A szolnoki pólósok simán megnyerték a döntő 2. meccsét

2014.05.12. 19:27
Hosnyánszky Norbert (jobbra) támadásban és védekezésben is a Szolnok vezére volt (Fotó: Tumbász Hédi)
A Szolnok 11–5-re nyert Egerben a férfi vízilabda ob I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 1–1-re alakította az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását.

A Vámos Mártont még mindig nélkülöző szolnokiak egy újabb vereséggel a szakadék szélére kerültek volna, ezt láthatóan mindenképp el akarták kerülni. Az első mérkőzést gól nélkül záró Hosnyánszky Norbert az első negyed végén egy nagyszerű svéd csavarral már a második találatát jegyezte, a vendégek 5–2-re vezettek ezzel.

A második játékrész elején Varga II Zsolt gyors duplájával 5–4-re felzárkózott az egri csapat, a nagyszünet előtt azonban Sztevan Mitrovics és Pásztor Mátyás góljával visszaállt a háromgólos különbség.

A mérkőzés második felében Decker Attilát csak egyszer tudták mattolni a hazaiak, akiknek nemcsak a szolnoki kapussal gyűlt meg a bajuk, hanem a többször eredményesen blokkoló vendégjátékosok remek védekezésével is.

Kevesebb mint öt perccel a vége előtt Kis Gábor centerből megszerezte döntőbeli első gólját, ezzel pedig eldőlt a találkozó. A végül hat góllal diadalmaskodó szolnokiak visszavették a pályaelőnyt, csütörtökön 1–1-ről folytatódik a párharc, a Tisza-parti városban.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ZF-EGER–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 5–11
(2–5, 2–2, 1–2, 0–2)
Eger, 2500
néző. Vezette: Petik András, Molnár P.
EGER:
Bisztritsányi – Bátori, Biros, Bundschuh, Hárai, Gór-Nagy 1, Graham. Csere: Bedő, VARGA II ZS. 2, Kovács Gábor 1, Lőrincz, Zalánki 1, Salamon F.
SZOLNOK:
DECKER A. – Sz. Mitrovics 2, HOSNYÁNSZKY 2, Jansik D., KIS G. 1, Török B. 1, Gocics. Csere: ALEKSZICS 3, Vörös, Hangay Z., Pásztor 2, Tóth P., Nagy R.
Dabrowski Norbert, az Eger edzője:
– Öt négynél volt egyedül sanszunk az egész mérkőzésen, amikor volt egy időkéréses emberelőnyünk. Az nem sikerült, ahogy gyakorlatilag az összes többi sem. Sajnos mindig volt egy-egy ember, aki elveszítette a türelmét, és kapkodott. Hiába beszéltünk róla, hogy a Szolnok az életéért küzd, megoldotta a kipontozódásokat és Vámos Marci hiányát is. Álmosabbak voltunk, elkényelmesedtünk, pedig tudtuk, hogy ezt nem lehet, tudat alatt mégis bennünk volt.
Kovács István, a Szolnok szakmai igazgatója:
– A sok sérült és beteg miatt kilencen edzettünk, de jó volt, hogy másfél óra alatt át tudtuk beszélni, az első meccsen mit csináltunk rosszul a védekezésben. Most sokkal fegyelmezettebben bekkeltünk, ez döntő volt. Jól blokkoltak a játékosok, jók voltunk emberhátrányban, jól védett a kapusunk. Elöl is végig tudtuk játszani az akciókat, fontos volt, hogy a mérkőzés elején ne kerüljünk hátrányba, ezt is maradéktalanul teljesítettük.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

1. NEGYED
1. perc:
Az egriek hozzák el a labdát az első ráúszásnál. Gór-Nagy lövését Decker Attila védi. Török góljával a Szolnok szerzi meg a vezetést. 0–1
2. perc: Gór-Nagy
lemásolja Török találatát, ő is távolról lőtt a hosszú alsóba. Hosnyánszky pénteken egyszer sem volt eredményes, most hamar megszerzi első gólját, lóba nélkül vágja be. 1–2
3. perc:
Elveszti a labdát az Eger. Bisztritsányi fölé tolja Török védését, majd Hosnyánszkyval is kibabrál az egri kapus.
4. perc: Bedő ellen kontrát fújnak, és ki is állítják (sípszó után ellőtte a labdát), azonnal jön a szolnoki időkérés.Nagyon kijátsszák a vendégek, Alekszics fejezi be az akciót góllal. A szerb gólszerzőt a másik oldalon kiállítják, de az Eger nem él a fórral. 1–3
5. perc: Egri kiállítás (Bundschuh), de Gocics kezéből kiesik a labda.
6. perc: Zalánki bal keze elsül. Mitrovics szabaddobását blokkolja Salamon. Egri időkérés Gocics kiállítása után. Bátori lövését Decker védi. 2–3
7. perc:
Kovács kiállítását Mitrovics használja ki. 2–4
8. perc:
Kettős emberelőnyben az Eger, de nem él vele a hazai csapat. A szolnokiak is veszni hagynak egy fórt, de aztán Hosnyánszky csavarból hatalmas gólt lő – Graham és Bisztritsányi is beleért a labdába. Biros a kapufát találja el. 2–5

2. NEGYED
9. perc:
Ismét az egri Graham viszi el a labdát. Varga II Zsolt kilövi a bal felső sarkot. Kis Gábor a víz alá viszi a labdát, amelyet így megkap az Eger. 3–5
10. perc: Törököt kiállítják, Varga II pedig ismét bevágja, ezúttal a jobb felsőbe. Hosnyánszky az oldalhálóba lő, majd Bedő ellen támadót fújnak. 4–5
11. perc: Alekszics kapufája után sarokdobás jön, ugyanis Bisztritsányi beleért a labdába. A hazai kapus Pásztor távoli próbálkozását is hatástalanítja.
12. perc: A másik oldalon Decker is véd egyet. Elvesztik a labdát a szolnokiak, a visszaúszásnál ráadásul Gocics kiállítást érően szabálytalankodik, másodszor szórják ki a szerbet. Egri időkérés. Bátori emberelőnyből kapu mellé pattint.
13. perc: Mitrovics középre lő, ráadásul a kapu fölé vágódik a vízről a labda. Hárai próbálkozása is sikertelen.
14. perc: Varga II-t kiállítják, Kovács István időt kér. Mitrovics szerzi az első emberelőnyös gólt. Jansik kiállítása után az egriek támadhatnak emberelőnyben, de nem találnak be. 4–6
15. perc: Pásztor kihasználja Lőrincz kiállítását, bár hivatalosan már akciógólt lő. 4–7
16. perc: Nem változik az állás, háromgólos előnnyel fordulhat a Szolnok.

3. NEGYED
17. perc:
Ismét az Eger vezetheti az első támadást. Decker kijön a kapujából, és elviszi a labdát. A szolnoki akció is sikertelen.
18. perc: Hosnyánszky szereli Bedőt. Kis Gábor is hiába erőlködik.
19. perc: Decker védi bal kézzel Kovács lövését. Megszerzi az Eger a labdát.
20. perc: Kontrafault Bátorinál, szolnoki időkérés. Bisztritsányi védése után marad a labda a Szolnoknál, egészen egy támadószabálytalanságig. Vöröst végleg kiállítják, majd Gocics kipontozódik. A szolnoki problémákat Kovács tetézi egy gyors góllal. 5–7
21. perc: Alekszics
hűti le a kedélyeket egy emberelőnyös góllal. 5–8
22. perc:
Hangay kiállítását nem használja ki az Eger, ugyanis Hosnyánszky blokkolja Biros lövését. Egri kiállítás, ám megússzák a hazaiak, Alekszics ezúttal rosszul céloz.
23. perc: Biros újra a szolnoki blokk miatt bosszankodhat. Pásztor lövése után a kapufáról pattan ki a labda.
24. perc:Bátorit is leblokkolják a vendégek. Zalánkit kiküldik, Alekszics pedig a harmadik találatával kihasználja a fórt, néggyel vezet a Szolnok. Dabrowski Norbert időt kér. Fontos lenne az Egernek góllal zárni a negyedet. Nem jön össze, mert Hárai lövését a kapufa „hárítja”. 5–9

4. NEGYED
25. perc:
Graham ismét elviszi a labdát, de Hárai szabálytalan, a Szolnoké a labda. Bisztritsányi védi könnyedén Tóth Péter próbálkozását.
26. perc: Jansikot kiállítják, nem térhet már vissza a szolnoki játékos. Kimarad azonban az egri emberelőny.
27. perc: Bisztritsányi és Decker is növeli védései számát. Decker újabb védése után Kovács István időt kér.
28. perc: Kis kerül helyzetbe, és nem hibázza el. Egri kontrafault. Mitrovicstól is elveszik a labdát. 5–10
29. perc: Lőrincz emberelőnyben próbálkozik, de Deckerrel ő sem bír.
30. perc:Alekszics fölé lő. Bundschuh kezéből kicsúszik a labda.
31. perc: A mérkőzés eldőlt, ez meglátszik a játékosok koncentrációján. Decker védi Bundschuh lövését, majd játékostársa fejéről visszapattan hozzá a labda.
32. perc: Pásztor megszerzi a 11. szolnoki gólt. Vége, a Szolnok visszaveszi a pályaelőnyt, 1–1-re áll a párharc. 5–11

Szolnok–Eger (ha szükséges)

A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

AZ ALAPSZAKASZ MECCSEI
Október 5., Eger: Eger–Szolnok 13–9
Február 1., Szolnok: Szolnok–Eger 8–6

A 9. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
SZÉCHENYI BANK FTC–PVSK-FŰSZÉRT 7–6 (1–2, 2–1, 2–1, 2–2)
Népliget, 100 néző. Vezette: Molnár T., Székely B.
FTC: GÁRDONYI – Bóbis, Roach, Pohl, MARTIN 5, SZABÓ B. 1, Kolozsi. Csere: Major, Paján, Francsics 1. Edző: Varga I Zsolt
PÉCS: BARÁT – Müller 1, Hoppál, Csakics 1, Krizsán, Ágner 1, DE BLASIO 2. Csere: Csacsovszky, Práczky 1, Lajkó, Bereczki, Besenyei. Játékos-edző: Bereczki Miklós
Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 10/1
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/1
Kipontozódott: Krizsán (26. p.)
Varga I Zsolt:
– Elégedett vagyok a fiúkkal, ha nem is igazán jól, de nagy szívvel játszottak, és ezért talán rá is szolgáltunk a győzelemre.
Bereczki Miklós: – Védekezésben volt néhány figyelmetlenségünk, amelyeket a Fradi rögtön kihasznált, ezen javítanunk kell csütörtökre, és akkor mi fogunk nyerni.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az FTC javára.