Ligue 1: a 81. percben lőtte a győztes gólt a Montpellier

Sári RolandSári Roland
2024.05.03. 20:59
Khalil Fayad góljával nyert a Montpellier (Fotó: Twitter/MHSC)
A Montpellier 2–1-re nyert a Toulouse otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójának pénteki játéknapján, amelyen a Lens 2–0-ra legyőzte a Lorient-t.

A Toulouse a mérkőzés kezdetétől sokkal dominánsabban játszott, és több veszélyes helyzetet alakított ki, a 21. percben már azt is gondolhatta, hogy egy tizenegyessel előnybe kerülhet, de végül a kérdéses helyzetet nem ítélte szabálytalannak a játékvezető. Ennek ellenére a vendégek találtak be előbb, Téji Savanier a 27. percben gyönyörű, távoli góllal juttatva előnyhöz csapatát. Nem tarthatott sokáig azonban a vendégek öröme, Thijs Dallinga szólójával egyenlített a Toulouse.

A második félidő az elsőhöz képest sokáig eseménytelen volt. A 65. percben aztán Savanier összeszedte a második sárgáját, így emberelőnybe kerültek a hazaiak – mégis a Montpellier szerezte meg újra a vezetést. A 19 éves Khalil Fayad a 81. percben lecsapott egy kipattanó labdára, amelyet bevágott a hálóba. Az utolsó percekben ráadásul még a hazaiaktól is kiállítottak egy játékost, de ennek már nem volt hatása a végeredményre – 1–2.

A játéknap esti mérkőzése már kevesebb izgalommal szolgált, a Lens viszonylag egyhangú meccsen verte meg 2–0-ra a kiesés elől menekülő Lorient-t. Az első félidőben nem láthattunk gólt, de a másodikban beindultak a hazaiak.