Újabb vereség, a 8. helyen zárt a férfi pólóválogatott az Eb-n

ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Barcelona), HATÁR DÁVID (Budapest)ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Barcelona), HATÁR DÁVID (Budapest)
2018.07.28. 16:35
A magyar férfi vízilabda-válogatott 9–8-ra kikapott Oroszországtól, így a nyolcadik helyen zárta a barcelonai Európa-bajnokságot.
Magyarország a nyolcadik helyen zárta az Európa-bajnokságot (Fotó: Kovács Anikó)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Magyarország a nyolcadik helyen zárta az Európa-bajnokságot (Fotó: Kovács Anikó) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BARCELONA
A 7. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 8–9
(1–2, 2–3, 1–3, 4–1)
Barcelona,
500 néző. V: Buch (spanyol), Rakovics (szerb)
MAGYARORSZÁG: Vogel Soma – Erdélyi 1, Manhercz K, Jansik D., Bedő 1, VÁMOS 3, Zalánki 1. Csere: Kovács Gergő, Angyal, Bátori 2, Mezei, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
OROSZORSZÁG: Fedotov – Merkulov, Kopcev, Nagajev 2, Liszunov, HOLOD 3, Sepeljov 1. Csere: Derevjankin, Harkov 1, Szucskov 1, Andrjukov 1, Bicskov. Szövetségi kapitány: Szergej Jevsztignyejev
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Kopcev (24. p.), Angyal (28. p.), Szucskov (32. p.)
Szergej Jevsztignyejev:
– Fontos volt nekünk, hogy győzelemmel zárjuk az Európa-bajnokságot. Jelentős eredmény, hogy sikerült a nagy csapatok egyike, Magyarország ellen nyerni, ez jó lendületet adhat a jövőre.

A meseíró Andersen fantáziájával sem tudta volna elképzelni az ember, hogy az vár rá a Magyarország–Oroszország helyosztón Barcelonában, amit végül látott.

Tudjuk, átalakult az együttes a tavalyi világbajnoki csapathoz képest, világversenyrutin nélküli pólósok kerültek be a csapatba, amely olykor a játékosok által borzasztónak minősített teljesítménnyel kapott ki az Európa-bajnokságon eddigi szakaszában.

A Montenegró elleni, 5–8. helyért zajló mérkőzésen – még ha vereséggel is zárt az együttes – némi javulást tapasztaltunk, s joggal reménykedhettünk benne, hogy győzelemmel és a hetedik hellyel sikerül búcsúzni Spanyolországtól.

De nem, semmi sem akart összejönni Barcelonában.

Pedig Angyal Dániel a kivonuláskor még biztatóan, bátorítóan vágta hátba Vogel Somát, aki másodszor kezdett a kapuban. Vogel először és utoljára a németek elleni, a vártnál sokkal izgalmasabbra sikerülő mérkőzésen szállt vízbe, s jól is tette dolgát a csoport második helyét érő, de összességében inkább felejteni való 4–4-es meccsen.

Ekkor még nem sejtettük, hogy ezt az összecsapást is – mármint a nézőknek – jobb lesz minél gyorsabban törölni a memóriából.

Rajtuk egyébként nem múlt semmi, a harmadik negyedben „Küzdjetek!”, a negyedik nyitányán már „Harcoljatok!” biztatással buzdították a magyar srácokat – kár, hogy ekkor három, majd már négy góllal vezetett az amúgy nem túl acélos rivális.

A tetemes hátrány és a nagy vereség réme miatt a negyedik negyed elején tényleg nekiesett a válogatott az oroszoknak, Märcz Tamás szövetségi kapitány a partról űzte-hajtotta a csapatot, így bő két perc alatt kettőre csökkent a hátrány. Fordítani viszont nem sikerült, még úgy sem, hogy Vámos Márton kevesebb mint egy perccel a vége előtt egy gólra lopta a távolságot.

Az utolsó támadásban Bátori Bence lövése nem talált utat a kapuba, így a 9–8-as vereség azt jelenti, nyolcadik helyen zárja az Eb-t a férfiválogatott.

DÖNTŐ
Szerbia–Spanyolország 7–7 (0–1, 3–3, 3–2, 1–1) – ötméteresekkel 5–3
A 3. HELYÉRT
Horvátország–Olaszország 10–8 (4–0, 3–5, 2–1, 1–2)
AZ 5. HELYÉRT
Görögország–Montenegró 8–6 (2–1, 3–3, 1–1, 2–1)

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: Véget ért a mérkőzés, Oroszország 9–8-ra nyert, így a mieink a nyolcadik helyen zárták az Európa-bajnokságot.

32. perc: Bátori 2 másodperccel a vége előtt lőtt, de a labda a lécről kipattant.

32. perc: Vogel mutatott be egy nagy védést, Märcz Tamás pedig időt kért, 15 másodperc maradt.

32. perc: Erdélyi harcolt ki egy ötméterest, amelyet Vámos magabiztosan értékesített. A jobb felső sarokba vágta a labdát. 8–9

31. perc: Időt kértek az oroszok.

31. perc: Vámos kísérletezett, de a labda az oldalhálóban kötött ki.

30. perc: Zalánki pazar indítása után Erdélyi úszott meg, majd ziccerben Fedotovba vágta a labdát.

30. perc: Vogel is védett egyet, Nagajev lövése után.

30. perc: Mezei harcolt ki egy kiállítást, majd a kapusba bombázta a labdát.

29. perc: Ezért nagy kár, Mezei lövése a kapufáról jött ki. Sőt, az ismétlésekből kiderült, hogy a kapus nyomta a bal oldali kapufára a labdát.

29. perc: Angyalt állították ki, Merkulov lövését pedig Vogel védte.

28. perc: Bedő három orosz gyűrűjében befordult, majd kilőtte a bal felső sarkot. 7–9

28. perc: Jansikot állították ki, majd Holod tempózta ki Vogelt, s a léc segítségével a hálóba juttatta a labdát. 6–9

27. perc: Vogel védte Nagajev lövését.

26. perc: Bátori ütötte ki Andrjukov kezéből a labdát, ismét támadhattunk. Kettős emberelőnybe kerültünk, majd először a blokkba vágtuk a labdát, majd Bátori lövése a blokkról pattant a kapuba. 6–8

25. perc: Villámgyorsan felértünk egy orosz kontra után, majd Bátori a kapuba bombázott. 5–8

25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed is, negyedszer is az oroszok nyerték a ráúszást.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Véget ért a harmadik negyed, négy góllal, 8–4-re vezetnek az oroszok.

24. perc: Hihetetlen, ez is bent van. Négy másodperccel a vége előtt, Andrjukov lövése után Manherczről pattant a kapunkba a labda. 4–8

24. perc: Merkulov lövése után szögletre pattant a labda Vogelről.

24. perc: Emberelőnybe kerültünk (Kopcev ki is pontozódott), de Manhercz a jobb oldali kapufa mellé lőtte a labdát.

23. perc: Märcz Tamás időt kért.

23. perc: Emberelőnybe kerültünk, de Vámos lövése elakadt a kapusban.

22. perc: Zalánki lövése volt nagyon gyenge.

21. perc: A kapufáról pattant le Harkov ejtése után a labda.

20. perc: Merkulov bombája után Vogel ütötte oldalra a labdát.

20. perc: Angyalt állították ki, időt kértek az oroszok.

19. perc: Zalánki bombázta távolról a kapusba a labdát.

18. perc: Szucskov maradt üresen, majd kilőtte a bal felső sarkot. 4–7

18. perc: Emberelőnybe kerültünk, Zalánki pedig kilőtte a bal alsót. 4–6

17. perc: Újabb orosz gól, Nagajev lövése a kapunk jobb oldalában kötött ki. 3–6

17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, harmadszor is az oroszok nyerték meg a ráúszást.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Véget ért a második negyed, a nagyszünetben 5–3-ra vezetnek az oroszok.

16. perc: Időt kértek a mieink három másodperccel a vége előtt.

16. perc: Bátorit állították ki, Holod pedig szinte azonnal, három másodperccel a vége előtt a kapunkba zúdította a labdát. Vámos kezén még meg is pattant a labda, Vogel nem tudott hárítani. 3–5

16. perc: Lejárt a támadóidőnk, időt kértek az oroszok.

16. perc: Vogel védett nagyot, Bicskov ziccerébe kapott bele.

15. perc: Bátori lövését védte a kapus.

15. perc: Pohlt állították ki, Harkov pedig emberelőnyben Vogel kapujába bombázott. 3–4

14. perc: Felúszás közben kaptunk egy kiállítást, amely éppen lejárt, amikor Erdélyi óriási erővel, két kapufa segítségével egyenlített. 3–3

14. perc: Bedő is kiharcolt egy kiállítást, majd egy nem túl gyors labdajáratás végén Vámos lőtte ki a jobb alsót. 2–3

13. perc: Angyalt állították ki, de Vogel jól avatkozott közbe egy bejátszásnál, így kivédekeztük az emberhátrányt.

12. perc: Holod pattintotta a léc alá a labdát távolról, kettővel vezetnek az oroszok. 1–3

12. perc: Erdélyi nagyjából 10 méterről a kapufára küldte a labdát.

11. perc: Derevjankin kapott labdát, de kiperdült a kezéből a labda lövés közben.

10. perc: Jansikot állították ki, de Zalánki gyönyörűen lekapta a labdát a levegőből. Hiába úsztunk fel, azonnal kontrát fújtak a bírók.

9. perc: Elkezdődött a második negyed, megint az oroszok hozták el a labdát.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Véget ért az első negyed, 2–1-re vezetnek az oroszok.

8. perc: Emberelőnyben Bátori kezéből perdült ki a labda, majd Manhercz lőtt a kapusba.

8. perc: Märcz Tamás kért időt.

8. perc: Lefordultak az oroszok, Merkulov azonban a passz helyett lőtt, Vogel pedig nagyot védett.

7. perc: Manhercz nem tudott igazán közel kerülni a kapuhoz, lövését védte is a kapus.

6. perc: Pohlt állították ki, majd Vámost is kiküldték, kettős emberelőnyben pedig Sepelev küldte elemi erővel a léc alá a labdát. 1–2

6. perc: Időt kértek az oroszok.

6. perc: Zalánki távoli lövése után a kapu fölé pattant a labda.

5. perc: Vogelt is kisegítette a kapufa Nagajev lövése után.

4. perc: Kovács óriási bombája után a bal oldali kapufáról kifelé pattant a labda.

4. perc: Mezeit állították ki, Liszunov azonban közelről a kapu mellé húzta a labdát.

3. perc: Manhercz szerzett labdát, gyorsan felúsztunk, majd Vámos pattintotta a léc alá a labdát. 1–1

2. perc: Bedő harcolt ki egy kiállítást, de emberelőnyben Erdélyi lövése után a blokkról kipattant a labda.

2. perc: Ez már bent van, Nagajev lövése után a labda egy magyar kézről pattant a kapunkba. 0–1

1. perc: Nagajev ejtése nagyon gyenge volt, majd a másik oldalon Bedőt látták szabálytalannak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az oroszok nyerték az első ráúszást.

Vogel kezd a magyar kapuban.

A mieink fehér, az oroszok kék sapkában szálltak vízbe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik aMagyarország–Oroszországmérkőzés a barcelonai férfi vízilabda Európa-bajnokság utolsó napjáról. A tét a hetedik hely, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar csapat a csoportkörbenGrúziafölényes legyőzése (12–5) után nagyon sima vereséget szenvedettOlaszországtól(5–12),majd meglepetésre csak ikszeltNémetországgal(4–4), de így is a második helyen végzett a négyesében.

A negyeddöntőért vívott rájátszásbanHollandia(12–9) következett, aztán jöttSzerbiaés a roppant sima vereség (5–8), amellyel eldőlt, hogy a magyar válogatott az érmekért zajló csata helyett a helyosztókon folytatja – itt a mieink az első meccsen 7–6-ra kikaptak Montenegrótól, így ma Oroszország ellen a hetedik helyért szállnak medencébe.