Férfi vízi ob I: alig akart eldőlni az idény utolsó meccse

D. S. B.D. S. B.
2023.05.23. 20:27
A Pécs nagy csatában nyert Kaposváron, így 11. helyen zárta az idényt (Fotó: PVSK-Füszért/Fb)
A férfi vízilabda ob I 2022–2023-as idényének utolsó mérkőzését rendezték Kaposváron, ahol a Pécsi VSK-Mecsek Füszért fordulatos mérkőzésen ötméteresekkel győzött, így 11. helyen zárta a bajnokságot.

A somogyiak kezdték jobban a meccset, hiszen a nagyszünetre 6–3-ra léptek meg riválisuktól. A Pécs azonban nem adta fel, a harmadik negyedet 4–1-re nyerve egyenlített, majd a negyedik játékrész elején 8–7-re fordított is.

Végül a rendes játékidő nem hozott döntést, így ötméteresek döntöttek a 11. hely sorsáról, amelyet a vendégek szereztek meg, akik a párbaj első hat sorozatából ötször is eredményesek voltak, szemben a kaposváriakkal, akik csak négyszer.

FÉRFI OB I
A 11. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

Kaposvári VK–PVSK-Mecsek Füszért 11–11 (3–2, 3–1, 1–4, 4–4) – ötméteresekkel 4–6
Kaposvár, 270 néző. V: Pintér J., Csanádi Zs.
KAPOSVÁR: CSOMA – KAKSTEDTER 3, Berta, Petrovszki 1, Langiewicz, Juhász-Szelei 1, Horváth Á.      Csere: PELLEI F. 1, Szatmári 2, Palatinus, Vörös T. 1, VINDISCH 2, Takács J.
Edző: Surányi László
PÉCS: GELENCSÉR – KERESZTÚRI 4, Csorba 1, Reisz, Kókai Sz., KOLOZSI 3, Lajkó 2.
Csere: Gaszt 1, Pellei K., Pónya, Némethy, Szabó G.
Megbízott edző: Barát Ferenc
Gól – emberelőnyből: 13/7, ill. 11/3.
Gól – ötméteresből:  –, ill. 1/1.
Kipontozódott: Reisz (20. p.), Pellei K. (29. p.).
Kiállítva (végleg, cserével): Petrovszki (23. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:
2–1 a Pécs javára
Surányi László: –
A Pécs szívvel-lélekkel játszott nem engedte el a találkozót. Ebben az idényben csak a közönséget tudom kiemelni, sajnálom, hogy nem tudtuk jó játékkal és eredményekkel megköszönni nekik a jelenlétüket.
Barát Ferenc:  – Közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk, durvaság nélkül. Az ötöspárbaj mindig szerencse és pillanatnyi forma kérdése.