A Wolfsburg nem bírt otthon a Besiktassal

2009.10.21. 23:01
A Wolfsburg hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Besiktassal a Bajnokok Ligája harmadik fordulójának mérkőzésén. A csoportban a Manchester United korábban 1–0-ra győzött Moszkvában a CSZKA ellen.

Küzdelmes volt a Wolfsburg–Besiktas meccs, de gól nem esett (fotó: Reuters)

A Wolfsburg és a Besiktas úgy lépett pályára Németországban, hogy a csoportban a CSZKA Moszkva–Manchester United mérkőzés eredménye (0–1) már ismert volt, így az bizonyossá vált, hogy három forduló után a „vörös ördögök” hibátlan teljesítményükkel vezetik majd a csoportot.

Ezzel némileg a Wolfsburg–Besiktas mérkőzésre is rányomta a bélyegét: a török csapat számára egy esetleges újabb vereség azt jelentette volna, hogy lényegében már „félidőben" lemondhat a továbbjutásról.

Az első játékrész a németek fölényét hozta, Edin Dzeko már a mérkőzés első perceitől fogva nagyon aktívan játszott, a bosnyák csatár a találkozó első húsz percében kétszer is fejjel veszélyeztetett, ám a gól elmaradt.

A Wolfsburg a folytatásban is jóval többet birtokolta a labdát, ám Zvjezdan Misimovic passzai és beadásai után sem sikerült a Dzeko, Grafite támadóduónak túljárni Rüstü Recber eszén.

Az első félidő végének nagy nyomását is kibírta a Besiktas, azonban az 50. percben alighanem már csak Christian Gentneren múlt, hogy a „farkasok” nem szereztek vezetést. A középpályás lövése után Rüstü védett, azonban visszakerült Gentnerhez a labda, aki viszont csúnyán a kapu fölé bombázott.

Három perccel később ismét nagy wolfsburgi lehetőség maradt ki, megint Rüstü védett, és ezúttal is kipattant a labda róla, Dzeko ismételhetett, de a labda a kapufát is érintve pattant ki a játéktérről.

A Wolfsburg ezzel el is lőtte puskaporát, sőt Grafite 74. percbeli kiállítása után már a védekezésre is összpontosítania kellett, így maradt a döntetlen. A Wolfsburg egy pont előnnyel a CSZKA előtt a második helyen áll a csoportban.