A szünetig szenvedett, utána hengerelt a címét megvédő ZF-Eger

2014.05.19. 19:05
Az Eger a félidő után hengerelt (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
Megvédte címét a ZF-Eger a férfi vízilabda ob I-ben: a hevesiek a finálé negyedik meccsén hazai környezetben 14–11-re legyőzték a Szolnokot, ezzel bebiztosították végső győzelmüket.

A döntő első három mérkőzésén rendre a vendégek nyertek, így a pályaelőny jelenleg az egrieknél van, és egy sikerrel bajnoki címet ünnepelhetnek. Egy évvel ezelőtt ugyanebben a párosításban az egriek a második hazai mérkőzés után megszerezték az aranyérmet.

A hazaiak vitték el a labdát, és egyből meg is szerezték a vezetést Gór-Nagy Miklós emberelőnyös találatával (1–0), a vendégek pedig a negyed közepéig csak próbálták felvenni a ritmust. Ez azonban olyannyira sikerült, hogy a rendkívül aktív Török Béla vezérletével hamar fordítottak is, és bár Biros Péter átlövésével a hazaiak egyenlítettek (2–2), Kis Gábor centergólja már kétgólos szolnoki előnyt jelentett (2–4).

A játékrész hajrája az egrieké volt, Kovács Gábor megszerezte a találkozó első akciógólját, majd Bisztritsányi Dávid ötméterest védett (3–4), de a kis szünetet követően Török első negyedbeli ejtése után bombájával visszaállította a közte kettőt (3–5).

Sőt, Hosnyánszky Norbert gyors duplájával hárommal mentek már a szolnokiak (4–7), ez a különbség Török óriási lövése után pedig a félidőre is megmaradt (5–8).

A fordulást követően azonban feje tetejére állt a mérkőzés, Török pillanatok alatt negatív főszereplővé vált, amikor szövegelésért végleges kiállítást kapott, az egriek védekezése pedig óriási javult, köszönhetően persze Bisztritsányi nagyszerű teljesítményének is.

Bajnoki címet ünnepelhetett ismét az Eger (Fotó: Veres Viktor)

Elöl pedig beindult a házigazda, Salamon kettős fórból szépített, Kevin Graham akcióból, Hárai csavarása pedig már az egyenlítést jelentette. De nem ért vége a szolnoki rémálom, a sokat próbálkozó Bátori Bence találatával fordított az Eger, Hárai centergólja pedig 5–0-s hazai negyedet jelentett (10–8).

A negyedik nyolc perc nyitányán eldőlni látszott a mérkőzés, Vörös Viktor ütésért négyperces büntetést kapott, Biros pedig büntetett. Kis Gábor szakította meg a maratoni vendég gólínséget, de ezt követően Kovács és Bátori is eredményes volt, így már néggyel ment a házigazda (13–9), és bár Hosnyánszky újabb villámgyors duplája még visszahozta a vendégek reményét (13–11), Hárai ziccere lezárta az összecsapást.

Az Eger végül így 14–11-re nyert, és a döntőbeli hazai átkot elsőként megszakítva megnyerte a finálét, és megvédte bajnoki címét.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

ZF-Eger (2.)–Szolnoki Dózsa-Közgép (1.) 14–11 (3–4, 2–4, 5–0, 4–3)

4. negyed

32. Véget ért a mérkőzés. BAJNOK AZ EGER!
32. Mellé száll Pásztor lövése, lepörög az óra.
32. 15 mp-cel a vége előtt időt kért a Szolnok időt kért. „Mocsok csalásról” beszél Kovács István.
32.
Még egy egri fór. Nem sietik el a hazaiak, a támadás végén Hárai a jobb oldali kapufára húzta a labdát.
31.
Pásztor sistergős löketét a léc stoppolta.
31. Hárai büntetőt kap Hosnyánszkyról. Lőrincz a bal oldali kapufára lőtt.
30. Tóth lövését blokkolta Graham.
30. Hárai kapott passzt ziccerben, 14–11.
30. Hosnyánszky a támadó idő végén hatalmas gólt vágott a bal felsőbe. 13–11
29.
Labdát szerzett a Szolnok.
29. Időt kért az Eger.
29. Kis harcolt ki ötöst, Hosnyánszky pedig a bal felsőbe pattintott. 13–10
28. Kiegészült a négyperces kiállítás után a Szolnok.
28. Bátori úszott meg, megvárta, míg Decker elmerült, és a kapu jobb oldalába lőtt. 13–9
28. Decker védi a centerlövést, de nagyon fáradnak a vendégek.
28.
Lőrinczet kiszórják, Pásztor ejtését viszont Bisztritsányi hatástalanította.
27. Lőrincz átlövését védte Decker, Alekszics viszont nem tudta kihasználni a rendezetlen védelmet.
26. Eladta a Szolnok.
26. Kovács húzta be ezúttal centerből a labdát. 12–9
25. Kovács is kiállt, egy gyönyörű akció végén pedig Kis Gábor talált be centerből. 11–9
25. Biros büntetőből a bal felsőbe pattintott. 11–8
25.
Bedő cserével állt ki, Vörös pedig ütésért kapott négy percet.
25. Ismét Graham hozta el a labdát.

3. negyed

24. Véget ért a harmadik negyed.
24.
Hosnyánszky lövését kipiszkálta Bisztritsányi a jobb felsőből.
24. Sőt, ki is pontozódott.
24. Kontra Kis ellen, Varga viszont a bal felső fölé lőtt.
23. Biros centerezését Hárai húzta a kapu jobb oldalába. 10–8
23.
Alekszics kapott újabb hibapontot.
23.
Hangay kapott üresen labdát, de kiszorított helyzetben, passza után viszont lepörgött a támadó idő.
23. Bátori harmadik lövése már beakad, balról a rövid felsőbe pattintott. 9–8
22. Hazai időkérés.
22.
Gocics dobta el sípszó után, ő sem jöhet ma már vissza.
22. Bátori támadó hibája után Bisztritsányi mutat be újabb védést, ezúttal Hangay próbálkozott hiába.
21. Pásztor és Gór-Nagy is pihenhet, utóbbi számára véget is ért a mérkőzés.
21. Gocics és Pásztor lövését is védte Bisztritsányi.
21. Hárai centerből, kapunak háttal csavart a kapuba. 8–8
20. Pásztor löketét blokkolták a hazaiak.
20. ... Salamon még egy kiállítást is kapott. Időt kértek a vendégek.
19. Salamonról Hosnyánszkyt szórták ki, de Alekszics labdát szerzett, sőt...
19. Kovács és Hárai is kiállt a hazaiaknál, de az egri blokk hárít.
18. Bisztritsányi védése után pedig Graham akcióból egyre hozza vissza a hazaiakat. A kapu jobb oldalába pattintott. 7–8
18. A kettős előnnyel pedig élt az Eger, Salamon váltotta gólra a fórt. 6–8
17. Török végleges kiállítást kapott szövegelésért, majd Gocicsot is kiszórták 20 mp-re.
17. Bedőre fújnak támadót, majd Gocicsra is.
17. Ha ráúszás, akkor Graham és az Eger örülhet.

2. negyed

16. Pásztor és Biros is kiállt, de lövés nincs.
16. Még egy gyors hazai időkérés 6 mp-cel a vége előtt.
16. Török suhintotta meg, a labda pedig Bisztritsányi és a léc között a hálóban kötött ki. 5–8
16. Török ellen fújnak kontrát. Rossz bejátszás Hárainak, még 18 mp.
15.
Bátori szabaddobását hárította Decker.
15.
Alekszics próbálkozását védte Bisztritsányi, majd kontrát fújnak ellene.
14. Török lövése kimaradt, Bundschuh viszont hiába talál be, már rég vége volt a támadásnak, ezért pedig harmadszor is kiszórták.
13.
Gór-Nagy lövése mellé szállt, és még ki is állították.
13.
Hárai lövését Decker védte, Jansik pedig megkapta 3. kiállítását is, ezzel pedig kipontozódott.
13.
Kis Gáborra fújnak kontrát, de nincs lefordulás, mert lassan jött vissza a labda.
12. Hárai harcolt ki ötöst, Biros pedig a kapu bal oldalába bombázott. 5–7
12. Megint Hosnyánszky! Ismét kijátssza a Szolnok, a végén pedig a jobb felsőbe pattint Hosnyánszky. 4–7
12. Egri kapufa, megszerzi a Szolnok, sőt, előnybe is kerül, jön is az időkérés.
11. Bundschuh és Salamon is kiállt gyorsan, Hosnyánszky pedig az előny lejárta előtt távolról a bal felsőbe lőtt. 4–6
11. Graham lóbált párat, majd a kapu jobb oldalába talált. A blokk még hozzáért, de menteni nem tudott. 4–5
10. Alekszics kiállítása után Salamon lövését Decker paskolja ki a jobb felsőből.
10. Török Béla pedig óriási erővel a léc alá bombázott. 3–5
10.
Varga Zsolt is megkapja második kiállítását.
9.
Kovács lövését védte Decker.
9. Graham elhozta a labdát, és egyből előnybe is került az Eger.

1. negyed

8. Véget ért az első negyed.
8. Alekszics büntetőjét
Bisztritsányi a kapufával közösen védte. Török lövése pedig elkerülte már a kaput.
8.
Graham ütötte ki ököllel a bejátszást, ötméteres jön!
8. Kovács Gáboré a mérkőzés első akcióból szerzett találata, Gocics faultja után a kapu bal oldalába bombázott. 3–4
8. Gór-Nagy kiállítása után Hosnyánszky centerezését Kis Gábor húzta a kapu bal oldalába. 2–4
7.
Kovács keresztpasszát Gocics fülelte le.
7.
Jansik kapott 20 másodpercet Hárairól, a nagy blokk után pedig időt kellett kérnie az Egernek.
6. Villámgyorsan lövőhelyzetet alakított ki a Szolnok, Gocics kapta lövőben a labdát, és a kapu jobb oldalába pattintott. 2–3
6. Bátori megkapta második kiállítását, időt kért a Szolnok.
6.
Labdát szerzett az Eger, de kontrát fújtak Bedőre.
5. Gocics kiállítása után Birost hagyták üresen, ő pedig távolról a jobb felsőbe pattintott. 2–2
5. Salamont küldték ki 20 másodpercre, Jansik kapta középen a labdát és a bal alsóba lőtt. 1–2
4.
Varga centerből leadott lövését védte a kapus, aztán támadószabálytalanság a hazaiaknál.
4. Labdaszerzés után megúszhatott az előnybe kerülő Szolnok, Török pedig átejtette a kapust. 1–1
3.
Varga lövése kimaradt, de a túloldalon sem eredményes a támadás.
2. Bundschuh kiállítása után Török lövését blokkolták a védők, és bár maradt a vendégeknél a labda, végül nem találtak be.
1. Az Eger hozta el a labdát, és egyből emberelőnyt kapott Hosnyánszky szabálytalansága miatt, Gór-Nagy pedig a bal felsőbe lőtt, Decker csak hozzáérni tudott. 1–0