianna (Fleetconcept Rally Team) 1.
     
Atlétika:
Pars Krisztián (Dobó SE) 5.
Orbán Éva (VEDAC) 2.
    
Baseball/Softball:
Szabó Tamás (baseball, Szentendre Sleepwalkers) 1.
Suzanne Cole (softball, Érd Wildcats) 1.
    
Birkózás:
Lőrincz Tamás (Cegléd) 2.
Dénes Mercédesz (Érd) 1.
 
Búvársport:
Kanyó Dénes (uszonyos, Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 3.
Székely Lilla (uszonyos, Bácsvíz-KVSC Búvárszakosztály) 2.
Balázs Péter (tájékozódási, Amphora Búvár klub) 9.
Debreczeni Hajnalka (tájékozódási, DVCSH UBSE) 1.
Klima András (víz alatti rögbi, UWR Tiszavirág Vízisport Egyesület) 1.
 
Cselgáncs:
Ungvári Miklós (Ippon Judo Tatabánya SE) 5.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 3.
    
Curling:
Palancsa Dorottya (UTE) 1.
Kiss Zsolt (Westbay SC) 1.
 
Darts:
Bezzeg Nándor (ProDarts Hungary KSE) 5.
Ihász Veronika (Győri DC) 1.
 
Erőemelés:
fekve nyomó szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 4.
Kubatov Géza (JÁTESZ SE) 2.
erőemelő szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.
 
Evezés:
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 2.
Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 1.
 
Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia Sport Egyesület) 9.
Szombati Edina (Go Ahead Squash Club Sport egyesület) 5.
 
Golf:  
Szeberényi Máté (Budapest Highland Golf Club) 1.
Nagy Nóra Linda (Magyar Golf Club) 1.
 
Hegyi és terepfutás:    
Merényi Tímea (AS TEAM) 1.
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 2. (tájfutásban négyszer volt a legjobb)
 
Íjászat:
Dezső János (Hajdú Íjász Egyesület) 1.
W. Kiss Tímea (Bp. Spartacus) 1.
 
Jégkorong:
Sofron István (Sapa Fehérvár AV19) 1.
Huszák Alexandra (Vasas) 2.
inline: Feil Arnold (Győri ETO HC) 1.
 
Kajak-kenu:
Kozák Danuta (Honvéd) 2.
Dombi Rudolf és Kökény Roland (Építők Margitszigeti Diák KC és Esztergomi Kajak-Kenu SE) 1.
 
Karate:
Krassóváry Kitty (Wado Sportegyesület) 1.
 
Kerékpár:
Lovassy Krisztián (országúti, Close2 Carrera Gi Esse) 2.
Szeghalminé Kenyó Anita (országúti, Bringavilág SE) 1.
Szalontay Sándor (pálya, KSI) 3.
Kercsó-Magos Zsuzsanna (pálya, BVSC-Orient 21 Cycling Team) 1.
Paróczi Lénárt és Dévényi Bálint (terem, páros, Romhány SE) 1.
Szakály Kinga és Buzer Nikolett (terem, páros, Baj KSE) 1.
 
Kézilabda:
Császár Gábor (MKB Veszprém) 1.
Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria) 1.
Nikolicza Renátó (strandkézilabda, Százhalombattai KE) 1.  
Sidó Krisztina (strandkézilabda, Beach Girls) 1.
    
Kick-box:
Dancsó Zoltán (Kondor and Controll Sportklub Szombathely) 3.
Brunner Boglárka (PTE-PEAC) 1.
 
Korcsolya (rövid pályás gyorskorcsolya):
Heidum Bernadett (Sportország SC) 4.
Knoch Viktor (Pécsi KSE) 4.
 
Kosárlabda:
Hanga Ádám (Manresa) 2.
Honti Kata (Rivas Ecopolis) 1.
 
Labdarúgás:
Bogdán Ádám (Bolton Wanderers) 1.
Vágó Fanny (MTK Budapest) 1.
 
Lovassport:
Tóth László (Toll 96 Kft. Lovas SK) 1.
 
Műugrás:
Gondos Flóra (Rugóláb Lendület SE) 2.
Kelemen Tamás (BVSC Zugló SE) 1.
 
Ökölvívás:
Harcsa Zoltán (Unió Kispest) 1.
Nagy Tímea (DVSC) 1.
 
Öttusa:
Marosi Ádám (Budapest Honvéd SE) 4.
Gyenesei Leila (Alba Volán) 4.
    
Rögbi:
Collet Gregoire (XV, Esztergomi Vitézek RSE) 1.
Teisenhoffer László (7's, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Fehér Csilla Renáta (7's, SZVISE Battai Bulldogok) 2.
 
Röplabda:
Veres Péter (Dinamo Moszkva) 1.
Liliom Rita (KS Palac Bydgoszcz) 1.
    
Sakk:
Lékó Péter (Lékó Péter SE) 12.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 17.
 
Sí:
Farkas Norbert (alpesi sí, Rozmaring SE) 2.
Miklós Edit (alpesi sí, Fullsport SE) 1.
Szabó Milán (sílövészet, Mátra SE) 1.
Kónya Ádám (sífutás, Vasas SC) 1.
Szilágyi Ákos (síugrás, Kőszegi SE) 2.    
 
Sportlövészet:
Bognár Richárd (Tatabánya VLK) 1.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 4.
 
Strandröplabda:
Horváth Balázs, Vocskó Máté 1.
Gudmann Csilla, Szombathelyi Szandra 1.
 
Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 3.
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 1.
 
Számszeríjászat:
Sidi Péter (match kategória, Komárom Olympia SE) 2. (a sportlövőknél korábban nyolcszor volt első)
Lénárt Ágota (field, Corvin Számszeríjász Klub) 10.
 
Szektorlabda:
Szedrei Tibor (szektorlabda, DÖKE Komló) 5.
Nagy Lajos (12 érintéses, Tiszavasvári SE) 2.
 
Szinkronúszás:
Czékus Eszter (Alfa SC) 3.
 
Szörf:
Gádorfalvi Áron (Balatonfüredi Yacht Club) 8.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 1.
 
Szumó:
Kálló Gyöngyi (Leányfalu SZKSE) 8.
 
Tájfutás:
Lenkei Zsolt (Tipo KTE) 2.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 2.
    
Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 5.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 1.
 
Tekvondó:
Tóth Balázs (Tájfun SE) 12.

Kotsis Edina (UTE) 7.

 
Tenisz:
Balázs Attila (Gödöllői Kiskastély SE, HLTC Leimonias) 4.
Babos Tímea (MTK) 1.
 
Torna:
Berki Krisztián (Újpesti TE) 8.
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 5.

Triatlon:
Vanek Ákos (Budaörsi TKE) 2.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 2.
 
Úszás:
Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia/UTE) 4.

Risztov Éva (Debreceni Sportszolgáltató Kft.) 2.

 
Versenytánc:
László Csaba, Páli Viktória (versenytánc, Szilver TSE Szentes) 1.
Király Ádám, Novák Dorottya (akrobatikus rock'n'roll, Rock and Magic SE Budapest) 1.
     
Vitorlázás:
Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club) 3.
Detre Diána (Balatonfüredi Yacht Club) 1. (a szörfösöknél korábban hétszer nyert)
 
Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 2.
Mohamed Aida (Törekvés) 5.
 
Vízilabda:
Madaras Norbert (Pro Recco) 2.

Bujka Barbara (Messina) 1.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.19 00:32:53

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL.A sportolók a nehéz feladatokkal járó kényelmetlenségek iránt is toleránsabbakká válnak, könnyebben lépnek ki komfortzónájukból. Ha egy-egy feladat igazán fontos számukra, hatalmas energiákat képesek mozgósítani.

2018.11.17 23:29:09

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Az olimpia a fő kérdés, az, hogy a NOB mit szólna egy, a legfényesebb csillagait vesztett sportághoz, amely a Phelps-érának köszönhetően jelenleg minden korábbinál nagyobb súlyt képvisel a játékokon.

2018.11.16 17:13:19

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2018.11.15 13:47:44

Egyéb egyéni PÓR KÁROLY

INTERJÚ. „Sportértékről fölösleges is beszélni, a UFC üzleti vállalkozás” – S. Kovács Ádám a küzdősportokról, Mayweatherről.

2018.11.09 23:06:22

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Örüljünk, amíg egy lausanne-i irodában nem kezdenek olyan címmel kommünikét fogalmazni, hogy a „Következő olimpia érdeklődés hiányában elmarad.”

HIRDETÉS
HIRDETÉS