Tizennegyedszer lett bajnok a Kaposvár

2012.04.26. 19:11
A Kaposvár hazai pályán 3:0-ra legyőzte a Kecskemétet a férfi röplabda NB I döntőjének 3. mérkőzésén, ezzel megszerezte története 14. bajnoki aranyérmét.

A kaposváriak ezúttal sem adtak esélyt a Kecskemétnek (Fotó: kaposvarvolley.hu)

A belépés ezúttal is ingyenes volt, de valószínűleg ettől függetlenül is megtelt volna a kaposvári sportcsarnok, hiszen a hazai csapat a 14. bajnoki címéért szállt harcba. A Kecskemét az első idegenbeli mérkőzésén megszorongatta a címvédőt, és csak 3:1-re kapott ki, hazai pályán viszont játszmát sem nyert a második találkozón.

A Kaposvár erőfölénye ezúttal is kidomborodott, az első szettben 20 pontot engedett ellenfelének, a második pedig hiába volt szorosabb, a végén ismét Demeter György játékosai örülhettek.

A záró felvonásban 11:11-ig tartották a lépést a kecskemétiek, ezután viszont a következő öt pont a Kaposváré lett. A hazaiak 24:15-nél az első meccslabdájukkal még nem tudtak élni, a másodikkal viszont már igen, így begyűjtötték sorozatban hatodik, összesen pedig a 14. bajnoki elsőségüket, míg a Kecskemétnek az idén is az ezüstérem jutott.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
FINO-KAPOSVÁR–KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE 3:0 (20, 23, 16)
Kaposvár, 700 néző. V: Hóbor, Mezőffy
KAPOSVÁR: Szabó A. 5, Laszczik, GEIGER 12, Nagy J. 5, NACSA 18, GERGYE 18. Cs: DÖMÖTÖR (liberó). Edző: Demeter György
KECSKEMÉT: TÓTH G. 1, Csala 8, DORCSÁK 6, CSOMA 10, Csányi 7, Bokor 1. Cs: Szabó T. (liberó), Farkas P., Szappanos 2, Erki. Edző: Gyurkó Sándor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 8:4, 10:7, 16:14, 19:18, 24:20. 2. játszma: 5:8, 11:14, 14:16, 18:18, 21:20, 24:23. 3. játszma: 7:5, 10:10, 16:11, 18:14, 22:14, 24:16
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Kaposvár javára
Demeter György: – Nagyon örülök a bajnoki aranynak. Kiemelendő, hogy végig veretlenül játszva sikerült megszereznünk az elsőséget. Ellenfeleinknek csak szetteket adtunk, és ez óriási eredmény.
Gyurkó Sándor: – Az első két játszmában ugyanazok a problémák kísértettek bennünket, mint az előző két mérkőzésen. A harmadik játszmában volt némi reményünk, de Gergye Roland végül szertefoszlatta. Gratulálok a Kaposvárnak, és köszönöm játékosaimnak egész éves munkájukat!