Továbbra is a Vasasé a magyar pólótrón

2010.05.26. 17:42
A Vasas megvédte bajnoki címét (Fotó: Veres Viktor)
A Vasas férfi vízilabda-csapata megvédte magyar bajnoki címét, miután a mindent eldöntő, 5. mérkőzésen idegenben győzte le 10–9-re az Egert. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc így végül az angyalföldiek 3–2-es sikerével zárult.

Telt ház, háromezer néző fogadta a két csapatot a Bitskey Aladár Uszodában. Szenzációs, színvonalas összecsapást láthatott a remek hangulatot teremtő publikum. Végül a hazaiak legnagyobb bánatára Vasas-győzelemmel.

A bajnokcsapat végig vezetett, az Eger azonban egyszer sem adta föl a mérkőzést, csak éppen egyszer sem tudta utolérni a vendégeket, akik végül 10–9-re győztek.

1. NEGYED

Egri részsikerrel kezdődött a találkozó a hazaiak hozták el a labdát. Az első találatot ennek ellenére a Vasas szerezte meg,  Varga Dániel fórból volt eredményes. Akárcsak a másik oldalon Hegedűs Gábor. A másik Varga-fivér is betalált nem sokkal később: Dénest egyedül hagyták, ő pedig kihasználta ezt. 1–2

Hosnyánszky gólöröme

Hosnyánszky váratlanul, vagy nyolc méterről talált be az első negyed közepén. A játékos szabaddobás után, svédcsavarral vette be Szécsi kapuját. Gyakorlatilag ez volt a döntő legszebb találata, amivel már két gól volt a Vasas előnye. 1–3

„Az Eger kiszámíthatatlan, bármire képes, ugyanakkor a Vasas mellett szól a négy olimpiai bajnok. A leglényegesebb az lesz, melyik csapat bírja jobban idegekkel. Nem mindig látszik,  de ilyenkor mindenkiben nagyon nagy a feszültség. Aki jobban lövi be az előnyeit, főleg az elején, annak ez önbizalmat adhat a meccs további részére" – mondta a találkozó előtt Kásás Zoltán, a bronzérmes Szeged edzője. A találkozó elejét pedig a Vasas bírta jobban idegekkel.

Újabb gyors gólváltás következett: Varga Zsolt egyre zárkóztatta a hazaiakat, Varga Dániel azonban visszaállította a kétgólos különbséget. „Természetesen" mindkét gól emberelőnyben született. 2–4

2. NEGYED

Döntő mérkőzést, a téthez illő, zseniális gólokkal láthatott a közönség a folytatásban is. Hegedűs saját maga második gólját dobta rögtön a negyed elején. Az eddigi „meglepetésember" nyolc méterről ejtette át Nagy Viktort. A szó szoros és képletes értelmében is. 3–4

AZ ELMÚLT HÚSZ ÉV BAJNOKAI

1991: Újpesti Dózsa, 1992: Tungsram, 1993: UTE, 1994: UTE, 1995: UTE, 1996: BVSC, 1997: BVSC, 1998: BVSC, 1999: BVSC, 2000: FTC, 2001: Domino-BHSE, 2002: Domino-BHSE, 2003: Domino-BHSE, 2004: Domino-BHSE, 2005: Domino-BHSE, 2006: Domino-BHSE, 2007: TEVA-VasasPlaket, 2008: TEVA-VasasPlaket, 2009: TEVA-VasasPlaket 2010: TEVA-VasasPlaket

NSO-LEXIKON: Férfi bajnokcsapatok, 1904–

Majd ismét Varga Dénes lőtt gólt! Az ifjabbik Varga tesó lövése után a kapufáról pattant a gólvonal mögé a labda. 3–5

Az egri Aaron Feltham használta ki az újabb egri emberelőnyt, ami kettősfór is volt. Egy játékos azonban már visszajött, amikor a légiós betalált. Létay Krisztián azonban egy bombagóllal ismét csak válaszolt. 4–6

Bárány centerben harcolt ki egy ötméterest. A büntetőt Biros kegyetlenül vágta a kapuba. Majd Varga Dániel egy kipattanót követően volt eredményes, Szécsinek esélye sem volt. Varga Zsolt azonban ragaszkodott s ormintához: az ellentámadásból ismét egy gólra zárkóztatta övéit. 6–7

Varga Dénes ötméterese után azonban két gólos előnnyel mehetett a nagyszünetre Földi László csapatat. 6–8

3. NEGYED

A forgatókönyv ugyanaz volt: ismét az Eger dobott gólt. Hegedűs harmadszor vette be Nagy Viktor kapuját. 7–8

Úgy tűnt azonban, hogy ezután elzárták a gólcsapot a játékosok. Bár úgy is fogalmazhatnánk, hogy mindkét kapus, valamint a két csapat védekezése is feljavult. Az első félidőben gyakorlatilag gálaelőadást láthattak a nézők, míg a harmadik negyedben „szakmaibb" volt a mérkőzés. A játékosok rendre kiszorított helyzetből lőhettek, s csak egy egri találat született ebben a szakaszban. De még mindig a Vasas vezetett.

4. NEGYED

Majd a változatosság kedvéért ismét Vasas-gól következett: Kis Gábort hagyták szabadon a kapu előterében, az egykori egri játékos pedig okosan húzta el a labdát, majd lőtt az üres kapuba. 7–9

Ekkor érezhető volt, hogy ha nyer a Vasas, azt nagyobb rutinjának köszönheti. Az Eger folyamatosan emberelőnyben támadhatott, de senki sem mert lőni, végül kiszorított helyzetből csak a kapufát találták el. Ráadásul a visszaúszásnál Kevin Grahamet kiállították.

Földi természetesen időt kért: a pihenő után pedig Kovács Róbert értékesítette a fórt – ahelyett, hogy ismét egy gólra zárkózott volna a  hazai csapat, hárommal ment a Vasas. Öt perccel a vége előtt. 7–10

Egyre kevesebb ideje maradt az Egernek, de 2:16-tal a vége előtt Biros ötméterese visszahozta a reményt. S végül izgalmas volt a találkozó hajrája. 8–10

egy perccel később Hárai Balázs szépen lépett le védőjéről, s pattintott a hosszúba. 9–10.  Egy-egy támadása maradt mindkét csapatnak: a Vasas lövését szögletre tolta Szécsi, ami után maradt az angyalföldieknél a labda. De Szécsi ismét védett. És még volt 25 másodperce az Egernek.

Az utolsó támadásból azonban már nem tudott kapura lőni az Eger, így ismét – sorozatban immár negyedszer – a Vasas lett a magyar bajnok!

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
ZF-EGER–TEVA-VASASPLAKET 9–10 (2–4, 4–4. 1–0, 2–2)
Eger, Bitskey-uszoda, 3600 néző. Vezette: Bátori, Kun Gy.
EGER: SZÉCSI – Varga II Zs. 2, HEGEDÜS G. 3, Biros 2, Hárai 1, Graham, Sántavy. Csere: Bundschuh, Binder, Feltham 1, Bárány, Erdélyi, Kovács G.
VASAS: NAGY V. – VARGA DÁNIEL 3, VARGA DÉNES 3, Takács Bálint, KIS G. 1, HOSNYÁNSZKY 1, Katonás. Csere: Decker Á., Vörös, Fülöp, Kovács R. 1, Hőna, Létay 1
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill.8/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Bundschuh (20. p.), Katonás (28. p.), Hosnyánszky (30. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Graham (27. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Vasas javára

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
Bajnok:  TEVA-VasasPlaket (Decker Ádám, Ernyei Márk, Fülöp Bence, Hosnyánszky Norbert, Hőna Dávid, Jónás György, Katonás Gergő, Kis Gábor, Kovács Róbert, Létay Krisztián, Nagy Viktor, Rusz Bertalan, Takács Bálint, Varga Dániel, Varga Dénes, Vörös Viktor. Edző: Földi László)
2. ZF-Eger, 3. Szeged-Beton VE, 4. FTC-Fisher Klíma, 5. Domino-Honvéd, 6. Szolnoki Főiskola-Közgép, 7. BVSC-Zugló-Atlantis Casino, 8. Uniqa-UTE, 9. Pécsi Vízmű-PVSK-Füszért, 10. OSC-Opus Via, 11. Bodrogi Bau-IOS-Szentesi VK
A Vasas (főtábla), az Eger (2. selejtezőkör), és a Szeged (1. selejtezőkör) az Euroligában, az FTC és a Honvéd a LEN-kupában indulhat, kieső nincs.