BL: Kleinheisler csereként állt be, a Pana legyőzte az OM-et

M. B.M. B.
2023.08.09. 22:10
Nagy skalpot gyűjtött be a Panathinaikosz (Fotó: Twitter)
A görög Panathinaikosz Kleinheisler Lászlóval a soraiban 1–0-ra legyőzte a francia bronzérmes Olympique Marseille-t a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első mérkőzésén.

PANATHINAIKOSZ–OLYMPIQUE MARSEILLE

A kiegyenlített első félidőt követően teljes mértékben átvette a meccs irányítását az athéni együttes, majd Ivan Jovanovics vezetőedző az 58. percben a pályára vezényelte a magyar válogatott középpályást, Kleinheisler Lászlót. A 65. percben megfogyatkozott a francia együttes, mert Geoffrey Kondogbia megkapta a második sárga lapját Kovács István játékvezetőtől.

Az emberelőnyt a 83. percben váltotta gólra a Panathinaikosz: az ugyancsak csereként beálló brazil légiós, Bernard szemet gyönyörködtető akció – amelyben Kleinheisler is részt vett – végén vette be Pau López kapuját, s ez elégnek bizonyult a győzelemhez. 1–0

SLOVAN BRATISLAVA–MACCABI HAIFA

A szlovák és az izraeli bajnok csatája már az első negyedórában eldőlt: Pierrot góljára egy öngóllal még válaszolni tudott a Slovan, de a Maccabi – az izraeli válogatott középpályás, Dia Szaba révén – még rá tudott tenni egy lapáttal, ezzel megszerezte a győzelmet Pozsonyban. 1–2

RANGERS–SERVETTE

Tizenöt perc alatt kétgólos előnybe került a Rangers a skót és a svájci ezüstérmes (első) meccsén, előbb Tavernier értékesített egy tizenegyest, majd az olasz élvonalból kieső Cremonesétől érkező Cyriel Dessers talált be. A Servette reményeit Chris Bedia hozta vissza, aki ugyancsak tizenegyesből volt eredményes a szünet előtt. A svájciak egyenlítésről szőtt álmait David Douline második sárga lappal összehozott kiállítása foszlatta szét, de a meccs utolsó fél óráját – és a tízpercesre nyúló hosszabbítást is – megúszták újabb kapott gól nélkül, így a fordítás reményében várhatják a genfi visszavágót. 2–1

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉSEK
NEM BAJNOKI ÁG
Panathinaikosz (görög)–Marseille (francia) 1–0
(Bernard 83.)
Kiállítva: Kondogbia (65., OM)
Rangers (skót)–Servette (svájci) 2–1 (Tavernier 6. – 11-esből, Dessers 15., ill. Bedia 44. – 11-esből)
Kiállítva: Douline (59., Servette)