HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI 2011.12.07 09:57 Frissítve: 2015.02.28 02:59

Elismerés: az év legjobbjai Pérez Carlostól Kozák Danután át Rudolf Gergelyig

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az MTI ma tette közzé a 2011-es esztendő legjobbjait.

HIRDETÉS

 

Rudolf Gergely, Kozák Danuta és Carlos Pérez is a legjobbak listáján (Fotó: NSO-montázs)
 
A KORÁBBI GYŐZTESEK

 Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a szintén sakkozó Polgár Judit 16. sikerével, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 14. alkalommal végzett az élen.

Mellettük még hárman mondhatják el magukról, hogy az idei legalább a 10. elsőségük: az asztaliteniszező Tóth Krisztinának már a 13., a műugró Barta Nórának a 11., míg a tekvondós Tóth Balázsnak a 10. elismerése ez sportági szövetségétől.
    
A sportlövőknél ismét, immár nyolcadik alkalommal Sidi Péter az év férfi versenyzője, aki ráadásul a számszeríjászok között is a legjobb volt Match kategóriában, s ezzel ő az egyedüli, aki két sportágban is a legjobbnak bizonyult. A komáromiak világ- és Európa-bajnok sportolója ráadásul kiegészítő sportágában sem először érdemelte ki a elismerést.

 

A 2011-ES ÉV LEGJOBBJAI A HAZAI SZÖVETSÉGEKNÉL 
Amerikai futball
Bencsics Márk (Budapest Hurricanes) 1. alkalommal
Asztalitenisz
Jakab János (Borussia Düsseldorf, német) 5.
Tóth Krisztina (Kroppach, német) 13.
Autósport
Kárai Tamás (Martevo Kft.) 1.
Bús Edina (Pi-Do Racing Team SE) 1.
Atlétika
A Magyar Atlétikai-szövetség december 14-én dönt a sportági legjobbakról.
Baseball/Softball
Radványi Tamás (Jánossomorja Rascals) 1.
Mattick Viktória (Szentendre Sleepwalkers) 1.
Birkózás
Deák Bárdos Mihály (Diósgyőri VTK) 4.
Sastin Marianna (Vasas SC) 7.
Cselgáncs
Bor Barna (Atomerőmű SE) 2.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya) 2.
Curling
Nagy György (Westbay Sport Club) 8.
Szekeres Ildikó (Westbay Sport Club) 9.
Erőemelés
Fekvenyomó szakág: Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 3., Kubatov Géza (JÁTESZ SE) 1.
Erőemelő szakág: Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 4., Mikula Norbert (Bihari Szabadidő és Sport SE) 2.
Evezés
Juhász Adrián (Szolnoki Fősikola Tisza Evezős Egylet) 1.
Hajdú Zsuzsanna (Csepel Evezős Klub) 3.
Fallabda
Török András Albert (Alba-Török Squash SE.) 5.
Kiss-Máté Csenge (Pro Squash Akadémia-Griff SE.) 1.
Golf
Kővári Dániel (Old Lake Golf and Country Club)  4.
Batta Krisztina (Pannonia Golf and Country Club) 3
Hosszútávúszás
Gercsák Csaba (Aligátor Sport Klub) 4.
Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 1.
Íjászat
Banda Árpád (UTC ISE) 1.
Nagy Nikolett (RTK)  1.
Jégkorong
Ladányi Balázs (Sapa Fehérvár AV19) 4.
Rónai Alexandra (Bp. Sztárok) 1.
inline: Kiss Tamás (Dunaújváros) 1.
Kajak-kenu
kenu: Vajda Attila (EDF-Démász-Szeged) 5.
férfi kajak: Molnár Péter (Tiszaújváros) 1.
női kajak: Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1.
Karate
Metzger Szandra (MTK) 1.
Szegedi Döme (BVSC-Zugló-Fighter) 1.
Kerékpár
Lovassy Krisztián (országúti, BVSC-Zugló és Ora Hotels Carrera) 1.
Kenyó Anita (országúti, Bátorfi AKTK) 1.
Szalontay Sándor (pálya, KSI) 2.
Fáy Krisztina (pálya, Pécsi Junior) 2.
Rozsenich Gábor (BMX, Autóklub BMX SE Sopron) 2.
Benkó Barbara (hegyikerékpár, Focus M.I.G. Team) 5.
Parti András (hegyikerékpár, Euro One-Cube Pro MTB Team) 6.
Kézilabda
Pérez Carlos (MKB Veszprém) 4.
Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria) 1.
Kick-box
Dancsó Zoltán (Kondor and Controll Sportklub Szombathely) 2.
Éltető Daniella (Gönczi Team SE) 1.
Korcsolya
Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 3.
Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE) 3.
Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 4.
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberényi SE) 6.
Pavuk Viktória (műkorcsolya, MTK) 1.
Vardanjan Tigran (műkorcsolya, Delta Fitness SE) 2.
Hoffmann Nóra, Zavozin Makszim (jégtánc, Piruett SC) 2.
Kosárlabda
Hanga Ádám (Manresa) 1.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa-Euroleasing Sopron) 2.
Labdarúgás
Rudolf Gergely (Panathinaikosz, görög) 1.
Pádár Anita (1. FC Femina) 2.
Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rába ETO) 4.
Pádár Anita (futsal, Alba-Vesta SE) 1.
Fekete Viktor (strandlabdarúgás, Goldwin Plus) 3.
Lovassport
Dobrovitz József (fogathajtás, Vecsés SE) 3.
Motorsport
Németh Balázs (klub nélkül) 2.
Műugrás
Barta Nóra (BVSC Zugló) 10.
Habony Kristóf (RLSE) 1.
Ökölvívás
Szellő Imre (Kecskeméti SC) 1.
Nagy Tímea (DVSC) 1.
Öttusa
Marosi Ádám (Bp. Honvéd SE) 3.
Kovács Sarolta (Alba Volán SC) 1.
Rögbi
Tóth Máté (XV, SZVISE Battai Bulldogok RK) 1.
Gáspár Gergő (7's' Pécsi Indiánok RK) 1.
Fehér Csilla (7's' SZVISE Battai Bulldogok RK) 1.
Röplabda
Geiger András (Fino-Kaposvár) 1.
Horváth Dóra (Asystel Volley Novara, olasz) 1.
Sakk
Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 7.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 16.
Farkas Norbert (alpesi sí, K2-Freestyle) 1.
Berecz Anna (női alpesi sí, Fullsport SE) 6.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 14.
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 4.
Gombos Károly (sílövészet, Gyöngyösi Zalka SE) 2.
Szilágyi Ákos (síugrás, Kőszegi SE) 1.
Sportlövészet
Sidi Péter (Bajnokok-Olimpia SE) 8.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 3.
Súlyemelés
Krutzler Eszter (Oroszlányi VSE) 3.
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés) 2.
Számszeríjászat
Sidi Péter (Match kategória)
Sváb Sándor (Field kategória)
Lénárt Ágota (Field)
Szektorlabda
Fülöp Elemér (szektorlabda, DÖKE Komló) 3.
Nagy Lajos (12 érintéses, Tiszavasvári SE) 1.
Szinkronúszás
páros: Czékus Eszter (ALFA SC) 2., Kiss Szofi (H2O SE) 3.
Szörf
Gádorfalvi Áron (Balatonfüredi Yacht Club) 7.
Detre Diána (Balatonfüredi Yacht Club) 7.
Szumó
Dencsik István (Váci Forma SE) 1.
Kálló Gyöngyi (Leányfalu SZKSE) 7.
Tájfutás
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 4.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 1.
Teke
Kiss Norbert (Szegedi TE) 4.
Csongrádi Gyöngyi (FTC) 2.
Tekvondó
Kotsis Edina (Budapesti Honvéd SE) 6.    
Tóth Balázs (Tájfun SE) 11.
Tenisz
Kellner Ádám (Ábris 2010 SE) 1.
Arn Gréta (Tabáni Spartacus) 1.
Tollaslabda
Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 6.
Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 3.
Torna
Berki Krisztián (Újpesti TE) 7.
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 4.
Triatlon
Vanek Ákos (Budaörsi TK) 1.
Vanek Margit (Budaörsi TK) 1.
Úszás
Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia) 3.
Kapás Boglárka (BVSC Zugló) 1.
Versenytánc
László Csaba, Mikes Anna (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE, Szentes) 6.    
Silvestri Andrea, Váradi Martina (latin-amerikai táncok, Valcer TS, Debrecen) 5.
Farkas Gergely, Sárfy Krisztina (akrobatikus rock'n'roll, Rockin, Board TSE, Budapest) 1.
Vitorlázás
Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club) 2.
Vívás
Szilágyi Áron (Vasas SC) 1.
Knapek Edina (BHSE) 2.
Vízilabda
Keszthelyi Rita (Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK) 1.
Biros Péter (ZF-Eger) 5.

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.10 23:12:57

Egyéb egyéni SZÖLLŐSI GYÖRGY

ALAPVONAL. Nálunk sem a hazai futball sajátosságaihoz igazodó, sem a profi világban másutt működő nyugdíjrendszer nem létezik.

2018.12.07 14:36:24

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Év végén is pörög az ingatlanpiac, ám a vásárlással még nincs elkésve. Íme a legfontosabb tippek! (x)

2018.12.03 21:22:38

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A pályázat beadásának határideje: 2018. december 15., szombat éjfél.

2018.12.03 13:54:56

Egyéb egyéni CSILLAG PÉTER

„A spájzban csináltam a varázslatot” – interjú a magyar sportfotózás nagy öregjével, a nyolcvanéves Farkas Józseffel.

2018.12.01 10:46:34

Egyéb egyéni CSILLAG PÉTER

Az országtérképpel együtt az erdélyi és a magyar sportélet viszonyai is alaposan átrajzolódtak.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS