ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Barcelona), HATÁR DÁVID (Budapest) 2018.07.28 16:35 Frissítve: 2018.07.28 23:40

Újabb vereség, a 8. helyen zárt a férfi pólóválogatott az Eb-n

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9–8-ra kikapott Oroszországtól, így a nyolcadik helyen zárta a barcelonai Európa-bajnokságot.

Magyarország a nyolcadik helyen zárta az Európa-bajnokságot (Fotó: Kovács Anikó)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Értékelje a magyar játékosok teljesítményét!
Märcz Tamás: Nagyon kemény időszak vár a magyar vízilabdára

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BARCELONA
A 7. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 8–9
(1–2, 2–3, 1–3, 4–1)
Barcelona,
500 néző. V: Buch (spanyol), Rakovics (szerb)
MAGYARORSZÁG: Vogel Soma – Erdélyi 1, Manhercz K, Jansik D., Bedő 1, VÁMOS 3, Zalánki 1. Csere: Kovács Gergő, Angyal, Bátori 2, Mezei, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
OROSZORSZÁG: Fedotov – Merkulov, Kopcev, Nagajev 2, Liszunov, HOLOD 3, Sepeljov 1. Csere: Derevjankin, Harkov 1, Szucskov 1, Andrjukov 1, Bicskov. Szövetségi kapitány: Szergej Jevsztignyejev
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Kopcev (24. p.), Angyal (28. p.), Szucskov (32. p.)
Szergej Jevsztignyejev:
– Fontos volt nekünk, hogy győzelemmel zárjuk az Európa-bajnokságot. Jelentős eredmény, hogy sikerült a nagy csapatok egyike, Magyarország ellen nyerni, ez jó lendületet adhat a jövőre.

A meseíró Andersen fantáziájával sem tudta volna elképzelni az ember, hogy az vár rá a Magyarország–Oroszország helyosztón Barcelonában, amit végül látott.

Tudjuk, átalakult az együttes a tavalyi világbajnoki csapathoz képest, világversenyrutin nélküli pólósok kerültek be a csapatba, amely olykor a játékosok által borzasztónak minősített teljesítménnyel kapott ki az Európa-bajnokságon eddigi szakaszában.

A Montenegró elleni, 5–8. helyért zajló mérkőzésen – még ha vereséggel is zárt az együttes – némi javulást tapasztaltunk, s joggal reménykedhettünk benne, hogy győzelemmel és a hetedik hellyel sikerül búcsúzni Spanyolországtól.

De nem, semmi sem akart összejönni Barcelonában.

Pedig Angyal Dániel a kivonuláskor még biztatóan, bátorítóan vágta hátba Vogel Somát, aki másodszor kezdett a kapuban. Vogel először és utoljára a németek elleni, a vártnál sokkal izgalmasabbra sikerülő mérkőzésen szállt vízbe, s jól is tette dolgát a csoport második helyét érő, de összességében inkább felejteni való 4–4-es meccsen.

Ekkor még nem sejtettük, hogy ezt az összecsapást is – mármint a nézőknek – jobb lesz minél gyorsabban törölni a memóriából.

Rajtuk egyébként nem múlt semmi, a harmadik negyedben „Küzdjetek!”, a negyedik nyitányán már „Harcoljatok!” biztatással buzdították a magyar srácokat – kár, hogy ekkor három, majd már négy góllal vezetett az amúgy nem túl acélos rivális.

A tetemes hátrány és a nagy vereség réme miatt a negyedik negyed elején tényleg nekiesett a válogatott az oroszoknak, Märcz Tamás szövetségi kapitány a partról űzte-hajtotta a csapatot, így bő két perc alatt kettőre csökkent a hátrány. Fordítani viszont nem sikerült, még úgy sem, hogy Vámos Márton kevesebb mint egy perccel a vége előtt egy gólra lopta a távolságot.

Az utolsó támadásban Bátori Bence lövése nem talált utat a kapuba, így a 9–8-as vereség azt jelenti, nyolcadik helyen zárja az Eb-t a férfiválogatott.

DÖNTŐ
Szerbia–Spanyolország 7–7 (0–1, 3–3, 3–2, 1–1) – ötméteresekkel 5–3
A 3. HELYÉRT
Horvátország–Olaszország 10–8 (4–0, 3–5, 2–1, 1–2)
AZ 5. HELYÉRT
Görögország–Montenegró 8–6 (2–1, 3–3, 1–1, 2–1)

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: Véget ért a mérkőzés, Oroszország 9–8-ra nyert, így a mieink a nyolcadik helyen zárták az Európa-bajnokságot.

32. perc: Bátori 2 másodperccel a vége előtt lőtt, de a labda a lécről kipattant.

32. perc: Vogel mutatott be egy nagy védést, Märcz Tamás pedig időt kért, 15 másodperc maradt.

32. perc: Erdélyi harcolt ki egy ötméterest, amelyet Vámos magabiztosan értékesített. A jobb felső sarokba vágta a labdát. 8–9

31. perc: Időt kértek az oroszok.

31. perc: Vámos kísérletezett, de a labda az oldalhálóban kötött ki.

30. perc: Zalánki pazar indítása után Erdélyi úszott meg, majd ziccerben Fedotovba vágta a labdát.

30. perc: Vogel is védett egyet, Nagajev lövése után.

30. perc: Mezei harcolt ki egy kiállítást, majd a kapusba bombázta a labdát.

29. perc: Ezért nagy kár, Mezei lövése a kapufáról jött ki. Sőt, az ismétlésekből kiderült, hogy a kapus nyomta a bal oldali kapufára a labdát.

29. perc: Angyalt állították ki, Merkulov lövését pedig Vogel védte.

28. perc: Bedő három orosz gyűrűjében befordult, majd kilőtte a bal felső sarkot. 7–9

28. perc: Jansikot állították ki, majd Holod tempózta ki Vogelt, s a léc segítségével a hálóba juttatta a labdát. 6–9

27. perc: Vogel védte Nagajev lövését.

26. perc: Bátori ütötte ki Andrjukov kezéből a labdát, ismét támadhattunk. Kettős emberelőnybe kerültünk, majd először a blokkba vágtuk a labdát, majd Bátori lövése a blokkról pattant a kapuba. 6–8

25. perc: Villámgyorsan felértünk egy orosz kontra után, majd Bátori a kapuba bombázott. 5–8

25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed is, negyedszer is az oroszok nyerték a ráúszást.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Véget ért a harmadik negyed, négy góllal, 8–4-re vezetnek az oroszok.

24. perc: Hihetetlen, ez is bent van. Négy másodperccel a vége előtt, Andrjukov lövése után Manherczről pattant a kapunkba a labda. 4–8

24. perc: Merkulov lövése után szögletre pattant a labda Vogelről.

24. perc: Emberelőnybe kerültünk (Kopcev ki is pontozódott), de Manhercz a jobb oldali kapufa mellé lőtte a labdát.

23. perc: Märcz Tamás időt kért.

23. perc: Emberelőnybe kerültünk, de Vámos lövése elakadt a kapusban.

22. perc: Zalánki lövése volt nagyon gyenge.

21. perc: A kapufáról pattant le Harkov ejtése után a labda.

20. perc: Merkulov bombája után Vogel ütötte oldalra a labdát.

20. perc: Angyalt állították ki, időt kértek az oroszok.

19. perc: Zalánki bombázta távolról a kapusba a labdát.

18. perc: Szucskov maradt üresen, majd kilőtte a bal felső sarkot. 4–7

18. perc: Emberelőnybe kerültünk, Zalánki pedig kilőtte a bal alsót. 4–6

17. perc: Újabb orosz gól, Nagajev lövése a kapunk jobb oldalában kötött ki. 3–6

17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, harmadszor is az oroszok nyerték meg a ráúszást.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Véget ért a második negyed, a nagyszünetben 5–3-ra vezetnek az oroszok.

16. perc: Időt kértek a mieink három másodperccel a vége előtt.

16. perc: Bátorit állították ki, Holod pedig szinte azonnal, három másodperccel a vége előtt a kapunkba zúdította a labdát. Vámos kezén még meg is pattant a labda, Vogel nem tudott hárítani. 3–5

16. perc: Lejárt a támadóidőnk, időt kértek az oroszok.

16. perc: Vogel védett nagyot, Bicskov ziccerébe kapott bele.

15. perc: Bátori lövését védte a kapus.

15. perc: Pohlt állították ki, Harkov pedig emberelőnyben Vogel kapujába bombázott. 3–4

14. perc: Felúszás közben kaptunk egy kiállítást, amely éppen lejárt, amikor Erdélyi óriási erővel, két kapufa segítségével egyenlített. 3–3

14. perc: Bedő is kiharcolt egy kiállítást, majd egy nem túl gyors labdajáratás végén Vámos lőtte ki a jobb alsót. 2–3

13. perc: Angyalt állították ki, de Vogel jól avatkozott közbe egy bejátszásnál, így kivédekeztük az emberhátrányt.

12. perc: Holod pattintotta a léc alá a labdát távolról, kettővel vezetnek az oroszok. 1–3

12. perc: Erdélyi nagyjából 10 méterről a kapufára küldte a labdát.

11. perc: Derevjankin kapott labdát, de kiperdült a kezéből a labda lövés közben.

10. perc: Jansikot állították ki, de Zalánki gyönyörűen lekapta a labdát a levegőből. Hiába úsztunk fel, azonnal kontrát fújtak a bírók.

9. perc: Elkezdődött a második negyed, megint az oroszok hozták el a labdát.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Véget ért az első negyed, 2–1-re vezetnek az oroszok.

8. perc: Emberelőnyben Bátori kezéből perdült ki a labda, majd Manhercz lőtt a kapusba.

8. perc: Märcz Tamás kért időt.

8. perc: Lefordultak az oroszok, Merkulov azonban a passz helyett lőtt, Vogel pedig nagyot védett.

7. perc: Manhercz nem tudott igazán közel kerülni a kapuhoz, lövését védte is a kapus.

6. perc: Pohlt állították ki, majd Vámost is kiküldték, kettős emberelőnyben pedig Sepelev küldte elemi erővel a léc alá a labdát. 1–2

6. perc: Időt kértek az oroszok.

6. perc: Zalánki távoli lövése után a kapu fölé pattant a labda.

5. perc: Vogelt is kisegítette a kapufa Nagajev lövése után.

4. perc: Kovács óriási bombája után a bal oldali kapufáról kifelé pattant a labda.

4. perc: Mezeit állították ki, Liszunov azonban közelről a kapu mellé húzta a labdát.

3. perc: Manhercz szerzett labdát, gyorsan felúsztunk, majd Vámos pattintotta a léc alá a labdát. 1–1

2. perc: Bedő harcolt ki egy kiállítást, de emberelőnyben Erdélyi lövése után a blokkról kipattant a labda.

2. perc: Ez már bent van, Nagajev lövése után a labda egy magyar kézről pattant a kapunkba. 0–1

1. perc: Nagajev ejtése nagyon gyenge volt, majd a másik oldalon Bedőt látták szabálytalannak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az oroszok nyerték az első ráúszást.

Vogel kezd a magyar kapuban.

A mieink fehér, az oroszok kék sapkában szálltak vízbe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Oroszország mérkőzés a barcelonai férfi vízilabda Európa-bajnokság utolsó napjáról. A tét a hetedik hely, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar csapat a csoportkörben Grúzia fölényes legyőzése (12–5) után nagyon sima vereséget szenvedett Olaszországtól (5–12), majd meglepetésre csak ikszelt Németországgal (4–4), de így is a második helyen végzett a négyesében.

A negyeddöntőért vívott rájátszásban Hollandia (12–9) következett, aztán jött Szerbia és a roppant sima vereség (5–8), amellyel eldőlt, hogy a magyar válogatott az érmekért zajló csata helyett a helyosztókon folytatja – itt a mieink az első meccsen 7–6-ra kikaptak Montenegrótól, így ma Oroszország ellen a hetedik helyért szállnak medencébe.

A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT EURÓPA-BAJNOKI KERETE
Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Eger), Bátori Bence (Szolnok), Bedő Krisztián (Eger), Erdélyi Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Gergő (Eger), Manhercz Krisztián (FTC), Mezei Tamás (Szolnok), Pohl Zoltán (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok)

2018.09.20 09:30:17

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„Az Európa-bajnoki nyolcadik helyet nem szabad elfelejtenünk, annak ott kell élnie a fejekben.”

2018.09.15 23:39:08

Vízilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A férfipóló ősidők óta olimpiai sportág, a női szakág ellenben 2000-ben csatlakozott az ötkarikás programhoz, kezdetben hat, majd 2004-től nyolc csapattal. Ami a „píszí” sportdiplomácia szerint tarthatatlan, hiszen a férfiak mezőnye tizenkettes.

2018.09.11 10:50:22

Az egyetlen elnökjelölt szerint megkérdőjelezhetetlen, amit Kemény Dénes elért.

2018.09.06 12:52:29

Vízilabda nemzetisport.hu

Történt az Eb-n néhány olyan jelenet, ami korábban nem volt megszokott • A kommunikációban is profinak kell lenni.

2018.08.26 22:01:25

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL A magyar vízilabdázás sohasem lehetett olyan nehéz helyzetben, amelyből ne lelte volna meg a kiutat.