Rögbi: rekordgyőzelemmel vett elégtételt az All Blacks

2014.08.23. 15:47
Az új-zélandi erődemonstrációnak Ausztrália látta a kárát (Fotó: Reuters)
Rekordgyőzelemmel vett elégtételt a címvédő új-zélandi rögbiválogatott Ausztrálián a múlt heti döntetlenért a Négy Nemzet-kupa második fordulójában.

Új-Zéland–Ausztrália

Az All Blacks minden mérkőzését megnyerve diadalmaskodott a torna első két kiírásában, az ausztráliai döntetlenje – amely 17 meccses győzelmi szériájának is véget vetett egyben – meglepetés volt. Ezúttal viszont semmit sem bíztak a véletlenre a házigazdák: a szünetben 17 ponttal vezettek, a vége pedig közte 31 lett.

Az új-zélandi kapitány, Richie McCaw két célt szerzett, Julian Savea, Kieron Read és Steven Luatua egyet-egyet, míg rúgójuk, Aaron Cruden bónuszból 5/5-tel, büntetőből 4/3-mal zárt, ami testvérek között is 19 pont. A vendégek a második félidő közepén három perc alatt szerzett két céllal enyhítettek valamelyest a fájdalmukon.

Ez minden idők legnagyobb különbségű új-zélandi sikere Ausztrália ellen, a korábbi 2003-ból datálódott, akkor 29 ponttal (51–21) nyertek. Ausztrália 2001 óta nyeretlen nagy riválisa otthonában.

Argentína–Dél-Afrika

Remek mérkőzést láthatott a közönség Saltában, többek mellett azt, hogy a három hazai célra záros határidőn belül mindig megfeleltek a vendégek. Ki hitte volna egy ilyen pontokban gazdag meccsen, de végül is így történt: az argentinoknak az egyetlen elvétett célbónusz hiányzott a döntetlenhez. Miközben a dél-afrikai rúgók, Handré Pollard, majd az őt 55. percnyi játék után váltó Morné Steyn egyszer sem hibáztak – előbbi tizenegy, utóbbi hét ponttal zárt –, addig az argentin rúgóktól Nicolás Sánchez célbónuszt, két büntetőt és dropot is vétett. Ez a mínusz tizenegy pont nagyon kellett volna a végelszámolásnál. De három mindenképpen...

Az állás:
1. Dél-Afrika 8 pont (46–37), 2. Új-Zéland 7 (63–32), 3. Argentína 2 (37–46), 4. Ausztrália 2 (32–63)