HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI 2010.12.06 09:20 Frissítve: 2015.03.26 12:38

A szakági szövetségek megválasztották az év legjobbjait

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az idei győztesek közül kiemelkedik 15. sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 13. alkalommal végzett az élen. Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 1964 és 1994 között 23-szor lett első.

HIRDETÉS

 

Madaras, Dzsudzsák és Iváncsik G. első bálozó, Vass Dórát, Szávayt és Gyeneseit nem először választották meg
a legjobbnak (Fotó: NS-montázs)
 KORÁBBI GYŐZTESEK

Gyenesei Leila harmadszor lett az első a női öttusázók között, ő korábban aquatlonban és sífutásban is kiérdemelte az év legjobbja címet.

Nem sportágat, de szakágat váltott Risztov Éva, aki medencés sikerei és visszatérése után ezúttal hosszútávúszásban bizonyult a legjobbnak.

A tavalyi elsők közül 46 sportoló védte meg címét.

Az asztaliteniszezőknél Tóth Krisztina tizenkettedik alkalommal érdemelte ki az elismerést, a cselgáncsozóknál Mészáros Anett hatodszor. A férfiaknál S. Kovács Ádám (karate) és Krajcsák Márk (fallabda) nyolcadszor, Cseh László (úszás) hatodszor lett a legjobb saját sportága szakágában.

A kajak-kenusok a Kammerer Zoltán, Vajda Attila, Janics Natasa trióval olimpiai bajnok hármast sorakoztattak fel, korábban mindannyian bizonyultak már a sportági legjobbnak.

Érdekesség, hogy a legnépszerűbb csapatsportágakban több olyan válogatott játékost találunk, aki már régóta topszintet képvisel, nemcsak itthon, hanem nemzetközi mércével mérve is. A férfi kézilabdásoknál Iváncsik Gergő, a vízilabdázóknál Madaras Norbert, míg a labdarúgóknál Dzsudzsák Balázs végzett ezúttal az első helyen.

 A SZAKÁGI SPORTSZÖVETSÉGEK LEGJOBBJAI
Amerikaifutball
Ágota Balázs (Bp. Wolves) 1.
 
Asztalitenisz
Jakab János (Borussia Düsseldorf) 4.
Tóth Krisztina (FSV Kroppach) 12.
 
Autósport
Michelisz Norbert (gyorsasági, Zengő Motorsport Kft.) 2.
Tuzson Attila (gokart, 2005-Visual SE) 1.
Pikó Zsuzsa (rali-navigátor, ASI Rallye Club) 1.
 
Atlétika
Kiss Dániel (Ikarus BSE) 1.
Papp Krisztina (UTE) 3.
    
Baseball/Softball
Illés Imre (Szentendre Sleepwalkers) 1.
Balatoni Krisztina (H. Astros) 7.
 
Birkózás
Hatos Gábor (HVSE) 1.
Sastin Mariann (Vasas SC) 6.
 
Búvársport
Vilhelm Szilárd (Mátrai Erőmű Búvárklub, uszonyos) 3.
Székely Lilla (BÁCSVÍZ KVSC, uszonyos) 1.
Balázs Péter (Amphora Búvárklub, tájékozódási) 8.
Bognár Bernadett (DVCSH UBSE, tájékozódási) 3.
 
Cselgáncs
Ungvári Miklós (MTK-Erzsébetváros) 4.
Mészáros Anett (BHSE) 6.
 
Erőemelés
Nagypál Krisztina (Ducsai-Eötvös SE, fekvenyomás) 2.
Kovács Ferenc (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 2.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE, erőemelés) 4.
Mikula Norbert (Ducsai-Eötvös SE, erőemelés) 1.
 
Evezés
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 1.
Szabó Katalin (Vác Városi Evezős Club) 2.
 
Fallabda
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia-Griff SE) 8.
Szombati Edina (Rózsadombi Squash Egyesület) 4.
 
Golf
Kővári Dániel (Old Lake Golf and Country Club) 1.
Szurovszky Zsófia (Pannónia Golf and Country Club) 2.
     
Gyeplabda
Ficzere Zsombor (Rosco SE) 1.
Suszter Zsófia (ARES Hockey Club) 1.
 
Hosszútávúszás
Gercsák Balázs (A Jövő SC-Veolia) 4.
Risztov Éva (Debreceni Sportszolgáltató Kft.) 1.
 
Íjászat
Buzás Károly Zoltán (Ráckevei Íjász SE) 1.
Bognár Fanni (Delta Íjász Egyesület) 1.
 
Jégkorong
Ladányi Balázs (SAPA Fehérvár AV19) 3.
Medgyes Dorottya (UTE-Marilyn) 1.
Kiss Ákos (inLine, Győri ETO HC) 1.
 
Kajak-kenu
Kammerer Zoltán (kajak, Győri Graboplast VSE) 3.
Vajda Attila (kenu, Démász-Szeged) 4.
Janics Natasa (kajak, Démász-Szeged) 4.    
 
Karate
Horváth Éva (MTK) 1.
S. Kovács Ádám (MTK) 8.
 
Kerékpár
Szoboszlai Patrik (BMX,Lőrinc 2000 SE Budapest) 1.
Kusztor Péter (országúti, Atlas Personal) 2.
Fáy Krisztina (országúti és pálya, Contact SE) 1.
Szalontai Sándor (pálya, BVSC) 1.
Burucki Szilárd (terep, Magellán-Kőbánya TC) 2.
 
Kézilabda
Iváncsik Gergő (MKB Veszprém) 1.
Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC) 3.    
    
Kick-box
Jároszkievicz Krisztián  (Király Team) 1.
Hanicz Nelly (Békéscsabai Lakótelepi SE) 1.
 
Korcsolya
Darázs Péter (rövidpályás gyorskorcsolya, Jászberényi SE) 1.
Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 2.
 
Kosárlabda
Horváth Ákos (Szolnoki Olaj) 1.
Fegyverneky Zsófia (Pécs 2010) 1.
 
Labdarúgás
Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven) 1.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 3.
Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rába ETO Futsal Club) 3.
Dombai-Nagy Anett (futsal, Vesta Persecutor és 3S) 1.
Fekete Viktor (strand, Goldwin Plusz Lőrinci) 2.
 
Lovassport
Lázár Zoltán (fogathajtás, Lázár Lovaspark) 5.
 
Motorsport
Solymosi György (enduro, Tokodi Motorsport Egyesület) 1.
 
Műugrás
Hajnal András (Szolnoki HSE) 5.
Barta Nóra (BVSC-Zugló) 9.
 
Ökölvívás
Bacskai Balázs (Vasas Süllős SE) 1.
Kovács Mária (Pécsi VSK) 6.
 
Öttusa
Marosi Ádám (Bp. Honvéd SE) 2.
Gyenesei Leila (Alba Volán SC/Kaposvári Építők) 3.
 
Rögbi
Garin Gabriel (XV, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Bán Gergő (7's, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Gyolcsos Mária (Fehérvár RC) 2.
 
Röplabda
Tóth II Gábor (Kalo-Méh Kecskemét) 1.
Sándor Renáta (BSE) 1.
    
Sakk
Almási Zoltán (Honvéd-Balázs Diák) 6.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 15.    
 
Bene Márton (férfi alpesi sí, Fullsport SE) 3.
Berecz Anna (női alpesi sí, Fullsport SE) 5.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 13.
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 3.
Tagscherer Imre (sílövészet, Vasas SC) 10.
Pungor István (síugrás, Kőszegi SE) 1.
 
Sportlövészet
Sidi Péter (Komárom-Olimpia SE) 7.
Csonka Zsófia (Pécsi VLK) 2.
 
Súlyemelés
Baranyai János (Nyíregyházi VSE) 2.
Magát Krisztina (BKV Előre SC) 3.
 
Szektorlabda
ifj. Farkas Gábor (szektorlabda szakág, Tiszavasvári SE) 1.
Horváth Imre (12 érintéses szakág, MTK) 3.
 
Szinkronúszás
Kiss Szofi (H2O) 2., Czékus Eszter (Alfa SC) 1.
 
Szörf
Nikl András (Magyar Szörf Akadémia) 1.
Detre Dia (Kenese Marina Port/BYC) 6.
        
Szumó
Líbor Dezső (Szolnoki MÁV SE) 4.
Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 2.
 
Tájfutás
Lenkei Zsolt (Tipo TKE) 1.
Gyurkó Fanni (OSC) 1.
    
Teke
Nemes Attila (Zalaegerszegi TK) 1.
Drajkó Gabriella (BKV Előre SC) 3.    
 
Tekvondó
Tóth Balázs (Tájfun SE) 10.
Kotsis Edina (Budapesti Honvéd SE) 5.
 
Tenisz
Balázs Attila (Kiskastély SE) 3.
Szávay Ágnes (MTK) 3.
 
Tollaslabda
Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 5.
Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 2.
 
Torna
Berki Krisztián (torna, UTE) 6.
Tóth Renáta (torna, FTC) 1.
Vass Dóra (rg, Garantiqa Óbuda-Kalász) 5.
Meleg Dóra, Xue Andrea, Vincze Borbála (akrobatika, FTC) 1.
Juhász Zsolt (gumiasztal, UTE) 1.
Demeter Enikő (gumiasztal, UTE) 1.
Roik Zsolt (aerobik, Budaörsi DSE) 2.
Lendvay Dóra (aerobik, Budaörsi DSE) 2.
    
Triatlon
Rendes Csaba (TVK Mali Triatlon Klub-Tiszaújváros) 1.
Kovács Zsófia (Gyöngyösi Triatlon Klub) 1.
 
Úszás
Cseh László (Kőbánya SC) 6.
Hosszú Katinka (Bajai SVSC) 2.
    
Versenytánc
Silvestri Andrea, Váradi Martina (latin-amerikai táncok, Valcer TS, Debrecen) 4.
László Csaba, Mikes Anna (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE, Szentes) 5.
    
Vitorlázás
Berecz Zsombor (Velencei-tavi Vízisportiskola SC) 2.
Péch Fanni (Winddance Sailing Team) 1.
    
Vívás
Boczkó Gábor (BHSE) 3.
Szász Emese (Vasas SC) 1.
    
Vízilabda
Madaras Norbert (Pro Recco) 1.
Takács Orsolya (Hungerit-MetalCom-Szentesi VK) 1.
A sportolók neve mögött azt tüntettük fel, hányadik alkalommal választották meg őket az év legjobbjának!

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.19 00:32:53

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL.A sportolók a nehéz feladatokkal járó kényelmetlenségek iránt is toleránsabbakká válnak, könnyebben lépnek ki komfortzónájukból. Ha egy-egy feladat igazán fontos számukra, hatalmas energiákat képesek mozgósítani.

2018.11.17 23:29:09

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Az olimpia a fő kérdés, az, hogy a NOB mit szólna egy, a legfényesebb csillagait vesztett sportághoz, amely a Phelps-érának köszönhetően jelenleg minden korábbinál nagyobb súlyt képvisel a játékokon.

2018.11.16 17:13:19

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2018.11.15 13:47:44

Egyéb egyéni PÓR KÁROLY

INTERJÚ. „Sportértékről fölösleges is beszélni, a UFC üzleti vállalkozás” – S. Kovács Ádám a küzdősportokról, Mayweatherről.

2018.11.09 23:06:22

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Örüljünk, amíg egy lausanne-i irodában nem kezdenek olyan címmel kommünikét fogalmazni, hogy a „Következő olimpia érdeklődés hiányában elmarad.”

HIRDETÉS
HIRDETÉS