Ha vendégségbe megy az Arsenal, annak újabban gólparádé a vége: most hatig jutottak Ödegaardék

K. Zs.K. Zs.
2024.03.04. 22:57
Az aktuális gólszerző, Gabriel Martinelli (és Jakub Kiwior) takarásban, de látszik további három: Declan Rice (balra), Martin Ödegaard (mellette) és Kai Havertz, sőt az öngólos Jayden Bogle is… (Fotó: Getty Images)
Kiütéssel érvényesítette a papírformát az Arsenal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) hétfői játéknapján: az „ágyúsok” 6–0-ra nyertek az utolsó helyezett Sheffield United vendégeként – azaz sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokijukon is elérték az ötgólos határt.

Az első percben Bukayo Saka lövését még „védte” a léc, ám az 5.-ben már vezetett az Arsenal: remek és villámgyors bal oldali adogatás után Martin Ödegaard kapta középen a labdát, és a bal alsó sarokba lőtt, 0–1. VIDEÓ ITT!

Az első ágyúlövés korán eldördült tehát, és gyorsan egyértelművé vált, hogy a londoniak hoztak muníciót bőven… A 13. percben Saka rángatta meg a hazai védelem bal oldalát, középre lőtt labdáját Jayden Bogle a saját kapujába szerencsétlenkedte, öngól, 0–2. VIDEÓ ITT!

A sheffieldieknek megoldhatatlan feladatot jelentett a labda megtartása is, a lendületből nem engedő londoniak gyorsan megkontrázták őket kétszer: a 15. percben Gabriel Martinelli (0–3, VIDEÓ ITT!), tíz perccel később Kai Havertz szerzett gólt, 0–4. VIDEÓ ITT!

Hiába áll az utolsó helyen a United, hiába a borítékolható a vereség, ezen az estén is megtelt a Bramall Lane, azonban a negyedik gól után sokaknak elegük lett… A hazaindulók már nem láthatták, amikor a 39. percben, egy újabb villámgyors adogatás megkoronázásaképpen, Saka beadásából Declan Rice belőtte az ötödiket, 0–5.  VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: az Arsenal sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokiján szerzett legalább öt gólt (West Ham 6–0, Burnley 5–0, Sheffield United 6–0); az angol élvonalban legutóbb a Burnley tett ilyet, 1961 őszén (Gracenote, Stats Foot).

A második játékrészre visszavett a tempóból a vendégcsapat – Sakát már a szünetben lecserélte Mikel Arteta –, de aki a lelátón maradt, láthatott még egy gólt, méghozzá szépet: az 58. percben Havertz visszagurított labdájából Ben White ágyúzott a kapu jobb oldalába, 0–6. VIDEÓ ITT!

Gabriel Martinelli sérülése miatt nem lehetett teljes a londoni öröm, a brazil sántikálva, segítséggel hagyta el a pályát a második félidő derekán.

Az Arsenal sorozatban a hetedik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és bár ezúttal az idegenbeli gólképességet hangsúlyoztuk, a széria három hazai győzelme is hozott összesen 12 gólt…

Egy kis stat: a Sheffield United az első angol profi klub, amelyik egymást követő négy hazai tétmérkőzésén legalább öt gólt kapott; a mostani sorozat három bajnokit (Brighton 0–5, Aston Villa 0–5, Arsenal 0–6) és egy FA-kupa-meccset (Brighton 2–5) tartalmaz. (Squawka)

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ, HÉTFŐI MÉRKŐZÉS
Sheffield United–Arsenal 0–6 (Ödegaard 5., Bogle 13. – öngól, Gabriel Martinelli 15., Havertz 25., D. Rice 39., B. White 58.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Burnley–AFC Bournemouth 0–2 (J. Kluivert 13., Semenyo 88.)
Manchester City–Manchester United 3–1 (Foden 56., 80., Haaland 90+1.. ill. Rashford 8.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Luton–Aston Villa 2–3 (Chong 66., Morris 72., ill. Watkins 24., 38., Digne 89.)
Brentford–Chelsea 2–2 (Roerslev 50., Wissa 69., ill. Jackson 35., Disasi 83.)
Everton–West Ham United 1–3 (Beto 56., ill. Zouma 62., Soucek 90+1., E. Álvarez 90+6.)
Fulham–Brighton & Hove Albion 3–0 (H. Wilson 21., Muniz 32., Adama Traoré 90+1.)
Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 3–0 (Isak 14., Gordon 33., Livramento 90+2.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 3–1 (Werner 78., Romero 80., Szon Hung Min 88., ill. Eze 59.)
Nottingham Forest–Liverpool 0–1 (Núnez 90+9.)