Az Eger szétúszta a Szolnokot! Egy győzelemre a címvédés

2014.05.15. 19:16
Salamon Ferenc (5) két góllal járult hozzá az Eger győzelméhez (Fotó: Korponai Tamás)
Folytatódott a vendégszéria a férfi vízilabda ob I döntőjében: csütörtök este az Eger idegenben 8–6-ra legyőzte a Szolnokot, így összesítésben 2–1-re vezet a két csapat három győzelemig tartó, hazai sikert eddig nem hozó párharcában.

Eddig nem sok jót jelentett a hazai pálya a 2014-es ob I döntőjében. Az Eger, majd a Szolnok is az ellenfél otthonában győzött. Az 1–1-es állás két meccs után azt jelentette, hogy a mai győztese egy sikerre került a bajnoki címtől.

Az elején úgy tűnt, hogy a hazai pálya ezúttal tényleg hazai pályát jelent. Bár a vezetést Biros góljával az Eger szerezte meg, Alekszics és Gosics találatával az első negyedben fordított a Szolnok. Varga II Zsolt remek, ütemtelen lövéssel ugyan egyenlített, de elsült Hosnyánszky keze is.

Látszott, hogy nagyon felkészült a két csapat a másikból, igazi taktikai csatát hozott az első két negyed. A szolnokiak remekül védekeztek, gól nélkül tartották a bajnokot a második negyedben. Vörös ráadásul betalált, így 4–2-es hátrányban az Egernek nagyon kellet figyelnie, hogy nehogy végleg ellépjen a Szolnok, amelynek többször is labdája volt az 5–2-höz, de Bisztritsányi remek védésekkel tartotta meccsben a vendégeket.

Ez pedig kellet is, a harmadik játékrészben pedig nagyot fordult a játék képe. Gyerek bajnokikon lehet annyi lefordulás gólt látni, mint láttunk ma a bajnoki döntő második felében. Az Eger ugyanis a kiváló védekezéséből rendre emberelőnyben fordult, és létszámfölényes szituációkat alakított ki az ellenfél kapujánál: Biros például kétszer vezette fel a labdát, s állt kétszer bel a sikeres lövésbe hat méteren. Fizikálisan nem egyszerű kivitelezni, hogy a pályán végigsprintelve legyen még szusz befejezni egy akciót. De egy háromszoros olimpiai bajnok ezt üzembiztosan meg tudja oldani...

Úgyhogy a harmadik negyedben át is vette a vezetést a címvédő, amire Hosnyánszkynak még volt válasza. Ám hiába indult egálról a negyedik negyed, a Szolnok nem tudott reagálni az Eger taktikájára. Kovács Istvánék rendre ugyanabba a hibába estek: Graham és Bundschuh is hasonló, lefordulásos gólt szerzett, ez pedig végzetesnek bizonyult.

A hajrában ugyanis már az önbizalmukat is elvesztették a hazaiak: hiába kerültek többször fórba is, nem tudtak betalálni. Az Eger remekül érte el, hogy kiszorított helyzetből, többször is rossz kézről lőjön az ellenfél, Bisztritsányi pedig magabiztosan zárta mindig a szöget.

Végül így két góllal nyert az Eger Szolnokon, s egy győzelemre került a címvédéstől. Hétfőn, hazai pályán meg is szerezheti a bajnoki címet Dabrowski Norbert együttese. A Szolnok azonban egyvalamiben biztosan bízhat: az a mérkőzés Egerben lesz...

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 6–8 (3–2, 1–0, 2–4, 0–2)
Szolnok, 600
néző. Vezette: Dodog, Székely Balázs
SZOLNOK: DECKER A. – Sz. Mitrovics, Hosnyánszky 2, Jansik D., Kis G., Török B., Gocics 1. Csere: ALEKSZICS 2, Vörös 1, Pásztor, Hangay Z.
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori, BIROS 3, Bundschuh 1, Hárai, Gór-Nagy, Graham 1. Csere: Kovács Gábor, Bedő, SALAMON F. 2, Lőrincz, Varga II Zs. 1, Zalánki
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 9/1
Kipontozódott: Bundschuh (28. p.)
KOVÁCS ISTVÁN, a Szolnok szakmai igazgatója: – Vámos Marciról annyit tudunk, amennyit eddig tudtunk: beteg, több vizsgálatot meg kell ismételni, ezért a bajnoki döntőben nem játszhat. Lehet, hogy úgy tűnt, de Hosnyánszkyt nem használtam kevesebbet, csak hamar két hibapontja lett, ezért tartalékoltam a játékidejét. Szerintem ez a vereség nem hasonlított az elsőhöz, akkor rossz védekezésből, pozícióharcból kaptunk gólokat, most viszont a figyelmetlenségünk miatt négyszer lefordultak.
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője: – Minden meccsnek megvan a maga sztorija: ez mentálisan nagyon nehéz volt. A hazai vereség után nem volt könnyű összeszedni a csapatot, de felhívtam a figyelmet, hogy attól még, hogy a Szolnok egyszer vért ivott és nyert, még jó csapat vagyunk, viszont nem fordulhat elő még egyszer, hogy kényelmesek vagyunk. Decker Attila különösen az elején, de igazából végig jól védett, ezért azt kértem a fiúktól, hogy ne menjen el a kedvük, lőjenek csak bátran, hiszen jó pólósok. A finisben belőttük a helyzeteinket, ezzel nyertünk.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az Eger javára

32. perc: Vége a mérkőzésnek. Idegenben nyert az Eger, egy győzelemre került a címvédéstől.
32. perc:
Rossz hazai lövés, innen nincs visszaút.
31. perc:
Kis vitte víz alá a labdát, kontra ellen. Másfél perc van hátra.
30. perc:
Alekszicsnak nagyon rossz szögből, rossz kézről kell lőnie – persze sikertelenül teszi ezt. Bisztritsányi védett.
29. perc:
Kovács lövése után Decker védése tartotta meccsben a Szolnokot.
28. perc:
Megremegtek a szolnoki kezek: Gosics nagyon rossz szögből nem is tudta a kapuba lőni a labdát.
28. perc:
Esély a Szolnoknak, Bunschuh-t kiállították. Kovács István időt kért.
27. perc:
Remek védekezés után jöhet ismét az Eger: ezúttal Bundschuh maradt egyedül, és pattintott a bal felsőbe. 6–8
26. perc: Kontrát fújtak a Szolnok ellen centerben, így megint megúszhatott az Eger. Graham hat méterről Decker feje fölé, a kapuba lőtte a labdát. 6–7
25. perc: elkezdődött a negyedik negyed. Az eger hozta el a labdát. A hevesiek azonban nem tudták kihasználni Alekszics kiállítását.

24. perc: Vége a harmadik negyednek.
24. perc:
Egri kiállítás. Hosnyánszky beleállt a lövésbe hat méteren, a labda pedig a rövid felsőben landolt. 6–6
24. perc:
Nem használt az időkérés. Biros ismét egyedül maradt a felúszásnál, de ezúttal nem is lőtt olyan jól. Decker hóna alatt azonban becsorgott a labda. 5–6
23. perc:
Időt is kért Kovács István.
22. perc: BIROS EGYENLÍTETT! Egy megúszást követően Biros beleállt a lövésbe, nem is volt esélye Deckernek. 5–5
22. perc: Hosnyánszky rendkívül tiszta helyzetből lőhetett. Rendkívül mellé...
21. perc: Most ismét az Eger került fórba: Salamon pedig szép átlövésgóllal egyre zárkóztatja a vendég csapatot. 5–4
20. perc: Emberelőnybe került a Szolnok, Alekszics pedig rendkívül higgadtan pattintott hat méterről a kapuba, 5–3
19. perc: Graham lépett el emberétől centerben, de csak a kapufára húzta a labdát.
19. perc: Hosnyánszky próbálta meg a szokásos elhajlós lövésté, de felszedték az ütőjét.
18. perc: Alekszicset kiállította a játékvezető. Salamon egy lóba után hat méterről a kapu jobb oldalába pattintott. 4–3
17. perc: A Szolnok hozta el a labdát, és egyből emberelőnybe került. Mitrovics kapásból csúnyán fölé lőtt.

16. perc: NAGYSZÜNET!
16. perc:
Remekül kijátszotta az emberelőnyét a Szolnok: Kis Gábor közeli húzását azonban Bisztritsányi hatalmas bravúrral védte.
16. perc:
Szolnoki időkérés.
15. perc:
Jansikot kiállították, majd hiába védekezte ki a Szolnok a hátrányt, Hosnyánszkyt is kiküldték. De ezt sem tudta kihasználni az Eger: Biros Deckerbe vágta a labdát.
15. perc:
Bárány hiába talált be, előtte szabálytalankodott, így érvénytelen a gól.
14. perc:
Kovács kezéből kicsúszott a labda, így semmi nem lett a fórból.
14. perc:
Visszaúszás Gosicsot kiállította a játékvezető. Az Eger időt kért.
13. perc:
Bundschuh lövése a blokkról jócskán a kapu fölé pattant.
11. perc:
Fórba került a Szolnok, amit tökéletesen vitt végig Kovács István együttese. Vörösre játszották ki, aki a kapufánál állva a kapuba húzta a labdát. 4–2
11. perc:
Török lövése után visszapattant a labda a Szolnokhoz. Pásztor lövését pedig védte Bisztritsányi.
10. perc: Salamon lövése jócskán a jobb felső sarok fölé ment.
9. perc: Emberelőnybe került a Szolnok, de Gosics lövését blokkolták.
9. perc: Elkezdődött a második negyed.

8. perc: Hangay kapufájával ért véget az első negyed. Izgalmas, küzdelmes találkozó eddig.
7. perc: Hosnyánszky
góljával megszerezte a vezetést a Szolnok. Az olimpiai bajnok pólós nyolc méterről eresztett meg egy védhetetlen bombát. 3–2
7. perc:
6. perc: Varga II Zsolt
egyenlített. rendkívül finom csuklómozdulattal lőtte ki a bal felsőt az egri játékos. 2–2
4. perc:
Szolnoki kontra után ismét a hazai csapathoz került a labda, Gosics pedig hét méterről a kapu bal oldalába pattintott. 2–1
3. perc:
Emberelőnybe került a Szolnok. Alekszics lövése kicsit gyenge volt, de a kapuba pattant a labda. 1–1
3. perc:
Már vagy egy perce az Egernél volt a labda, amikor Biros hatméteres bombáját már nem tudta védeni Decker. 0–1
2. perc: Gór-Nagy Miklós távoli bombáját védte Decker bravúrral, majd megint a hazai kapus akadályozta meg a gólt.
1. perc: Az Eger hozta el a labdát. Az első lövés Grahamé, de a blokkról a kapu mögé vágódott a labda.
Hamarosan kezdődik a bajnoki döntő harmadik mérkőzése.

Szolnok–Eger 6–8 (3–2, 1–0, 2–4, 0–2)