Súlyemelés: megszületett a sporttörténet első madagaszkári világbajnoki érme

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2023.09.05. 11:25
Így örült Randafiarison (Fotó: IWF)
A rijádi olimpiai kvalifikációs súlyemelő-világbajnokság első, hétfői napja mindjárt sporttörténeti produkcióról lesz emlékezetes: Rosina Randafiarison megszerezte Madagaszkár első világbajnoki érmét, minden sportágat figyelembe véve! A 45 kilósok viadalát a thaiföldi Sirivimon Pramongkhol nyerte meg.

A 23 éves madagaszkári Rosina Randafiarison szerezte az indiai-óceáni szigetország mindenkori első világbajnoki érmét. A rijádi súlyemelő-vb első, hétfői napján a 45 kilós nők versenyében 14 kilóval javította meg eddigi legjobbját a kétszeres Afrika-bajnok, és a thaiföldi Sirivimon Pramongkhol mögött a második helyen végzett 170 kilót teljesítve. Úgy lett ezüstérmes, hogy a második és harmadik lökésgyakorlata 100 kilón nem sikerült.

„Csodálatos! Soha, semmilyen sportágban nem nyertünk még világbajnoki érmet” – örvendezett Alex Randriamanarivo, a Madagaszkári Olimpiai Bizottság elnöke a verseny után.

Érdekesség, hogy a győztes Pramongkhol a tavaly decemberi világbajnokságon második lett honfitársa, a 2021-ben és 2022-ben is nyerő Thanyathon Sukcharoen mögött. A bronzérmet az Európa-bajnok török Cansu Bektas nyakába akasztották Rijádban