BL: Kleinheislerék drámai meccsen, tizenegyesekkel mentek tovább

R. P.R. P.
2023.08.16. 00:11
Kleinheisler László (a kép jobb szélén) csapata reménytelen helyzetből vívta ki a továbbjutást (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében Kleinheisler László csapata, a Panathianikosz elképesztő meccsen 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel jutott tovább az Olympique Marseille ellen.

Már-már mindenki a lefújást várta a 97. percben a Marseille 2–0-s vezetésénél, amikor kezezés miatt a játékvezető büntetőt ítélt a Panathinaikosz javára. Fotisz Joannidisz simán belőtte, így összesítésben 2–2-re alakította az állást, vagyis jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás második felében, a meccs 106. percében Kleinheisler László is beállt játszani a Panába. Mivel a hosszabbításban nem született gól, jöhetett a tizenegyespárbaj. A harmadik sorozatban Kleinheisler is belőtte a maga kísérletét, mind ahogy a görög csapatból mind az öten. A franciáknál Mattéo Guendouzi hibázott, így a Pana 5–3-ra megnyerve a párbajt kiharcolta a továbbjutást a BL rájátszásába, ahol a Bragával meccsel a csoportkörért.

Bár a BL-ben a selejtező 3. körének visszavágóit rendezték meg, a Dinamo Zagreb és az AEK Athén még csak az első meccsét vívta. Mint arról beszámoltunk, egy 29 éves görög szurkolót halálra késeltek a két csapat múlt hét keddre tervezett, első, athéni találkozója előtt. Ezért az athéni meccset elhalasztották, most pedig Zágrábban mérkőztek meg a felek. A sokáig döntetlenre álló csatát a végén döntötte el Konsztantinosz Galanopulosz, így a görögök 2–1-es előnnyel várhatják a visszavágót, amelyet augusztus 19-én rendeznek meg.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
ELSŐ MÉRKŐZÉS, BAJNOKI ÁG
Dinamo Zagreb (horvát)–AEK Athén (görög) 1–2 (Bulat 39., ill. Zuber 59., Galanopulosz 90.)

VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG

Galatasaray (török)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–0 (Icardi 24.)
Kiállítva: Torreira (Galatasaray, 64.)
Továbbjutott: a Galatasaray, 4–0-s összesítéssel

NEM BAJNOKI ÁG
Topolyai SC (szerb)–Braga (portugál) 1–4
(Rakonjac 40., ill. Pizzi 8., Bruma 12., Á. Djaló 15., Al-Muszrati 20.)
Továbbjutott: a Braga, 7–1-es összesítéssel

Servette (svájci)–Rangers (skót) 1–1 (Kutesa 22., ill. Tavernier 50.)
Továbbjutott: a Rangers, 3–2-es összesítéssel

Sturm Graz (osztrák)–PSV (holland) 1–3 (Vick 26., ill. Verman 32., L. de Jong 39., Pepi 85. – 11-esből)
Továbbjutott: a PSV, 7–2-es összesítéssel

Ol. Marseille (francia)–Panathinaikosz (görög) 2–1 (Aubameyang 2., 45+1., ill. Joannidisz 90+10. – 11-esből) – 11-esekkel 3–5
Továbbjutott: a Panathinaikosz, 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel

KORÁBBAN
BAJNOKI ÁG
Molde (norvég)–KÍ (feröeri) 2–0(K. Eriksen 17., Linnes 112.)– hosszabbítás után
Továbbjutott:aMolde, 3–2-es összesítéssel

Arisz Limassol (ciprusi)–Raków Czestochowa (lengyel) 0–1(Tudor 49.)
Továbbjutott: aRaków, 3–1-es összesítéssel

Maccabi Haifa (izraeli)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–1(Pierrot 29., Szaba 45+2., David 90+3., ill. Tolic 85.)
Továbbjutott
: aMaccabi, 5–2-es összesítéssel

Sparta Praha (cseh)–FC Köbenhavn (dán) 3–3(Birmancsevics 80., Laci 105., Olatunji 107., ill. J. Larsson 1., Claessojn 105+3., 113.)– 11-esekkel 2–4
Továbbjutott:aKöbenhavn, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel

A továbbjutók a BL playoffkörében folytathatják. A bajnoki ág vesztesei az Európa-liga playoffkörében játszhatnak, míg a nem bajnoki ág vesztesei az Európa-liga csoportkörébe jutottak.