NBA: Wembanyama dupla duplájával most simán megverte Durantéket a Spurs

2023.11.03. 06:57
Victor Wembanyama dupla duplával vezette sima phoenixi győzelemre a San Antoniót (Fotó: Getty Images)
A játékosbörzén 1/1-esként kiválasztott francia tehetség, Victor Wembanyama dupla duplájával ezúttal simán, 132–121-re nyert a San Antonio Spurs a Phoenix Suns vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján, melyen a Philadelphia 76ers Joel Embiid hathatós közreműködésével verte meg a Toronto Raptorst, a New Orleans Pelicans a Detroit Pistont ellen győzött, míg az Orlando Magic a Utah Jazz vendégeként nyert.

Néhány nappal ezelőtt a San Antonio Spurs az utolsó másodpercekben fordítva nyert egy ponttal Phoenixben. Most azonban merőben más forgatókönyvet tartogatott a felek csatája, hiszen a vendég texasiak 13–0-s rohammal kezdtek, s már az első negyedben 39–18-ra vezettek.

A Spurs olyannyira dominált, hogy a nagyszünet előtt 27 ponttal lépett el, Kevin Duranték pedig hiába egyenlítettek a negyedik negyedben 116–116-nál, erre egy 12–0-s sorozattal válaszolt a Spurs, amely 132–121-re nyert.

A hazaiaktól hiába dupla duplázott Devin Booker (31 pont, kilenc lepattanó, 13 assziszt) és jutott el 28 pontig, hat lepattanóig és egy asszisztig Kevin Durant, a mérkőzés legjobbja a Spurs 1/1-ese, Victor Wembanyama volt 38 ponttal, 10 lepattanóval és két gólpasszal.

Az előző kiírásban negyeddöntőig menetelő Philadelphia 76ers sokáig szoros mérkőzésen nyert 114–99-re a negyedik negyedre kissé elfogyó Toronto Raptors ellen. A hazaiaktól Joel Embiid és Denis Schröder is dupla duplázott, előbbi 28–13–7-es, utóbbi 13–3–10-es mutatóval zárt, de a 76erstől Tobias Harris (23–7–3) és Kelly Oubre Jr. (23–5) is eljutott legalább 20 pontig, míg a Raptors legjobbja messze Scott Barnes volt, aki 24 pontja mellett 8-8 lepattanóig és asszisztig jutott.

A C. J. McCollum és Jonas Valanciunas által vezérelt New Orleans Pelicans fordulatos első játékrész után remek második negyedbeli teljesítménnyel lépett el hazai pályán a Detroit Pistonstól, amely a második félidőt 72–49-es hátrányból várta, és nyolc pontnál közelebb nem is tudott kerülni.

A detroitiaknál hiába szerzett 22 pontot, két lepattanót és 11 gólpasszt Cade Cunningham, McCollum 33 pontjával, négy lepattanójával és öt asszisztjával és Valanciunas 23–13–5-ös mutatójával nem tudta felvenni a versenyt.

A házigazda Utah Jazz jól kezdte az Orlando Magic elleni meccsét, ám a vendégek a második negyedtől átvették az irányítást, s bár Lauri Markkanenék próbálták végig tartani a lépést és fordítottak az utolsó másodpercekben, szoros végjátékban 115–113-as vereséget szenvedtek.
A Jazz finn sztárja 22 pontig, hét lepattanóig és egy asszisztig jutott, a Magicet viszont Paolo Banchero vezette győzelemre, aki 30 pontot, kilenc lepattanót és öt gólpasszt tett a közösbe.