PL: megvan Kerkezék első bajnoki győzelme 2024-ben

T. Z.T. Z.
2024.03.03. 16:08
Justin Kluivert (jobbra) szerzett vezetést a Bournemouthnak (AFC Bournemouth/Facebook)
A Kerkez Milossal felálló Bournemouth idegenben 2–0-ra legyőzte a Burnleyt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának vasárnap kora délutáni találkozóján.

Kerkez Milos a kezdőcsapatban lépett pályára, és edzője, Andoni Iraola csak a 89. percben cserélte le már időhúzó jelleggel a Burnley elleni találkozón, ahol csapata egyik legjobbja volt. Védekezésben hiba nélkül teljesített, és ha tehette, a támadásokat is kellőképpen segítette. Ez is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Bournemouth nagy csatában, de elhozta a három pontot a Burnley otthonából. A 13. percben Justin Kluivert szerzett vezetést a vendégekének, majd a 88. percben Antoine Semenyo biztosította be a győzelmet a Bournemouth számára.

A két gól között a Burnley csak egy érvénytelenített találatig jutott: a 66. percben Josh Cullen gólját annulálta VAR-vizsgálat után a játékvezető, mivel támaszkodást szúrt ki.

Győzelmével a Bournemouth megszerezte első bajnoki győzelmét 2024-ben, és feljött a 13. helyre a tabellán, a Burnley maradt az utolsó előtti.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Burnley–Bournemouth 0–2 (J. Kluivert 13., Semenyo 88.)
Manchester City–Manchester United 3–1 (Foden 56., 80., Haaland 90+1.. ill. Rashford 8.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Luton–Aston Villa 2–3 (Chong 66., Morris 72., ill. Watkins 24., 38., Digne 89.)
Brentford–Chelsea 2–2 (Roerslev 50., Wissa 69., ill. Jackson 35., Disasi 83.)
Everton–West Ham United 1–3 (Beto 56., ill. Zouma 62., ill. Soucek 90+1., E. Álvarez 90+6.)
Fulham–Brighton 3–0 (H. Wilson 21., Muniz 32., Adama Traoré 90+1.)
Newcastle United–Wolverhampton 3–0 (Isak 14., Gordon 33., Livramento 90+2.)
Tottenham–Crystal Palace 3–1 (Werner 78., Romero 80., Szon hung Min 88., ill. Eze 59.)
Nottingham Forest–Liverpool 0–1 (Núnez 90+9.)