Nemzeti Sport Online - Még több sport

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Moto GP

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Csapat

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Egyéni

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - F1

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Külföldi Foci

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Magyar Foci

Updated every 15 minutes.

2009. 06. 22.
Utolsó módosítás:
2012-03-14 02:41:21

BAJNOKOK LIGÁJA, 2009–2010

2009-ben a Barcelona teljesen megérdemelt győzelmével ért véget a Bajnokok Ligája, miután a katalán sztárcsapat 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet a római döntőben. Az új szezon változásokkal köszöntött be – tudjon meg mindent a 2009–2010-es BL-ről!


VÁLTOZÁSOK A BAJNOKOK LIGÁJÁBAN

Mint már arról beszámoltunk, a korábbiaknál hosszabb, ugyanakkor könnyebb út vár a magyar bajnok Debrecenre, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára kerüljön: az eddigi kettő helyett három párharcot kell megnyernie, de nem találkozhat Európa 13 legerősebbnek tartott bajnokságának képviselőjével.

A BL-selejtező átalakítása nyomán az idén két ágra kerülnek a részt vevő csapatok, az egyiken kizárólag nemzeti bajnokok, míg a másikon a sorozatra magukat nem bajnokként kvalifikáló együttesek mérkőznek meg egymással.

Az új szabályok értelmében tehát angol, spanyol, olasz, francia, német, orosz, román, portugál, holland, skót, török, ukrán és belga riválist nem kaphat a Debrecen. A harmadik körben kieső csapatok az Európa-liga 4. selejtezőjében folytathatják a küzdelmet, a negyedik selejtezőkörben (avagy playoffban) elbukó gárdák egyenesen az Európa-liga csoportkörébe kerülnek.

A BL kieséses szakaszát érintő újdonság, hogy a nyolcaddöntőket „széthúzzák” négy hétre, tehát hetente két-két mérkőzést rendeznek az eddigi négy-négy helyett.

HÁTTÉR: NSO-LEXIKON, ADATBANKOK

 
BAJNOKOK LIGÁJA, 2009–2010
 A-CSOPORT B-CSOPORT C-CSOPORT D-CSOPORT
 Bayern München (német) Man. United (angol) AC Milan (olasz)
Chelsea (angol)
 Juventus (olasz) CSZKA Moszkva (orosz)Real Madrid (spanyol)
FC Porto (portugál)
 Girondins Bordeaux (francia)Besiktas (török)
Olympique Marseille (francia)
 Atlético Madrid (spanyol)
Maccabi Haifa (izraeli)Wolfsburg(német)Zürich (svájci)
 APOEL (ciprusi)
 
 E-CSOPORT F-CSOPORT G-CSOPORT H-CSOPORT
 Liverpool (angol) Barcelona (spanyol)  Sevilla (spanyol)
Arsenal (angol)
 Lyon (francia)Internazionale (olasz)
Rangers (skót)
Alkmaar (holland)
Fiorentina (olasz)
Dinamo Kijev (ukrán)
VfB Stuttgart (német)
Olympiakosz (görög)
 Debreceni VSC (magyar)   Rubin Kazany (orosz)Unirea Urziceni (román) Standard Liege (belga)
 A csoportkör teljes programját ide kattintva tekintheti meg!

PLAYOFFKÖR (4. SELEJTEZŐKÖR)
BAJNOKI ÁG      
Levszki Szófia (bolgár)–DVSC-TEVA (magyar) 1–2 0–2 Tj: a DVSC
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Olympiakosz (görög) 0–2 0–1 Tj: az Olympiak.
Salzburg (osztrák)–Maccabi Haifa (izraeli) 1–2 0–3 Tj: a Maccabi H.
Ventspils (lett)–FC Zürich (svájci) 0–3 1–2 Tj: a Zürich
FC Köbenhavn (dán)–APOEL Nicosia (ciprusi) 1–0 1–3 Tj: Apoel
NEM BAJNOKI ÁG      
Celtic (skót)–Arsenal (angol) 0–2 1–3 Tj: Arsenal
Lyon (francia)–Anderlecht (belga) 5–1 3–1 Tj: a Lyon
FC Timisoara (román)–VfB Stuttgart (német) 0–2 0–0 Tj: a Timisoara
Sporting CP (portugál)–Fiorentina (olasz) 2–2 1–1 Tj: a Fiorentina
Panathinaikosz (görög)–Atlético Madrid (spanyol) 2–3 0–2 Tj: az Atlético
 
3. SELEJTEZŐKÖR
BAJNOKOK    
Slovan Bratislava (szlovák)-Olympiakosz (görög)  0–2  0–2  Tj.: Olymp.
Levadia Tallinn (észt)–DVSC–TEVA  0–1  0–1  Tj: DVSC
Salzburg (osztrák)–Dinamo Zagreb (horvát)  1–1  2–1  Tj.: Salzburg
Sheriff (moldovai)–Slavia Praha (cseh)  0–0  1–1  Tj.: Sheriff
Aktobe (kazah)–Maccabi Haifa (izraeli)  0–0  3–4  Tj.: Maccabi
FK Baki (azeri)–Levszki Szófia (bolgár)  0–0  0–2  Tj.: Levszki
Ventspils (lett)–BATE (fehérorosz)  1–0  2–2  Tj.: Ventspils
FC Zürich (svájci)–Maribor (szlovén)  2–3  3–0  Tj.: FC Zürich
APOEL (ciprusi)–Partizan (szerb)  2–0  0–1  Tj.: APOEL
FC Köbenhavn (dán)–Stabaek (norvég)  3–1  0–0  Tj.: FCK
NEM BAJNOKOK    
Sparta Praha (cseh)–Panathinaikosz (görög)  3–1  0–3  Tj: Pana
Sporting CP (portugál)–Twente (holland)  0–0  1–1  Tj: Sporting
Sahtar Doneck (ukrán)–Timisoara (román)  2–2  0–0  Tj.: Sahtar
Celtic (skót)–Dinamo Moszkva (orosz)  0–1  2–0  Tj.: Celtic
Anderlecht (belga)–Sivasspor (török)  5–0  1–3  Tj.: Anderlecht
 2. SELEJTEZŐKÖR
DVSC–TEVA (magyar)–Kalmar FF (svéd)  2–0  1–3 Tj: a DVSC
FK Tirana (albán)–Stabaek (norvég)  1–1  0–4  Tj: Stabaek
WIT Georgia (grúz)–NK Maribor (szlovén)  0–0  1–3  Tj: a Maribor
EB/Streymur (feröeri)–APOEL (ciprusi)  0–2  0–3  Tj: APOEL
FC Köbenhavn (dán)–Mogren (montenegrói)  6–0 6–0  Tj: az FCK
Makedonija Gjorce Petrov (macedón)–BATE Boriszov (fehérorosz)  0–2  0–2  Tj: BATE
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Aktobe (kazah)  0–4  0–2  Tj: Aktobe
Pjunik Jereván (örmény)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–0  0–3 Tj: Dinamo
Ventspils (lett)–Dudelange (luxemburgi)  3–0  3–1 Tj: Ventspils
Ekranas (litván)–FK Baki (azeri)  2–2  2–4  Tj: Baki
Red Bull Salzburg (osztrák)–Bohemians (ír)  1–1  1–0  Tj: a Salzburg
Zrinjski (bosnyák)–Slovan Bratislava (szlovák)  1–0  0–4 Tj: Slovan
Inter Turku (finn)–Sheriff Tiraspol (moldovai)  0–1  0–1 Tj: Sheriff
Rhyl (walesi)–Partizan Beograd (szerb)  0–4  0–8 Tj: Partizan
Wisla Kraków (lengyel)–Levadia Tallinn (észt)  1–1  0–1  Tj: Levadia
Levszki Szófia (bolgár)–Sant Juliá (andorrai)  4–0  5–0  Tj: Levszki
Maccabi Haifa (izraeli)–Glentoran (északír)  6–0  4–0  Tj: a Haifa

 

1. SELEJTEZŐKÖR

Hibernians (máltai)–Mogren (montenegrói) 0–2 0–4 Tj: Morgen
Tre Fiori (San Marinó–i)–Sant Juliá (andorrai) 1–1 1–1 Tj: Sant Juliá
  • Játéknapok: június 30.–július 1. és július 7–8.

A BAJNOKOK LIGÁJA MENETRENDJE

az 1. és 2. selejtezőkör sorsolása június 22.
1. selejtezőkör június 30.–július 1. és július 7–8.
2. selejtezőkör július 14–15. és 21–22.
a 3. selejtezőkör sorsolása július 17.
3. selejtezőkör július 28–29. és augusztus 4–5.
a 4. selejtezőkör sorsolása augusztus 7.
4. selejtezőkör augusztus 18–19. és 25–26.
a csoportkör sorsolása augusztus 27.
csoportkör, 1. forduló szeptember 15–16.
csoportkör, 2. forduló szeptember 29–30.
csoportkör, 3. forduló október 20–21.
csoportkör, 4. forduló november 3–4.
csoportkör, 5. forduló november 24–25.
csoportkör, 6. forduló december 8–9.
a kieséses szakasz sorsolása december 18.
nyolcaddöntő Február 16–17., 23–24. és március 9–10., 16–17.
a negyeddöntő és az elődöntő sorsolása március 19.
negyeddöntő március 30–31. és április 6–7.
elődöntő április 20–21. és 27–28.
döntő május 22. (Madrid, Bernabéu)

Megosztás


Még senki sem szólt hozzá. Legyen Ön az első!

 
  • 24 óra sport

  • Legolvasottabb

Szavazás

Mire megy a válogatott Dárdai Pál vezetésével Bukarestben?

KM Manager

evosoft Hungary Kft

Értékesítő

DOMOTHERM Kft.

Üzletkötő

SANET-Trade Kft

Tanácsadó- Eladó

Magyar Cég

Delphi programozó

ABACUS Kft.

Hirdetés
BAJNOKOK LIGÁJA, 2009–2010 - NSO

Nemzeti Sport Online - Még több sport

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Moto GP

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Csapat

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Egyéni

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - F1

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Külföldi Foci

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Magyar Foci

Updated every 15 minutes.

2009. 06. 22.
Utolsó módosítás:
2012-03-14 02:41:21

BAJNOKOK LIGÁJA, 2009–2010

2009-ben a Barcelona teljesen megérdemelt győzelmével ért véget a Bajnokok Ligája, miután a katalán sztárcsapat 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet a római döntőben. Az új szezon változásokkal köszöntött be – tudjon meg mindent a 2009–2010-es BL-ről!


VÁLTOZÁSOK A BAJNOKOK LIGÁJÁBAN

Mint már arról beszámoltunk, a korábbiaknál hosszabb, ugyanakkor könnyebb út vár a magyar bajnok Debrecenre, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára kerüljön: az eddigi kettő helyett három párharcot kell megnyernie, de nem találkozhat Európa 13 legerősebbnek tartott bajnokságának képviselőjével.

A BL-selejtező átalakítása nyomán az idén két ágra kerülnek a részt vevő csapatok, az egyiken kizárólag nemzeti bajnokok, míg a másikon a sorozatra magukat nem bajnokként kvalifikáló együttesek mérkőznek meg egymással.

Az új szabályok értelmében tehát angol, spanyol, olasz, francia, német, orosz, román, portugál, holland, skót, török, ukrán és belga riválist nem kaphat a Debrecen. A harmadik körben kieső csapatok az Európa-liga 4. selejtezőjében folytathatják a küzdelmet, a negyedik selejtezőkörben (avagy playoffban) elbukó gárdák egyenesen az Európa-liga csoportkörébe kerülnek.

A BL kieséses szakaszát érintő újdonság, hogy a nyolcaddöntőket „széthúzzák” négy hétre, tehát hetente két-két mérkőzést rendeznek az eddigi négy-négy helyett.

HÁTTÉR: NSO-LEXIKON, ADATBANKOK

 
BAJNOKOK LIGÁJA, 2009–2010
 A-CSOPORT B-CSOPORT C-CSOPORT D-CSOPORT
 Bayern München (német) Man. United (angol) AC Milan (olasz)
Chelsea (angol)
 Juventus (olasz) CSZKA Moszkva (orosz)Real Madrid (spanyol)
FC Porto (portugál)
 Girondins Bordeaux (francia)Besiktas (török)
Olympique Marseille (francia)
 Atlético Madrid (spanyol)
Maccabi Haifa (izraeli)Wolfsburg(német)Zürich (svájci)
 APOEL (ciprusi)
 
 E-CSOPORT F-CSOPORT G-CSOPORT H-CSOPORT
 Liverpool (angol) Barcelona (spanyol)  Sevilla (spanyol)
Arsenal (angol)
 Lyon (francia)Internazionale (olasz)
Rangers (skót)
Alkmaar (holland)
Fiorentina (olasz)
Dinamo Kijev (ukrán)
VfB Stuttgart (német)
Olympiakosz (görög)
 Debreceni VSC (magyar)   Rubin Kazany (orosz)Unirea Urziceni (román) Standard Liege (belga)
 A csoportkör teljes programját ide kattintva tekintheti meg!

PLAYOFFKÖR (4. SELEJTEZŐKÖR)
BAJNOKI ÁG      
Levszki Szófia (bolgár)–DVSC-TEVA (magyar) 1–2 0–2 Tj: a DVSC
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Olympiakosz (görög) 0–2 0–1 Tj: az Olympiak.
Salzburg (osztrák)–Maccabi Haifa (izraeli) 1–2 0–3 Tj: a Maccabi H.
Ventspils (lett)–FC Zürich (svájci) 0–3 1–2 Tj: a Zürich
FC Köbenhavn (dán)–APOEL Nicosia (ciprusi) 1–0 1–3 Tj: Apoel
NEM BAJNOKI ÁG      
Celtic (skót)–Arsenal (angol) 0–2 1–3 Tj: Arsenal
Lyon (francia)–Anderlecht (belga) 5–1 3–1 Tj: a Lyon
FC Timisoara (román)–VfB Stuttgart (német) 0–2 0–0 Tj: a Timisoara
Sporting CP (portugál)–Fiorentina (olasz) 2–2 1–1 Tj: a Fiorentina
Panathinaikosz (görög)–Atlético Madrid (spanyol) 2–3 0–2 Tj: az Atlético
 
3. SELEJTEZŐKÖR
BAJNOKOK    
Slovan Bratislava (szlovák)-Olympiakosz (görög)  0–2  0–2  Tj.: Olymp.
Levadia Tallinn (észt)–DVSC–TEVA  0–1  0–1  Tj: DVSC
Salzburg (osztrák)–Dinamo Zagreb (horvát)  1–1  2–1  Tj.: Salzburg
Sheriff (moldovai)–Slavia Praha (cseh)  0–0  1–1  Tj.: Sheriff
Aktobe (kazah)–Maccabi Haifa (izraeli)  0–0  3–4  Tj.: Maccabi
FK Baki (azeri)–Levszki Szófia (bolgár)  0–0  0–2  Tj.: Levszki
Ventspils (lett)–BATE (fehérorosz)  1–0  2–2  Tj.: Ventspils
FC Zürich (svájci)–Maribor (szlovén)  2–3  3–0  Tj.: FC Zürich
APOEL (ciprusi)–Partizan (szerb)  2–0  0–1  Tj.: APOEL
FC Köbenhavn (dán)–Stabaek (norvég)  3–1  0–0  Tj.: FCK
NEM BAJNOKOK    
Sparta Praha (cseh)–Panathinaikosz (görög)  3–1  0–3  Tj: Pana
Sporting CP (portugál)–Twente (holland)  0–0  1–1  Tj: Sporting
Sahtar Doneck (ukrán)–Timisoara (román)  2–2  0–0  Tj.: Sahtar
Celtic (skót)–Dinamo Moszkva (orosz)  0–1  2–0  Tj.: Celtic
Anderlecht (belga)–Sivasspor (török)  5–0  1–3  Tj.: Anderlecht
 2. SELEJTEZŐKÖR
DVSC–TEVA (magyar)–Kalmar FF (svéd)  2–0  1–3 Tj: a DVSC
FK Tirana (albán)–Stabaek (norvég)  1–1  0–4  Tj: Stabaek
WIT Georgia (grúz)–NK Maribor (szlovén)  0–0  1–3  Tj: a Maribor
EB/Streymur (feröeri)–APOEL (ciprusi)  0–2  0–3  Tj: APOEL
FC Köbenhavn (dán)–Mogren (montenegrói)  6–0 6–0  Tj: az FCK
Makedonija Gjorce Petrov (macedón)–BATE Boriszov (fehérorosz)  0–2  0–2  Tj: BATE
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Aktobe (kazah)  0–4  0–2  Tj: Aktobe
Pjunik Jereván (örmény)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–0  0–3 Tj: Dinamo
Ventspils (lett)–Dudelange (luxemburgi)  3–0  3–1 Tj: Ventspils
Ekranas (litván)–FK Baki (azeri)  2–2  2–4  Tj: Baki
Red Bull Salzburg (osztrák)–Bohemians (ír)  1–1  1–0  Tj: a Salzburg
Zrinjski (bosnyák)–Slovan Bratislava (szlovák)  1–0  0–4 Tj: Slovan
Inter Turku (finn)–Sheriff Tiraspol (moldovai)  0–1  0–1 Tj: Sheriff
Rhyl (walesi)–Partizan Beograd (szerb)  0–4  0–8 Tj: Partizan
Wisla Kraków (lengyel)–Levadia Tallinn (észt)  1–1  0–1  Tj: Levadia
Levszki Szófia (bolgár)–Sant Juliá (andorrai)  4–0  5–0  Tj: Levszki
Maccabi Haifa (izraeli)–Glentoran (északír)  6–0  4–0  Tj: a Haifa

 

1. SELEJTEZŐKÖR

Hibernians (máltai)–Mogren (montenegrói) 0–2 0–4 Tj: Morgen
Tre Fiori (San Marinó–i)–Sant Juliá (andorrai) 1–1 1–1 Tj: Sant Juliá
  • Játéknapok: június 30.–július 1. és július 7–8.

A BAJNOKOK LIGÁJA MENETRENDJE

az 1. és 2. selejtezőkör sorsolása június 22.
1. selejtezőkör június 30.–július 1. és július 7–8.
2. selejtezőkör július 14–15. és 21–22.
a 3. selejtezőkör sorsolása július 17.
3. selejtezőkör július 28–29. és augusztus 4–5.
a 4. selejtezőkör sorsolása augusztus 7.
4. selejtezőkör augusztus 18–19. és 25–26.
a csoportkör sorsolása augusztus 27.
csoportkör, 1. forduló szeptember 15–16.
csoportkör, 2. forduló szeptember 29–30.
csoportkör, 3. forduló október 20–21.
csoportkör, 4. forduló november 3–4.
csoportkör, 5. forduló november 24–25.
csoportkör, 6. forduló december 8–9.
a kieséses szakasz sorsolása december 18.
nyolcaddöntő Február 16–17., 23–24. és március 9–10., 16–17.
a negyeddöntő és az elődöntő sorsolása március 19.
negyeddöntő március 30–31. és április 6–7.
elődöntő április 20–21. és 27–28.
döntő május 22. (Madrid, Bernabéu)

Megosztás


Még senki sem szólt hozzá. Legyen Ön az első!

 
  • 24 óra sport

  • Legolvasottabb

Szavazás

Mire megy a válogatott Dárdai Pál vezetésével Bukarestben?

KM Manager

evosoft Hungary Kft

Értékesítő

DOMOTHERM Kft.

Üzletkötő

SANET-Trade Kft

Tanácsadó- Eladó

Magyar Cég

Delphi programozó

ABACUS Kft.

Hirdetés