Van Dijk és Nkunku eseténél járt volna a Chelsea-büntető?

B. D. K.B. D. K.
2024.02.01. 09:32
Nkunku a gólja mellett majdnem kiharcolt egy büntetőt is (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, a Liverpool hazai pályán 4–1-re legyőzte a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának szerdai játéknapján. Úgy tűnt, Szoboszlai Dominik gólja után eldőlt a mérkőzés, ám a 71. percben Christopher Nkunku szépített (3–1). A vendégek egy gólra is feljöhettek volna, ugyanis négy perccel később Virgil van Dijk megrúgta Nkunku lábát a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt és a VAR sem jelzett a bírónak.

SZAVAZÁS

A Chelsea-nek tizenegyest kellett volna kapnia?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Liverpool–Chelsea 4–1 (2–0)
Liverpool, Anfield. Vezette: Tierney
LIVERPOOL: Alisson – Bradley (Alexander-Arnold, 68.), Konaté, Van Dijk, Gomez (Robertson, 68.) – Szoboszlai (Elliott, 69.), Mac Allister, C. Jones (Clark, 83.) – L. Díaz, Diogo Jota (Gakpo, 68.), Núnez. Vezetőedző: Jürgen Klopp
CHELSEA: Petrovics – Disasi, T. Silva, Badiashile, Chilwell (Gusto, a szünetben) – Caicedo, E. Fernández – Madueke (Mudrik, a szünetben), Gallagher (Nkunku, a szünetben), Sterling – Palmer (Casadei, 85.). Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Diogo Jota (23.), Bradley (39.), Szoboszlai (65.), L. Díaz (79.), ill. Nkunku (71.)