Újra repülnek a „szarkák”: másodszor nyertek egymás után

2008.11.03. 23:15
Kemény mérkőzés elébe nézett a Newcastle United az angol bajnokság, a Premier League 11. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A „szarkák” Obafemi Martin duplájával 2–0-ra nyertek az Aston Villa ellen, ami azt jelenti, hogy elmozdultak az utolsó helyről.
Obafemi Martins (balra) volt a "szarkák" nyerőembere a Villa ellen
Fotó: Reuters

A Newcastle nagyon rosszul kezdte a bajnokságot, ráadásul Kevin Keegan menedzser összekülönbözött a „szarkák” vezetőivel, így távoznia kellett. A csapat új szakemberrel, Joe Kinnearrel a fedélzeten az előző fordulóban csupán a második győzelmét aratta a West Bromwich Albion ellen.

Hétfőn azonban egy markánsabb együttes, Martin O’Neill együttese, az Aston Villa látogatott a St. James’ Parkba. A birminghamiek eddig kiválóan teljesítettek, hiszen – a nagy négyes mögött – az ötödik helyen álltak.

A mérkőzés kiegyenlített első félidőt hozott. A 22. percben az épp a „szarkáktól” a birminghamiekhez igazoló James Milner adott be jobbról, ám Gabriel Agbonlahor kihagyta a ziccert, miután nyolc méterre a kaputól látványos luftot rúgott.

A túloldalon Joey Barton veszélyeztetett válaszolva a Villa lehetőségére, Brad Friedel biztosan védett. A hazaiak kapusának, Shay Givennek már nem volt ilyen könnyű dolga Milner közeli lövésénél a 36. percben, a kapus bravúrral hárított.

A félidő végén a Newcastle diktálta az iramot, és Joe Kinnear csapata a második félidőben is megőrizte fölényét, ami a 60. percben góllá érett.

Obafemi Martins tört a tizenhatos előterébe jobb oldalról, majd kilőtte a kapu bal alsó sarkát (1–0). Az Aston Villa Nicky Butt révén jutott lehetőséghez, azonban a fekete–fehérek kezükben tartották a mérkőzést, amit Martins újabb gólja a 82. percben el is döntött.

A végjátékban a Newcastle lőhetett volna még újabb találatot, ám az utolsó tíz percben így is olyan történt, ami idén még nem nagyon: ollézott a kilátogató 44 567 néző. A csapat pedig felugrott az utolsóról a 14. helyre.