BL: Gángó nélkül jutott tovább a feröeri bajnok

2013.07.09. 23:02
A Bajnokok Ligája első selejtezőkörének visszavágóján a Gángó Andrást nélkülöző feröeri EB/Streymur hazai pályán kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott az 55. perctől emberhátrányban játszó andorrai Lusitans ellen, így 7–3-as összesítéssel bejutott a következő fordulóba, ahol a grúz Dinamo Tbiliszi lesz az ellenfele.

A San Marinó-i bajnok Tre Penne 1–0-s győzelmet aratott az utolsó percekben tíz emberre fogyatkozó Sirak ellen, ezzel története során először nyert mérkőzést a nemzetközi kupaporondon. Nem mellesleg San Marinó-i csapat korábban még nem nyert meccset az európai színtéren...

Apró szépséghiba, hogy ez a siker sem jelentett továbbjutást, hiszen az első meccset az örmény együttes hazai közönség előtt három góllal megnyerte. A Sirak a következő körben a szerb Partizan Beograddal csap össze.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELSŐ SELEJTEZŐKÖR
2. MÉRKŐZÉS

EB/Streymur (feröeri)–Lusitans (andorrai) 5–1 (A. Hansen 3., L. Hanssen 38., 85., Zachariasen 72., Niclasen 93., ill. Reis 66.)