A Luton az Evertont, a Brighton a Sheffieldet ejtette ki az FA-kupában

K. B.K. B.
2024.01.27. 18:08
Brighton & Hove Albion v Tottenham Hotspur - Premier League
Joao Pedro (középen) mesterhármast szerzett a Sheffield ellen (Fotó: Getty Images)
A Brighton a Sheffieldet, Luton az Evertont, míg a Leicester a Birminghamet ejtette ki szombaton az FA-kupa 4. fordulójában, amelyben a Leeds és Plymouth között egyelőre nem dőlt el, melyikük jut tovább a nyolcaddöntőbe.

Két-két első és másodosztályú párharcot rendeztek szombat délután 16 órától a legrégebbi angol kupasorozatban. A legizgalmasabban a Premier League-ben huszadik Sheffield és a hetedik Brighton összecsapása alakult, amelyben a vendég Brighton már a 29. percben 2–0-ra vezetett, mivel Facundo Buonanotte és Joao Pedro is betalált. Ám a hazaiak Gustavo Hamer és William Osula góljával úgy vonulhattak le a félidőre, hogy 2–2-t mutatott az eredményjelző. Hiába a feltámadás, a továbbjutásnak a Brighton örülhetett, Joao Pedro ugyanis 53. percben értékesített büntetőjével és a 67. percben szerzett góljával mesterhármast jegyzett, ráadásul Danny Welbeck is betalált, így a Brighton 5–2-re diadalmaskodott.

Vitalij Mikolenko 39. percben esett öngólja miatt az 55. percig vezetett az első osztályban 18. Luton a 17. Everton otthonában, ám ekkor Jack Harrison egyenlített. A folytatásban is kiegyenlítetten alakult a játék képe, s úgy tűnt, a döntetlen miatt hamarosan készülhetnek az ismétlésre a csapatok, ám a 96. percben jött Cauley Woodrow, aki 2–1-re megnyerte a mérkőzést a Lutonnak.

A másodosztályban negyedik Leeds és a 15. Plymouth találkozóján viszont nem született döntés. Jaidon Anthony a 31. percben előnyhöz juttatta a Leedset, de a mérkőzés Adam Randell gólja miatt 1–1-es döntetlennel ért véget – hamarosan jöhet tehát a második felvonás.

A Championshipben éllovas Leicester a 19. Birminghamet fogadta. A „rókák” érvényesítették a papírformát, Jamie Vardy, Yunus Akgün és Dennis Praet góljával 3–0-ra diadalmaskodtak.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Everton–Luton Town 1–2 (Harrison 55., ill. Mikolenko 39. – öngól, Woodrow 90+6.)
Sheffield United–Brighton & Hove Albion 2–5 (Hamer 44., Osula 45+8., ill. Bounanotte 14., Joao Pedro 29., 52., 67. – az első kettőt 11-esből, Welbeck 90+7.)
Leeds (II.)–Plymouth (II.) 1–1 (Anthony 31., ill. Randell 73.)
Leicester (II.)–Birmingham (II.) 3–0 (Vardy 47., Akgün 72., Praet 88.)
KORÁBBAN
Ipswich Town (II.)–Maidstone (VI.) 1–2 (Sarmiento 56., ill. Reynolds 43., Corne 66.)