Extrém időjárás Münchenben: szállingózott a hó, potyogtak a gólok

2021.04.07. 20:50
A világklasszis is csak ember... (Fotó: AFP)
Hiába támadott jóval többet és alakított ki rengeteg gólszerzési lehetőséget a Bayern München, Kylian Mbappé duplájára építve a vendég Paris Saint-Germain nyerte meg 3–2-re a két labdarúgócsapat összecsapását a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai játéknapján. A visszavágót április 13-án játsszák le Párizsban.

BAJNOKOK LIGÁJA

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BAYERN MÜNCHEN (német)–PARIS SG (francia) 2–3 (1–2)
München,
Allianz Aréna, zárt kapuk mögött. V: Mateu Lahoz (spanyol)
BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Pavard, Süle (J. Boateng, 42.), Alaba, L. Hernández – Goretzka (Al. Davies, 33.), Kimmich – L. Sané, Th. Müller, Coman – Choupo-Moting. Vezetőedző: Hans-Dieter Flick
PSG: K. Navas – Dagba, Marquinhos (A. Herrera, 30.), Kimpembe, Abdou Diallo (Bakker, a szünetben) – Danilo Pereira, Gueye – Di María (Kean, 71.), Neymar (Rafinha, 90.), Draxler – Mbappé. Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Choupo-Moting (37.), Th. Müller (60.) ill. Mbappé (3., 68.), Marquinhos (28.)

Különös, különös mérkőzés volt... A kellemetlen tavaszi hóesésben, két, a válogatott fellépések miatt és a sorozatos bajnokik miatt holtfáradt, sérülések, eltiltás és koronavírus miatt erősen tartalékos csapatok csaptak össze Münchenben – és milyen élvezetesen! Az első három percben láttunk ziccert, kapufát és irgalmatlan nagy potya gólt (Kylian Mbappé lövését bevédte Manuel Neuer, kapussors), majd Neymar adott egy zseniális gólpasszt a mezőny addigi legjobbjának, a középhátvéd Marquinhosnak, akit nem sokra rá le kellett cserélni sérülés miatt.

A gólszerzők nevére kattintva megnézheti a gólokat videón!

A másik oldalon Niklas Süle dőlt ki, de Marquinhos távozása alapjaiban rengette meg a PSG-t, mert két jobb oldali beadás után előbb az éppen a párizsiaktól (ingyen) megszerzett Eric Maxim Choupo-Moting,majd már a fordulás után Thomas Müller is az ötösről fejelt gólt. Előbbi fejelte a lécet az elején, és kihagyott még egy nagy helyzetet is, de ihletett formában védett Keylor Navas.

Ahogyan az várható volt, a második félidőben is elszaladt egyszer Kylian Mbappé, aki góllal használta ki Jérome Boateng tétovaságát, és már a második „súlcos” találatát szerezte ezen a remek mérkőzésen. A hajrában záporoztak a hazai lövések Navas kapujára és Navas kapuja mellé, de gól nem született.

Ezúttal megverte a PSG a Bayernt – hol van már a tavalyi hó?

Eddig csak egyszer nyertek a párizsiak a Bayern ellen, még 1994-ben, amikor a münchenieket Giovanni Trapattoni vezette, egyik segédedzője pedig egy bizonyos Massimo Morales volt.

A másik mai mérkőzésen
FC Porto (portugál)– Chelsea (angol) 0–2 (Mount 32., Chilwell 85.)

Kimmich tíz helyzetet hozott ma össze a társainak, a rekord 12, a realos Mesut Öziltől (12).

Neymar: 66 BL-meccs, 67 kanadai ponttal!

A Bayern 50 gólt kapott a szezonbéli 42 meccsén, az előző idényben összesen ennyit kapott, utoljára 2011-ben zárt ennél rosszabb mérgleggel!

Mbappé a BL-ben: 34 meccs, 37 kanadai pont.

A PSG a harmadik alkalommal talákozott címvédővel tavasszal a BL-ben, a Milan és a Real ellen kiesett.

31 kapura lövés a Bayerntől, 12 a kapu felületére...

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc Boateng odarúg Rafinhának, megússza...

90. perc Neymar le, Rafinha be. Két perc a ráadás.

90. perc Kimmich kornerét tízről a léc fölé fejeli Alaba.

89. perc Sárga lap Eric Maxim Chuopo-Motingnak reklamálásért, és 11-es helyett korner. Nem volt szándékos kéz az elcsúszó Herreránál.

19 meccs óta veretlen a BL-ben a Bayern, a sorozat rekordere a Manchester United 25-tel.

87. perc Müller jobbal tízről a bal alsó mellé kanalazza Hernández beadása és Dagba hibája után a labdát.

85. perc MELLÉ, Moting passzát Alaba ballal 17-ről, középről milliméterekkel teszi a jobb alsó sarok mellé. Navas nem érte volna el...

83. perc Draxler lő a léc fölé 23-ról, jobbal.

Ha Pavard, Coman és L. Hernández is pályára lépett a Bayernben, akkor a németek mindig nyertek a BL-ben.

77. perc Moting közelről a kapusba lő, de les.

A Kicker beszámolója alapján a Bayern München nem tart igényt Jérome Boateng további szolgálataira, és nem hosszabbítja meg a nyáron lejáró szerződését. A középhátvéd a Manchester Cityt hagyta el a müncheni kalandért 2011-ben, két évvel később és tavaly is triplázni tudott, azaz a bajnokság és a Bajnokok Ligája mellett a Német Kupát is megnyerte csapatával. Érkezése óta több mint 350 tétmeccsen lépett pályára a Bayern színeiben.

73. perc
Pavard sántikál, csere lesz?

72. perc Jérome Boateng megrúgja Navast, sárga lap.

71. perc Moise Kean be, Di María le.

70. perc Coman passzát Moting ballal 7-ről Navasba rúgja, majd Joshua Kimmich kap sárga lapot utólag. Reklamálásért.

Mbappé: 8 meccs, 8 gól és 3 gólpassz a BL-idényben.

68. PERC ISMÉT VEZET A PSG, KYLIAN MBAPPÉ megbűvöli Boatenget, Di María passza után, majd az ötös bal sarka elől, nyolc méterről a jobb, azaz a rövid sarokba lő. Boateng lába között: 2–3!

A sérüléssel bajlódó Robert Lewandowski a 2014–2015-ös idény óta a Bayern München játékosa, a klub azóta 73 Bajnokok Ligája-mérkőzést játszott, az ezeken 56 gólig jutó lengyel mindössze öt találkozóról hiányzott sérülés vagy egyéb ok miatt. A bajorok e meccsek közül hármat megnyertek, egyszer döntetlent játszottak és csak egyszer kaptak ki. Jelentősen árnyalja a képet, hogy a négy veretlen találkozót a csoportkörben játszotta a német együttes, Lewandowski nélküli egyetlen vereségét viszont a kieséses szakaszban, a 2017-es negyeddöntőben szenvedte el a Real Madrid ellen (1–2). Noha a csatár a visszavágón már pályára lépett és gólt szerzett, a madridiak jutottak tovább, miután hosszabbításban 4–2-re nyertek.

66. perc Pereira megfejeli Müllert, annak vérzik a nyaka hátul. Ápolás.

2015 óta csak a Bayern szerzett több gólt (2.8) mérkőzésenként a BL-ben, mint a PSG (2.5).

62. perc Julian Draxler kap sárga lapot Pavard ellökéséért.

Kehler a kispadon. Talán nem kellett volna eladni Thiago Silvát?

Kimpembe maradt le, nem világbajnokhoz méltó helyezkedéssel...

GÓLVIDEÓ ITT!

60. PERC EGYENLŐ! Kimmich jobb oldali beadását THOMAS MÜLLER az ötösről a jobb alsó sarokba fejeli. 2–2!

57. perc Pereira nagyot ment középen, majd Sané nem lő tízről, Kimmich jobbal 15-ről a kapushoz emel. Mbappé kihagy egy ziccert, de megússza, mert les.

53. perc A korner után Pavard lő kissé jobbról, tízről kapura, de ezt is eléri a bal alsó előtt a kapus! Pereira nagyot ment aztán Alaba beadása után, Moting elől, fejjel.

52. perc Kimmich passzát Alaba ballal 18-ról középről a bal alsóba vágná, de vetődve véd Navas!

51. perc De még mennyire, ám Mbappé passzát az ötös bal sarka elől ballal Neuerbe pazarolja, a kipattanó Mbappéé, de nem tud lőni a gall az ötös elől! Blokkolják.

49. perc Visszatér.

47. perc Kimmich nem találja el fejjel rendesen az ötösön Hernández bal oldali beadását, közben Neymar lesérül, ápolják.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Mitchell Bakker be, Diallo le, balbekkcsere.

E párharc legjobb góllövői
George Weah 2
Corentin Tolisso 2
Carsten Jancker 2
Giovane Elber 2

A Bayern megnyerte az előző négy olyan meccset, amikor két gólt kapott: 6–2 a Salzburg, 82 a Barcelona, 32 az Olympiakosz és 72 a Tottenham ellen.

weltfussball.de

A formák alapján a Bayern München várhatta nyugodtabban a németországi BL-ütközetet. A bajor csapat előző hét tétmeccsén hibátlan maradt, ráadásul szombaton a sérült Robert Lewandowski nélkül nyert bajnoki rangadót Lipcsében. A PSG ezzel szemben hazai pályán kapott ki egyik riválisától a francia élvonalban, vereségével pedig elveszítette éllovas pozícióját. A párizsi alakulatnak Lille elleni kudarca rövid időn belül már a második (2–1–2) volt.
Bayern München–Paris SG 2017–2018 (BL, csoportkör): 0–3, 3–1, 2019–2020 (BL, döntő): 1–0

A PSG utóbbi 44 BL-meccsén csak egyszer nem lőtt gólt: a Bayern elleni döntőben.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás!

45. perc Kimmich jobb oldali beadását Müller kissé balról feladja fejjel Navasnak.Hat méterről.

44. perc Pereira menti a jobb sarok előtt Kimmich jobb oldali szabadrúgását, az érkező Müllerék elől.

42. perc Süle lekocog, sérültnek tűnik, Jérome Boateng váltja.

A PSG megnyerte előző három hazai meccsét a PSG ellen.

37. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, ERIC MAXIM CHUOPO-MOTING hét méterről, középől a jobb alsóba fejel Pereira mellől, Pavard jobb oldali beadását követően. 1–2!

36. perc Lucas Hernández kap sárga lapot Dagba ellökéséért.

35. perc Hopp, Neymart ellöki az ötös jobb sarka előtt Hernández... tovább!

33. perc Goretzka jön le, meglepő módon, nem tűnt sérültnek a német.

32. perc Alphonso Davies is beáll majd, ilyen hóesésben elkel egy kanadai a csapatban, az szentigaz!

30. perc És Marquinhos lesérült, Ander Herrera váltja. Érdekes, elesett a brazil, de már ott állt a spanyol az oldalvonal mellett, leöltözve!

28. PERC MARQUINHOS MINDENÜTT, jobbal a jobb alsóba lő az ötös elől, hét méterről, középről, Neymar balról ballal irgalmatlan nagy gólpasszt adott honfitársának, csapatkapitányának: 0–2!

Eközben a Porto és a Chelsea...

A Bayern csak a Real ellen veszített többször a BL-ben (10), mint a PSG ellen (5), ellenben egyetlen csapatot sem vert meg ennyiszer a francia csapat a sorozatban, mint a Bayernt (5).

26. perc ZICCER! Moting a bal sarok elől két méterről bevetődve jobbal nem találja el rendesen Kimmich bal oldali kornere után a labdát. ORDÍTÓ HELYZET MARADT KI!

24. perc Coman beadna balról, ment Marquinhos, a szélső cselez, ment Marquinhos, Kimmich megindul... kitalálják.

23. perc Sané jobbról ballal bead, Coman rosszul kanalazza vissza a labdát.

Neymar 25. gólpassza volt a mai a BL-ben, 2013 óta, amikor bemutatkozott a sorozatban, senki sem adott ennél többet!

20 perc, 10 kapura lövés, 4 a kapu felületére. Csak a Bayerntől!

20. perc Sané passza után Pavard lő jobbal a bal alsó felé, 18-ról, kissé jobbról, de hatalmasat véd Navas, nagyot vetődve.

19. perc Kimmich jobb oldali beadását az ötösről kapura fejeli Goretzka, de középre, véd Navas.

17. perc Marquinhos menti fejjel Sané jobb oldali beadását Müller elől, Gueye majdnem a jobb alsóba menti a lecsorgót, de véd Navas.

16. perc Neymar bal oldali szögletét kiüti Neuer.

13. perc Goreztka lő jobbal kapura 20-ról, középről, a labda Marquinhos térdéről Diallo kezére pattan... tovább!

12. perc Draxler lő jobbal a jobb alsóba 11-ről, középről, de lesről indult Neymar passza után Mbappé, aki jobbal lőtt kissé balról, de blokkolta őt Alaba.

9. perc Kimmich és Goretzka 14 méteres lövését is blokkolják, utóbbi aztán Müllerhez passzol, aki az ötös jobb sarka elől feladja a labdát Navasnak!

A Bayern előző 72 mérkőzésén szerzett gólt.

7. perc Kimmich jobbal a bal sarokba lőne, de a sorfalban ment fejjel Marquinhos és Kimpembe, fejjel, közös erővel, majd Alaba a magas-havas egekbe vágja a kipattanót a 16-osról.

7. perc Kimpembe löki a 16-os előtt Kimmichet, szabadrúgás középről, 19 méterről. Nem is, Gueye kezezett.

A legkorábbi kapott gól a Bayernnél a BL-ben tavasszal, amióta a unitedes Wayne Rooney a 63. másodpercben betalált a németeknek egy 2010-es meccsen.

3. PERC GÓLLAL! VEZET A PSG, KYLIAN MBAPPÉ az ötös jobb sarka elől jobbal kapura bombázza a labdát, Neymar passza után, a jobbra vetődő Neuer kezéről a kapus lába között a bal alsóba pattan a labda. Potya góllal 0–1!

2. perc LÉCCEL, a bal oldali Kimmich-szögletet Gueye mellől Moting a lécre fejeli, az ötösről, a kapunak háttal.

2. perc HELYZETTEL, Hernández lő ballal az ötösö bal sarka elől a rövid alsó felé, de hatalmasat véd Navas.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek fehér-piros mezben és fehér nadrágban.

Münchenben esik

Egy kis örökmérleg: 10 találkozó, 5-5 sikerrel, 15 német és 13 francia góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A PSG-től a Bayernhez:

20​20,Tanguy Nianzou, ingyen
A Bayerntől a PSG-hez:
2018,Juan Bernat, 5 000 000 euró

Eltiltott: Leandro Paredes.

A hazaiaktól tehát Robert Lewandowski, Marc Roca, Douglas Costa, Ron-Thorben Hoffmann, Serge Gnabry és Corentin Tolisso sérült vagy beteg, a vendégktől Mauro Icardi, Layvin Kurzawa, Marco Verratti, Alessandro Florenzi és Juan Bernat maródi.

Presnel KIMPEMBE, a PSG középhátvédje. „Sajnálom, hogy Robert Lewandowski nem játszhat szerdán, mert mindig a legjobbak ellen szeretek mérkőzni. Nem kell azonban félteni a Bayern Münchent, kiváló csapat, a keretét klasszis futballisták alkotják.”

„Az égvilágon semmit nem akartam tőle. Vége volt a meccsnek, elindult mindenki az öltözőbe. Aztán látom, hogy Neymar ott pattog mellettem. Fogalmam sincs, mit ordított, nem figyeltem, de az biztos, hogy nem kedves dolgokat… Neymar senkit sem tisztel, rengeteget kell még tanulnia! De nem is csodálom, mert annak ellenére, hogy rendszeresen így viselkedik, a média mindig őt védi, mivel ő a sztárjátékos” – tette hozzá a portugál védő.

Mint arról beszámoltunk, a Lille 1–0-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint a francia élvonalban, így átvette a vezetést a tabellán. A meccs végén Neymart kiállították, aki ettől csak még dühösebb lett, és az öltözőbe menet előbb összeszólalkozott, majd neki is akart menni Tiago Djalónak. Most megszólalt a portugál labdarúgó!

Marco Verratti után néhány nappal Alessandro Florenzi is pozitív koronavírustesztet adott, így honfitársához hasonlóan ő sem léphet pályára ma.

Pavard: 13 meccs a BL-ben, 13 győzelem!

„Choupo szenzációs személyiség, élvezet vele a közös munka – nyilatkozta Hans-Dieter Flick, a Bayern München vezetőedzője klubja hivatalos honlapjának. – A szombati találkozón maradéktalanul betartotta a taktikai utasításokat, fegyelmezetten futballozott. Noha nagy mókamester hírében áll, sok fiatal példát vehetne róla, mert napról napra nagyon sokat dolgozik.”

A sors mindenesetre nem volt kegyes a PSG-vel, hiszen a Barcelona után kaphatott volna „könnyebb” ellenfelet a negyeddöntőben a címvédő Bayern Münchennél. Noha Robert Lewandowski sérülését követően nehéz megtippelni a továbbjutót (a keddi gyakorláson biztossá vált, hogy Marc Roca nem játszhat, Serge Gnabryról meg kiderült, hogy koronavírusos), hiányzók a másik oldalon is vannak. A már említett Leandro Paredes és Marco Verratti kettősön kívül Juan Bernat, Mauro Icardi, valamint Alessandro Florenzi sem áll Mauricio Pochettino rendelkezésére. A Bayern Münchennél a lengyel világklasszist alighanem Eric Maxim Choupo-Moting pótolja, aki éppen a párizsiakat hagyta el a bajor klub kedvéért a nyári átigazolási szezonban. A Leipzig elleni 1–0-s győzelem során fáradhatatlanul dolgozott a mezőnyben a kameruni csatár, a labdát remekül tartotta meg, és jól játszotta meg társait.

Éppen ezért lehet érdekes a szerdai ütközet, mert a felsorolt középpályásokból csupán Gueye játékára számíthat az argentin szakvezető, míg a brazil cselgép ismét felboríthatja a hierarchiát. Neymar kritikus helyzetekben bizonyította már klasszisát – az előző kiírásban az Atalanta és az RB Leipzig ellen is remekül futballozott –, de szombaton újfent kiderült, hogy viselkedésével gyakran bajba sodorhatja társait. Az éllovas Lille elleni bajnoki meccsen (0–1) kiállították, ettől csak még dühösebb lett, és az öltözőbe menet előbb összeszólalkozott, majd neki is akart menni Tiago Djalónak. A hétvégi zakó élesen szembeállítható a Barcelona elleni párharccal, valamiért ez a kettősség jellemzi Pochettino legénységét ebben az idényben. Lőw Zsolt korábban már több interjúban elárulta, a legnehezebb feladatuk az volt Párizsban, hogy a sztárok beálljanak a sorba, és mindenki egy irányba húzzon. A tavalyi BL-menetelés során ez teljesült (látványosan küzdöttek a játékosok egymásért az Atalanta elleni fordításkor), ám a döntőben (0–1) a befejezéseknél többször pechjük volt Neymaréknak.

A sorsolásnak köszönhetően a tavalyi finálé már a negyeddöntőben megismétlődik: a Bayern München újra összeméri erejét a Paris Saint-Germainnel a Bajnokok Ligájában. Az augusztusi találkozó óta sok minden változott a két klub életében, kétségtelen, a legnagyobb fordulatot a párizsi alakulat edzőcseréje jelentette. Tavaly decemberben köszönte meg a francia bajnok Thomas Tuchelnek – és többek között Lőw Zsoltnak – a munkáját. Az elválás személyes ellentétekre vezethető vissza, köztudott, a német szakvezető sohasem ápolt jó viszonyt az egyesület sportigazgatójával, Leonardóval. Tuchel utódja Mauricio Pochettino lett, aki nem kisebb feladatot vállalt magára, mint hogy végre csúcsra juttassa az együttest a legrangosabb kupasorozatban. Az FC Barcelona elleni első mérkőzésen jelesre vizsgázott a nyolcaddöntőben, a 4–1-re megnyert spanyolországi összecsapáson Kylian Mbappé három gólja ugyan elhomályosította Idrissa Gueye, Leandro Paredes és Marco Verratti teljesítményét, de remekül működött a csapat Neymar hiányában.

Nem aggódnak Robert Lewandowski sérülése miatt a címvédő Bayern Münchennél, míg a tavalyi Bajnokok Ligája-döntős Paris Saint-Germain évek óta azon dolgozik, hogy Neymarék beálljanak a sorba, és egy irányba húzzanak.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BAYERN MÜNCHEN–PSG LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!