NHL: a Tampa továbbment, a Washington 0–2-ről már vezet

2018.04.22. 07:43
A Washington nem hagyja, hogy unatkozzanak a szurkolói
A Tampa Bay lezárta hazai pályán a New Jersey elleni párharcát az NHL rájátszásának első körében, a Bostonnak viszont nem sikerült ugyanez a Toronto ellen. A Washington újabb hosszabbításos meccset nyert meg, ezzel 0–2-ről 3–2-re megfordította a Columbus elleni párharcot.

A párharcra jellemző fordulatos meccset játszott egymással a Washington és a Columbus a fővárosban. A Blue Jackets a kétgólos Matt Calvert találatával 1–0-ra vezetett, majd kétszer is egyenlített a Capitals ellen. 3–3 után következett a hosszabbítás, amelyben a rendes játékidőt egy-egy góllal és assziszttal záró Nicklas Bäckström döntött.

A párharc öt meccséből négy dőlt el a ráadásban, a Wqashington 0–2 után már 3–2-re vezet.

A Toronto és a Boston öt éve hasonló párharcot vívott egymással, s volt olyan meccsük, amelyen 4–1-es vezetésről elbukott a Maple Leafs, és ki is esett. Ezúttal is fennállt ennek a veszélye, 4–1 után a Bruins úgy jött fel 4–3-ra, hogy közben emberelőnyök tömkelegét – köztük egy kettős fórt – hagyta kihasználatlanul.

A kanadai csapat hazai pályán egyenlíthet a párharcban, és ha sikerül, az újabb bostoni meccs dönt majd a továbbjutásról.

A Tampa Baynek nem kell hasonlótól félnie, Mihail Szergacsev és Nyikita Kucserov góljaival legyőzte a New Jerseyt, és 4–1-re lezárta a párharcot.