Mbappé és Dembélé duplájával hozta a kötelezőt a PSG, de a Monaco elnapolta a bajnokavatást

M. B.M. B.
2024.04.24. 21:38
Ismét Mbappé volt a párizsiak vezére (Fotó: Imago Images)
A Paris Saint-Germain 4–1-re nyert a kiesés elől menekülő Lorient vendégeként a francia futballélvonal (Ligue 1) 29. fordulójából elhalasztott meccsen, így karnyújtásnyira került a bajnoki címtől.

Tizenkilenc percig bírta a Lorient a párizsiak ellen, amikor Ousmane Dembélé szép szóló után a jobb alsóba lőtt (VIDEÓ ITT). Egy perccel később Kylian Mbappé is beköszönt, átlövéssel mattolta Mvogót (VIDEÓ ITT).

A nyáron vélhetően a Real Madridba távozó csillag a 60. percben bámulatos csellel bőrözte be a védőjét, majd megrúgatta Dembélével csapata harmadik gólját (VIDEÓ ITT). A hazaiak a 73. percben Mohamed Bamba révén szépítettek, majd a meccs legvégén Mbappé verte be saját második, csapata negyedik (egyben utolsó) gólját, s ezzel 43 tétmeccsen ugyanennyi gólnál jár. A címvédő így már most bajnok lehetett volna, ha az AS Monaco nem tudja odahaza legyűrni a Lille-t. 1–4

A hercegségbeliek nem tettek szívességet a fővárosiaknak, Youssouf Fofana góljával legyűrték a Lille-t, így matematikailag még nem dőlt el a bajnoki cím sorsa. A másik késő esti meccsen a Marseille embehátrányban játszotta végig a második félidőt, de így is otthon tartott egy pontot a Nice ellen.

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ, elmaradt mérkőzések
Lorient–PSG 1–4 (Bamba 73., ill. O. Dembélé 19., 60., K. Mbappé 20., 90.)
Monaco–Lille 1–0 (Y. Fofana 61.)
Olympique Marseille–Nice 2–2 (Clauss 31., Aubameyang 56. – 11-esből, ill. Moffi 13., Bard 72.)
Kiállítva: Moumbagna (Marseille, 45+2.)