PL: tovább tart az Everton lendülete, a Burnley sem tudott megálljt parancsolni

2023.12.16. 20:23
Keane (5) góllal tért vissza az Everton kezdőjébe (Fotó: Getty Images)
Az Everton 2–0-ra nyert a Burnley otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának szombati utolsó mérkőzésén.

Vastaps kíséretében vonult a kispadhoz az Everton menedzsere, Sean Dyche, aki 2012 és 2022 között 425 tétmérkőzésen irányította a Burnleyt.

Veszélyes fejesekkel operált az elején a liverpooli csapat, a másodiknálJames Traffordnak bravúrral kellett védenie. A szöglet után azonban már ő sem tudott segíteni,Amadou Onana bólintott közelről a kapuba (0–1).

Nem kellett sokat várni az újabb vendégtalálatra: a 25. percben egy kis szerencsévelMichael Keane duplázta meg az előnyt (0–2). A rutinos angol hátvéd legutóbb október 21-én, a Liverpool ellen elvesztett városi derbin játszott, most azonban kezdőként meghálálta a bizalmat.

Az Everton az egyik legjobb első félidejét produkálta, de a szünet előtt így is majdnem szépített a Burnley, ám Ben Godfrey a keresztbe belőtt labdát az érkező támadó előtt becsúszva még ki tudta piszkálni szögletre. Az év egyik legnagyobb mentése volt ez.

A szünet után Keane közel járt a duplázáshoz, azonban a kapufa megmentette a hazaiakat, aztán nem sokkal később a túloldalt Jordan Pickford védett látványosan.

A hajrába lépve a Burnley is eltalálta a kapufát, de szépíteni nem tudott.A liverpooli együttes sorozatban a negyedik meccsét is úgy nyerte meg, hogy nem kapott gólt, és egyre jobban eltávolodik a kiesőzónától. Ha nem lett volna az a bizonyos 10 pontos levonás, akkor most a gárda a 9. helyen állna.

(Solanke 58., ill. Adebayo 3.)
Chelsea–Sheffield United 2–0 (Palmer 54., Jackson 61.)
Manchester City–Crystal Palace 2–2 (Grealish 24., Lewis 54., ill. Mateta 76., Olise 90+5. – 11-esből)
Newcastle United–Fulham 3–0 (Miley 57., Almirón 64., Burn 82.)
Kiállítva: Raúl Jiménez (Fulham, 23.)