Női vízilabda világliga: kikaptunk, oda a szuperdöntő

2015.03.24. 21:31
Nem sikerült lenyomni az olaszokat (Fotó: NS-archív)
A magyar válogatott kikapott idegenben Olaszországtól a női vízilabda világliga európai selejtezőjének A-csoportjában, az utolsó előtti fordulóban, így Merész András csapata nem lehet ott a sorozat szuperdöntőjében.

A magyar válogatottnak győznie kellett volna ahhoz, hogy megmaradjon az esélye a szuperdöntőbe jutásra, ám sérülések miatt két kulcsjátékosa, Kisteleki Dóra és Bujka Barbara nélkül állt ki az olaszok ellen Imperiában.

Az első gólt Szücs Gabriella lőtte, a következő négyet viszont az olaszok szerezték.

A harmadik negyed vége felé már 9–4-re vezettek a Roberta Bianconi húzta hazaiak, ám a mieink pazarul kezdték a záró játékrészt, és valamivel több mint három perccel a vége előtt egyenlítettek (9–9).

A csodás feltámadás sajnos mit sem ért, a hátralévő időben ugyanis már csak olasz gól született, három is. A világliga szuperdöntőjét tehát a magyar válogatott nélkül rendezik meg.

NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA
EURÓPAI SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
OLASZORSZÁGMAGYARORSZÁG 12–9 (2–1, 3–1, 4–3, 3–4)
Imperia, 1200 néző. V: Sztavropulosz (görög), Teixodo (spanyol)
OLASZORSZÁG: Gorlero – Tabani, Garibotti 2, Queriolo 1, Pomeri, Aiello 2, Di Mario, Bianconi 5, Emmolo 2, Millo, Cotti, Palmieri. Szövetségi kapitány: Fabio Conti
MAGYARORSZÁG: Gangl – Keszthelyi 2, Csabai 1, Máté, Tóth I. 1, Szücs G. 2, Kisteleki H. 2. Csere: Takács O. 1, Gurisatti, Miskolczi, Garda, Hevesi. Szövetségi kapitány: Merész András
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 5/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Garda
Merész András:
– Az, hogy kilenc ötös hátrányból kellett hajrázni, elsősorban rajtunk múlt, mert a támadójátékunk sok kívánnivalót hagyott maga után. Aztán a negyedik negyedben négy percig jól támadtunk és lőttünk, ebben viszont borzasztóan elfáradtunk.

Oroszország–Franciaország 18–4