PL: csodás ollózós gól és négy találat a Chelsea meccsén; a Spurs fordított

B. D. K.B. D. K.
2024.03.02. 18:08
Yoane Wissa az idény egyik legszebb gólját szerezte (Fotó: Getty Images)
A Chelsea négygólos döntetlent játszott a Brentford otthonában, míg a Tottenham Hotspur hazai pályán 3–1-re legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának szombati játéknapján.

BRENTFORD–CHELSEA

Két kupamérkőzés után ismét a bajnokságban bizonyíthatott a Chelsea, amely hétközben egy hosszabbításban szerzett góllal jutott tovább az FA-kupában. A 30. percben Nicolas Jackson hatalmas helyzetbe került, túl is jutott a kapuson, de kissé kisodródva nem tudott elég erőt beletenni a lövésbe, és így egy visszaérő védő a vonal előtt menteni tudott. Öt perccel később azonban Gusto beadását már befejelte (0–1).

A szünet után gyorsan egyenlített a Brentford, Mads Roerslev volt szerencsés a kapu előtt, a hozzá guruló labdát néhány lépésről vágta a kapuba (1–1).

A 69. percben Yoane Wissa egy pazar, félfordulatos ollózós góllal megfordította az állást (2–1).

A hajrában a Brentford el is dönthette volna a három pont sorsát, de Sergio Reguilón fejese a kapufán csattant. A túloldalt viszont Axel Disasi bólintása már nem, a védő Palmer beadásából egalizált (2–2).

Remek meccsen négygólos döntetlen!

TOTTENHAM–CRYSTAL PALACE

A meccs első hatalmas helyzete a Spurs előtt adódott: bő negyedóra elteltével Werner vezethette rá a kapusra a labdát, de Johnstone remekül lekövette a mozgását és visszavetődve hárított. Kevés helyzetet hozott az első játékrész, gólt pedig egyet sem.

A második félidő elején Werner esett el a tizenhatoson belül, de nem kapott büntetőt, aztán nem sokkal később Szon Hung Min járt közel a gólhoz, de lövése a kapufáról kifele vágódott. Hiába ment előre a Tottenham, a Palace szerezte meg a vezetést, méghozzá egy pompás szabadrúgásgóllal, Eberechi Ezét ünnepelhették a társak (0–1).

A Spurs nem adta fel, és miután Brennan Johnson megharcolt a labdáért, egy nagyszerű passzal kihagyhatatlan helyzetbe hozta Timo Wernert, aki nem is hibázott (1–1).

Néhány perc alatt fordított a Tottenham, Cristian Romero fejjel volt eredményes (2–1).

A végén Szonnak csak összejött a gól, az ő találatával alakult ki a 3–1-es végeredmény.

A Newcastle United mostanában elég szenvedős mérkőzéseket játszik, most azonban könnyen lépett túl a Wolverhampton Wanderersen. Az első félidőben Alexander Isak és Anthony Gordon is betalált, a fordulás után Valentino Livramento mattolt.

Az előző fordulóban a Manchester Unitedet legyőző Fulham a Brighton & Hove Albionnak kettőt is vágott a szünet előtt, a vége pedig itt is 3–0 lett, Adama Traoré állította be a végeredményt.

A négy pontot visszakapó Everton a West Ham United fogadta. A liverpooli gárda könnyen előnybe kerülhetett volna, de Beto tizenegyesét kivédte Areola. A szünet után azonban fejjel már pontosabb volt a csatár, az ő góljával került előnybe az Everton. A hazaiak viszont nem sokáig örülhettek a találatnak, mert egy szöglet után Kurt Zouma egyenlített. A West Ham Tomás Soucek remek góljával a 92. percben fordított, a legvégén pedig Edson Álvarez is betalált.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Brentford–Chelsea 2–2 (Roerslev 50., Wissa 69., ill. N. Jackson 35., Disasi 83.)
Everton–West Ham United 1–3 (Beto 56., ill. Zouma 62., Soucek 90+1., E. Álvarez 90+6.)
Fulham–Brighton & Hove Albion 3–0 (H. Wilson 21., Ridrigo Muniz 32., Adama Traoré 90+1.)
Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 3–0 (Isak 14., Gordon 33., Livramento 90+2.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 3–1 (Werner 78., Romero 80., Szon Hung Min 88., ill. Eze 59.)
Nottingham Forest–Liverpool 0–1 (Núnez 90+9.)