A Real Madrid egygólos előnyt szerzett Lipcsében

2024.02.13. 20:50
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az RB Leipzig – Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőjében – egy nullára kikapott odahaza a Real Madridtól.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
RB Leipzig (német)–Real Madrid (spanyol) 0–1 (0–0)
Lipcse, RB Aréna, 42 600 néző. Vezette: Peljto (bosnyák)
Leipzig: Gulácsi – Simakan, Klostermann, Orbán, Raum – Henrichs (A. Haidara, 75.), X. Schlager (Kampl, 90.) – Dani Olmo (Elmasz, 75.), Simons – Openda (Poulsen, 75.), Sesko. Vezetőedző: Marco Rose
Real Madrid: Lunyin – Carvajal, Tchouaméni, Nacho, F. Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga – Brahim Díaz (Lucas Vázquez, 84.) – Rodrygo (Joselu, 84.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Brahim Díaz (49.)

BL-HANGULAT LIPCSÉBEN? Induláskor kíváncsian vártuk, milyen hatással lesz a városra a Real Madrid elleni nyolcaddöntő a legrangosabb európai kupasorozatban. Nos, a válaszra legfeljebb két percet kellett várni: megérkezve szinte egyből arra lettünk figyelmesek, hogy a Bajnokok Ligája himnusza szól a lipcsei vonatpályaudvaron. A várost nem sokkal ezután elözönlötték a Real Madrid-drukkerek, akik jó néhány helyi szurkolóval együtt összegyűltek a hotelnél, amely előtt ott állt a madridiak csapatbusza.

A meccs előtt több Real Madrid-szurkolóval is beszélgettünk. Többségük természetesen Madridból érkezett, de horvátokkal is találkoztunk, sőt olyannal is, aki spanyol, Barcelonában lakik, mégis Real Madrid-meccsre utazott, méghozzá Karim Benzema-mezben. A stadionhoz két órával a kezdés előtt értünk ki, s a hangulatra már ekkor sem lehetett panasz: többen a parkolóban gyűltek össze, mások az RB Leipzig-boltban nézelődtek – Gulácsi Péter és Willi Orbán mezét is megvásárolhatták.

Egyébként 476 nap elteltével tért vissza a Real Madrid Lipcsébe, ám amíg 2022. október 25-én a csoportkörben találkoztak a csapatok, kedden a kieséses szakaszban. Az egyik legnagyobb sztárját, Jude Bellinghamet bokasérülése miatt nélkülözte a spanyol együttes, ám a találkozót magyar szemüvegen keresztül nézve semmi sem volt fontosabb annál, mint hogy a Bundesliga ötödik helyezettjénél Gulácsi és Orbán is ott volt a kezdő tizenegyben. Alig másfél perc után Benjamin Sesko máris a Real kapujába fejelte a labdát, korai volt azonban a hazai öröm, a VAR vizsgálta a találatot, és mert Benjamin Henrichs akadályozta a kapust, a játékvezető nem adta meg a gólt. A szlovén támadó nem sokkal később nagy helyzetbe került Dani Olmo kiugratása után, ám lövését Andrij Lunyin lábbal védte. Sokkal több érdemleges eseményt nem hozott az első játékrész, Gulácsi Péternek szinte semmi védenivalója nem akadt, sejteni lehetett, ez a meccs nem hoz öt gólt, mint amikor az RB Leipzig legutóbb 3–2-re legyőzte riválisát.

Aztán a 49. percben Brahim Díaz a jobb szélről befelé indulva betört a büntetőterületen belülre, és 14 méterről, ballal gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba tekert. Dani Olmo azonnal válaszolhatott volna, de lövését védte a vendégek kapusa, majd Sesko próbálkozását is hárította. A 72. percben villámgyors kontra végén Vinícius Júnior ziccerben a bal kapufára külsőzte a labdát, de ez is belefért, mert ugyan Seskónak később még volt egy jó lövése, a Real Madrid megőrizte előnyét a hazai visszavágóra. 0–1

A másik mai mérkőzésen
FC KÖBENHAVN (dán)–MANCHESTER CITY (angol) 1–3 (Mattsson 34., ill. De Bruyne 11., Bernardo Silva 45+1., Foden 90+3.)

Fotó: Cselőtei Márk