Talpra állt 0-4-ről, de kikapott az Eger

2010.05.15. 13:34
A Vasas 7–6-ra felülmúlta az Egert a férfi vízilabdabajnoki döntő harmadik mérkőzésén, így 2–1-re vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. Az Eger négygólos hátrányból is talpra állt, de a záró negyedben sokat hibázott támadásban, így elveszítette az összecsapást.
Hosnyánszkyék szereztek előnyt a döntő harmadik mérkőzésén (fotó: Veres Viktor)

Egy kiélezett és egy sima mérkőzés, illetve egy-egy Eger- és Vasas-győzelem után ismét a hevesi városban csapott össze a bajnokság döntőjében a két együttes.

A Vasas ott kezdte (vagy inkább  folytatta), ahol a Szőnyi úti 6–2-es sikere alkalmával abbahagyta: Kis Gábor és Vörös Viktor gólja adta meg a mérkőzés alaphangját. Az első találatnál Földi László gárdája nagyon meglepte azzal a hazaiakat, hogy felkínálták a lövést, eközben Kis Gábor megúszott, és nem is hibázott ziccerben. 0–1

Nagy Viktor már a meccs elején szép védésekkel vétette magát észre, Kevin Graham kiállítása után pedig Vörös közeli húzással növelte az előnyt, amelyet Kis még a negyed vége előtt megtoldott eggyel. 0–3

Sőt amikor Biros Péter bal felsőbe lőtt góljával az Eger megszerezte az első találatát, addigra már négy is volt a Vasas fórja, hiszen Katonás Gergő is eredményes volt korábban. 1–4

Bárány Attila viszont újra nyílttá tette a találkozót, mert az egri játékosokon ismét érezni lehetett a tüzet és a hitet, még ha Hosnyánszky Norbert gólja után 5–2-re vezettek is a piros-kékek.

A harmadik negyed elején azonban remek sorozatot produkált az Eger: sorrendben Hárai Balázs, Binder Szabolcs és Bárány is betalált, miközben Hosnyánszky a felső lécre bombázott egy ötméterest. 5–5

Az Eger akár a vezetést is átvehette volna, a Földi-csapat azonban „összeszedte” a védekezését, és Varga Dénes remek ejtését követően előnnyel várhatta a záró nyolc percet.

A negyedik játékrészben Hárai centerezése után kiegyenlített az Eger, de egy gyors ellentámadás végén Varga Dénes kíméletlenül a léc alá lőtt, míg a túloldalon Birosék hibáztak – a vendégek 7–6-ra nyertek.

A Vasas egy győzelemre került a bajnoki címvédéstől. Folytatás jövő szombaton Budapesten.