Argentína legyőzésével hibátlanul zárt csoportjában a férfi pólóválogatott

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2023.07.21. 01:48
Hozta a kötelező győzelmet a magyar válogatott (Kovács Anikó/MVLSZ)
A csoportgyőzelem már biztos volt, de hozták a kötelezőt a mieink: a magyar férfi vízilabda-válogatott 21–13-ra legyőzte Argentinát a fukuokai vizes világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában. Később az is eldőlt, hogy a negyeddöntőben az Egyesült Államok–Kanada mérkőzés győztesével csapunk össze.

VIZES VB, FUKUOKA
VÍZILABDA
FÉRFIAK, CSOPORTKÖR
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ARGENTÍNA 21–13(7–1, 5–4, 4–4, 5–4)
Fukuoka, 50
néző. V: Csang Liang (kínai), Ferrari (olasz).
MAGYARORSZÁG:
Lévai – Varga Dénes 1, Manhercz K. 2, Jansik Sz. 1, MOLNÁR E. 2, Zalánki 1, Pohl 1. Csere: FEKETE G. 3, Angyal 2, NAGY ÁDÁM 3, VIGVÁRI VINCE 4, Vigvári Vendel 1. Szövetségi kapitány: Varga Zsolt
ARGENTÍNA: Salas – CORSI 3, Tilatti 1, Martino 2, T. Echenique 1, CAMNASIO 3, Veich. Csere: Malnero (kapus), Galimberti, Leona 1, Bonomo, Poggi 1, Soler 1. Szövetségi kapitány: Juan Pablo Giri
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 7/6. Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 2/2. Kipontozódott: Pohl (28. p.)
Juan Pablo Giri:
– Örülünk, hogy itt lehetünk és ilyen mérkőzéseket játszhatunk. Kiadtunk magunkból mindent, sok gólt lőttünk, tetszett, amit a játékosaimtól láttam.

A nap első mérkőzését játszotta a magyar férfi vízilabda-válogatott, a helyi idő szerint reggel 9 órás időpont pedig nagyobb kihívást jelentett, mint az ellenfél, hiszen a kvartett leggyengébb együttese, Argentína ellen zártuk a csoportkört. Az argentinok eleve beugróként vannak itt Fukuokában, hiszen a Dél-Amerikából kvalifikáló brazilok anyagi okok miatt visszaléptek, és ők következtek a sorban. Egyetlen ismerősen csengő nevet fedezhettünk fel a jegyzőkönyvben az összeállításukat böngészve, de Tomas Echenique is leginkább arról ismert, hogy a spanyolok, majd az olaszok honosított balkezes kiválóságának, a világbajnok Gonzalo Echeniquének az öccse – az utóbbi is itt van egyébként Fukuokában, az olasz válogatott tagjaként.

Varga Zsolt két olyan játékosának adott pihenőt, aki kisebb problémával küszködik, Német Toni a vállát fájlalta, míg Vámos Márton erősen köhögött – a kapitány nyugodtan megtehette, hogy kímélte őket. Először került be a csapatba Vigvári Vince, így mind az öt világbajnoki újoncunk átesett a tűzkeresztségen. Ezzel szoros összefüggésben először játszottak együtt vb-meccset a Vigvári testvérek, különösebb jóstehetség nem kell hozzá, hogy leírjuk, minden bizonnyal nem utoljára. A csapat egyáltalán nem erre a meccsre, hanem már a kedden esedékes negyeddöntőre készült, amit jó jelez, hogy csütörtök délelőtt kemény kondiedzésen vettek részt a játékosok.

Az érdeklődés nem verdeste az egeket, szinte üres lelátók előtt kezdődött a pénteki program, a Magyar Vízilabda-szövetség elnöke, Madaras Norbert is csupán argentin kollégája társaságában ücsörgött a sportvezetőknek elkülönített szektorban. A kezdés a technikai személyzetnek is korai volt, az első ráúszás után nem sikerült elindítani semmilyen órát sem... A magyar válogatott viszont elindult, Varga Dénes teljesen üresen lőtt gólt középről, majd elnézést kért, hogy nem passzolt a mellette ugyancsak üresen hagyott Manhercz Krisztiánnak. A mieinknek nagyjából minden második lövése beakadt, az argentinok viszont egy ötméteresen kívül lövésig sem jutottak. Megesett, hogy Lévai Márton a kapujából kiúszva nagyjából a hatméteres vonalon szerelt, és közben gyorsabb volt, mint a labdáért igyekvő argentin mezőnyjátékos. Az első negyed óriási magyar fölényt hozott, Vigvári Vince pedig az első világbajnoki gólja után a másodikat és a harmadikat is meglőtte.

Mi leültünk, ezzel párhuzamosan az argentinok valamelyest magukhoz tértek a második negyedre. A védekezésünk felpuhult, ez pedig még az argentinok ellen sem feltétlenül fér bele, a négy kapott gól nem nézett ki valami jól ebben a periódusban. A másik kapu előtt alapvetően rendben volt a játékunk, általában a legegyszerűbb megoldás volt a leginkább célravezető. Varga Zsolt közben sorcserékkel oldotta meg, hogy mindenki nagyjából ugyanannyit legyen a vízben. A szakasz második felére azért valamelyest rendeztük a sorokat.

Térfélcsere után békésen csordogált tovább a mérkőzés, a védekezésünk hol jól zárt, hol nem, elöl hol belőttük a ziccert, holt nem, de hát az vesse az első követ a játékosokra, aki reggel kilenckor képes csúcsteljesítményre bármilyen csapatsportágban. Közben elkönyvelhettük Molnár Erik első világbajnoki gólját is, ezzel már az összes mezőnyjátékosunk eredményes volt Fukuokában. Az argentinok közül kerültek hozzá, hogy negyedet nyerjenek a vb-n, de Pohl Zoltán ötméteresből ikszre hozta ezt a nyolc percet.

A záró negyed nagyjából már mindenkinek nyűg volt, viszont Jansik Szilárd is betalált egy lefordulás végén, úgyhogy az összes mezőnyjátékosunk lőtt legalább egy gólt az argentinoknak. A miheztartás végett azért eljutottunk húsz gólig, a huszadikat Fekete Gergő szerezte a saját maga által kiharcolt ötméteresből. Az utolsó magyar találatot Vigvári Vince jegyezte, aki négy góllal zárta első vb-meccsét, és megkapta a meccs legjobbjának járó díjat.

A magyar válogatott 21–13-ra győzött, a 13 kapott gól nyilván rengeteg, a koncentráció hiánya azonban betudható a korai kezdésnek – este aligha lőttek volna ennyit az argentinok. A lényeg, hogy győztünk, nem sérült meg senki, továbbá túl vagyunk a csoportkörön, és lehet készülni a keddi negyeddöntőre.

A csoport másik mérkőzésén
Horvátország–Japán 17–12 (4–3, 3–3, 8–3, 2–3)

Spanyolország–Ausztrália/Franciaország

VÉGE A NEGYEDIK NEGYEDNEK, ÉS A MÉRKŐZÉSNEK!

8. perc: Corsi harmadik gólját is megszerezte, ez lesz az utolsó gól a meccsen. 21–13

8. perc: Vigvári Vince negyedik gólját is megszerzi a végén. 21–12

Időt kérnek az argentinok.

7. perc: Fekete Gergő bedobott egy ötméterest, közel egy perc van hátra. 20–12

7. perc: Argentína támadásban egyre bátrabb, újabb gólt is szerzett. 19–12

6. perc: Nagy Ádám szép akció góllal jelentkezett. 19–11

Ebből elképesztő kiütés nem lesz, de a kötelezőt hozza a már a meccs előtt csoportgyőztes magyar válogatott, amelynek egy edzése is volt a mérkőzést megelőzően kora reggel.

4. perc: Molnár Erik villan, újabb magyar gól. 18–11

4. perc: Újabb argentin gól. Már csak három kell nekik, hogy annyit szerezzenek, mint az eddigi két meccsükön. 17–11

3. perc: Jansik Szilárd is megszerzi első gólját, újra hét közte. 17–10

2. perc: Ezt a játékrészt sem kezdjük lendületesen, ráadásul az argentinok gólt dobnak. 16–10

VÉGE A HARMADIK NEGYEDNEK!

8. perc: Másodpercekkel a vége előtt kaptunk egy hetest, Pohl Zoltán bedobta, iksz a negyed, 7 gól van közte, már csak egy játékrész van hátra. 16–9

8. perc: Ezt a negyedet könnyet lehet, hogy elbukjuk, újabb argentin találat. 15–9

Argentin időkérés fél perccel a negyed vége előtt.

8. perc: Ezt most szépen csináltuk, Molnár Erik talált be. 15–8

7. perc: Még egy gólt kapunk, ebben a negyedben már jobban állnak az argentinok. 14–8

6. perc: Mi elszórakoztuk a támadásunkat, az argentinok viszont szép támadás végén beköszöntek. 14–7

5. perc: Vigvári Vendel betalált, hosszú percek után szerzünk ismét gólt. 14–6

3. perc: Sőt, gólt is kapunk, méghozzá egy ötméteresből. 13–6

3. perc: Most van egy hosszabb gólcsendünk, Vigvári fölé dobta a helyzetet.

1. perc: Fekete Gergő góljával nyitottuk ezt a negyedet. 13–5

VÉGE A MÁSODIK NEGYEDNEK, FÉLIDŐ!

8. perc: Nagy ismét beköszönt, már ezt a negyedet is vezetjük, összességében hét közte. 12–5

7. perc: Nagy Ádám is lő egy gólt a rövid sarokra, most már iksz a negyed. 11–5

7. perc: Angyal szép akció végén talál be, újra öt közte. 10–5

6. perc: Zalánk hatalmas gólt lőtt távolról, majd kivédekeztük a kiállítást, de nem sokkal később így is kaptunk egyet. 9–5

5. perc: Egy közeli Leona-góllal ismét szépítenek az argentinok. 8–4

4. perc: Fekete Gergő megtöri a gólcsendet, szinte üres kapura talál be. 8–3

3. perc: Most egy kicsit belealszanak a mieink a meccsbe, Corsi második gólját szerzi. 7–3

2. perc: Szép gólt szereztek az argentinok szabaddobásból. 7–2

1. perc: Kapufával nyitottak az argentinok, majd védekeztek egy jót ellenünk.

VÉGE AZ ELSŐ NEGYEDNEK

8. perc: Vigvári remekel, már háromgólos első vb-meccsén – ez 3 másodperccel a negyed vége előtt jött. 7–1

8. perc: Vigvári újra betalál, egyre nő az előny. 6–1

7. perc: Angyal lő gyönyörű gólt egy rövidebb gólcsend után. Labdaszerzésekben remekelnek a mieink. 5–1

5. perc: Labdát szereztünk, de csak kapufa lett a vége, ám utána jött Vigávri Vince, s első vb-meccsén az első gólját is megszerezte. 4–1

4. perc: Manhercz erőteljes lövésével ismét növeljük az előnyt, eddig nagy ellenállásba nem ütköznek a mieink. 3–1

4. perc: Ők is kaptak egy ötméterest, és be is lőtte Martino. 2–1

3. perc: Ötméteres kaptak a mieink, Manhercz pedig be is dobta azt. 2–0

2. perc: Varga Dénes megindította a gólgyártást, vezetünk! 1–0

Hosszas procedúra után folytatódik a meccs, 7:47-ről.

1. perc: Az indulás rögtön nem hétköznapi, ugyanis a meccs kezdetét vette, de az óra nem indult el.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A résztvevők már a medencében.

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

Az első körös, Japán elleni nyolcgólos győzelmet követően a második fordulóban Horvátországot verte meg 12–10-ra a magyar válogatott, később pedig az is kiderült, hogy így már biztosan csoportelsők a mieink.

Varga Zsolt a győzelem után: –Összességében jól játszottunk, kontrolláltuk a mérkőzést, az utolsó támadások során jöttek fel a horvátok, még vissza kell jönnie annak az egyébként meglévő tudásnak, hogy miként tudunk lezárni egy ilyen találkozót. Ki kell pihenni ezt a meccset, aztán dolgozunk tovább. Célkeresztbe helyezzük azt a csapatot, amelyikkel a negyeddöntőben találkozhatunk, minden bizonnyal együtt edzünk majd valamelyik együttessel, amely hozzánk hasonlóan nem játszik a nyolc közé jutásért. Gyakorolunk emberelőnyt, emberhátrányt, és az is fontos lesz, hogy továbbvigyük a játék lendületét.

Zalánki Gergő a horvátok elleni meccset követően: – Egészen jók voltunk, majdnem a végéig kézben tartottuk a mérkőzést, nem is tudom, hogy akkor mi történt velünk. Volt két labdavesztésünk, akciógólokat is kaptunk, talán elhittük, hogy már megvan a győzelem, és kicsit elveszítettük a fókuszt. Kilencven százalékban azért jó volt a játékunk.