A Real Madrid 11-esekkel kiütötte a BL-ből a sorozat címvédőjét, a Cityt!

2024.04.17. 20:52
Real-siker! (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből a Real Madrid 11-esekkel ment tovább a sorozat címvédője, a Manchester City ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Manchester City (angol)–Real Madrid (spanyol) 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 3–4
Manchester, Etihad Stadion, 52 306 néző. Vezette: Orsato (olasz)
Manchester City: Ederson – Walker, Akanji (Stones, 112.), Dias, Gvardiol – Rodri – Foden, Bernardo Silva, De Bruyne (Kovacic, 112.), Grealish (Doku, 72.) – Haaland (Julián Álvarez, 91.). Menedzser: Pep Guardiola
Real Madrid: Lunyin – Carvajal (Militao, 111.), Nacho, Rüdiger, F. Mendy – Kroos (Modric, 79.), Camavinga, Valverde – Bellingham – Rodrygo (Brahim Díaz, 84.), Vinícius Júnior (Lucas Vázquez, 102.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: De Bruyne (76.), ill. Rodrygo (12.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 4–4-es összesítéssel, 11-esekkel

BRAZILJAIBAN BÍZOTT a Real Madrid. A királyiak elsősorban abban reménykedhettek a Manchester City elleni negyeddöntő visszavágója előtt, hogy Vinícius Júnior és Rodrygo jó napot fog ki az Etihad Stadionban, ahol 2018 szeptembere óta nem kapott ki a City a BL-ben. A Barcelona és az Atlético Madrid keddi búcsúja után a madridiak egyetlen spanyol csapatként maradtak talpon, és kedvező előjel volt nekik, hogy az utóbbi mérkőzéseken meglepően sebezhetőnek tűnt a manchesteri védelem, amely a legutóbbi négy fellépésén 14, kaput eltaláló lövésből hét gólt kapott. Más kérdés, hogy ezeken a találkozókon összesen tizenhatot szerzett a címvédő.

Az első mérkőzéshez képest jelentős változás volt, hogy az akkor rosszulléttel, illetve sérüléssel bajlódó Kevin De Bruyne és Kyle Walker is bekerült a City kezdőcsapatába, így papíron még erősebb felállásban léptek pályára az angolok, a semleges drukkerek pedig remélték, ezúttal is nyílt sisakos, szórakoztató összecsapást játszik egymással a két csapat. Valamivel óvatosabban kezdtek a felek, mint az első összecsapáson, de így is alig több mint tíz percet kellett várni az első gólra. És naná, hogy a Real Madrid braziljai hozták össze: Vinícius passzolt középre Rodrygónak, és bár az első próbálkozását még védte Ederson, a második lövésnél már tehetetlen volt a brazil kapus. Nem sokkal később Erling Haaland a lécre fejelte a labdát, majd Kevin De Bruyne távoli lövésénél kellett védenie Andrij Lunyinnak. A félidő hátralévő részében a madridiak alig mentek át a felezővonalon, viszont fegyelmezetten és jól védekeztek, így a City leginkább távoli lövésekkel és beívelésekkel tudott veszélyeztetni. Több gól azonban nem született az első félidőben, így Josep Guardiolának ki kellett találnia valamit, hogyan törhetnék fel a madridi védelmet. Carlo Ancelotti együttesének pedig nyilvánvalóan az volt a célja, hogy a második játékrészben újabb kontrából megszerezze a második gólt, ezzel eldöntse a párharcot.

A szünetben mindenesetre érdekes statisztikával hozakodott elő a madridi As, amely szerint Guardiola a mérkőzések 77.78 százalékán nem kapott ki, ha a szünetben 1–0-s hátrányban volt a csapata. A folytatásban egyre nagyobb volt a hazaiak fölénye, de a címvédő képtelen volt megszerezni az egyenlítő gólt. Egyre tanácstalanabbnak tűnt a City, a kérdés így elsősorban az volt, hogy a saját tizenhatosa előtt tömörülő madridi védelem és a remekül védő Lunyin bírja-e végig a hatalmas nyomást. Nos, nem bírta, a csereként beálló Jérémy Doku középre passzolt labdája Antonio Rüdigerről Kevin De Bruyne elé pattant, aki kíméletlenül a kapuba bombázott.

Bár a belga szélsőnek ezek után is voltak nagy lehetőségei, több gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás. S mivel a ráadásban sem esett gól – bár Rüdiger közel járt hozzá –, jöhettek a tizenegyesek. 1–1

Az első sorozatban Modric kihagyta a kísérletét, vagyis rögtön hátrányba került a Real Madrid, ám a végén mégis Ancelotti csapata örülhetett. Ugyanis Bernardo Silva, majd Mateo Kovacic is hibázott a Citynél. A párbaj az ötödik sorozatban dőlt el, Rüdiger belőtte, így a német válogatott hátvéd találata a Real Madrid továbbjutását jelentette. 11-esekkel 3–4