PL: főhet a West Ham-játékosok feje – maratoni meccsen mentett pontot a Sheffield

B. D. K.B. D. K.
2024.01.21. 17:12
Drámai meccsen mentett meg egy pontot a Sheffield United (Fotó: Getty Images)
A West Ham United 2–2-es döntetlent játszott a Sheffield United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában, a január 21-i játéknapon.

A Sheffield United és a West Ham is sokat tett a gól megszerzéséért az első félidőben. A vezetést a vendégek szerezték meg, a 28. percben Maxwel Cornet élt a kínálkozó lehetőséggel (0–1). A hazaiak azonban még a szünet előtt egalizáltak: a 44. percben Ben Brereton Diaz vágta közelről a labdát a kapuba (1–1).

A 78. percben Danny Ingset buktatták a tizenhatoson belül, így jöhetett a jogos büntető. A labda mögé James Ward-Prowse állt, és az elmozduló kapus helyére belsőzött (1–2).

A 92. percben a hazaiak Rhian Brewster becsúszása után megfogyatkoztak, ekkor úgy tűnt, megpecsételődik a házigazda sorsa. Aztán jött a fordulat: a 97. percben a West Hamtől is kiállítottak egy játékost, név szerint Vladimir Coufalt, a szabadrúgás után pedig egy tizenegyes harcolt ki a Sheffield. Az ütközésnél megsérülő kapus, Alphonse Areola helyére Lukasz Fabianski állt be, de nem tudott hárítani a 103. percben, Oliver McBurnie higgadt maradt (2–2).

Drámai mérkőzésen így döntetlen született, a West Ham-játékosoknak pedig főhet a fejük a két elhullajtott pont miatt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ (JANUÁR 20–22.)
Sheffield United–West Ham United 2–2 (Brereton Diaz 44., McBurnie 90+13. – 11-esből, ill. Cornet 28., Ward-Prowse 79. – 11-esből)
Kiállítva: Brewster (90+2.), ill. Coufal (90+7.)
Később
Bournemouth–Liverpool 0–4 (D. Núnez 49., 90+3., Diogo Jota 70., 80.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brentford–Nottingham Forrest 3–2 (Toney 19., Mee 58., Maupay 68., ill. D. Oliveira 3., Wood 65.)
Arsenal–Crystal Palace 5–0 (Magalhaes 11., Henderson 37. – öngól, Trossard 59., G. Martinelli 90+4., 90+5.)