FA-kupa: sima továbbjutás, a Leeds öt gólt vágott a Cardiffnak

R. D. P.R. D. P.
2023.01.18. 22:45
Bamford (is) duplázott, magabiztos sikerrel vívta ki továbbjutását a Leeds (Fotó: Getty Images)
Esélyt sem adott másodosztályú ellenfelének a Leeds United a labdarúgó FA-kupa szerda esti mérkőzésén: Jesse Marsch csapata hazai pályán 5–2-re legyőzte a Cardiff Cityt.

A két csapat első meccsén a Leeds kétgólos hátrányból állt fel a második játékrészben, ám a megismételt összecsapás másképp alakult. A hazaiak már az 1. percben vezetéshez jutottak az ifjú olasz csatár, Wilfried Gnonto góljával. A továbbjutás gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt, hiszen a 34. percben Rodrigo megduplázta az előnyt, ráadásul néhány pillanat múlva Gnonto másodszor is feliratkozott a gólszerzők közé. A felek tehát háromgólos különbséggel vonultak öltözőbe a szünetben.

A második félidőben a Cardiff sokáig nemhogy szépíteni nem tudott, de még a korábbiakhoz képest is visszaesett a csapat játéka. A vendégek további két gólt kaptak, mindkettőt Patrick Bamford jegyezte. A véghajrában aztán mégiscsak kozmetikáztak az eredményen walesiek: Callum Robinson kétszer is megvédte az együttes becsületét, másodszor büntetőből volt eredményes.

A Leeds a sikerével bebiztosította helyét az FA-kupa legjobb 32 csapata között.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉS
Leeds United
–Cardiff City (II.) 5–2 (Gnonto 1., 36., Rodrigo 34., Bamford 71., 76., ill. C. Robinson 84., 90+3. – 11-esből)

Korábban
Swansea City (II.)–Bristol City (II.) 1–2 (Cooper 73., ill. Sykes 62., Bell 112.) – hosszabbítás után
Wigan Athletic (II.)–Luton Town (II.) 1–2 (Aasgaard 47., ill. Woodrow 50., Adebayo 90+8.)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 0–1 (Elliott 13.)
West Bromwich Albion (II.)–Chesterfield (V.) 4–0 (Swift 23., Rogic 49., Livermore 54., Malcolm 90+1.)