Friss
Top
Program

Vizes vb: Cseh László ezüstérmet szerzett – szerdai eredmények

nemzetisport.hu | 2017. 07. 25.

Vizes vb: Cseh László ezüstérmet szerzett – szerdai eredmények

Szerdán a Magyarországon zajló vizes világbajnokságon Cseh László 200 méter pillangón megszerezte a magyar küldöttség első ezüstérmét. Ugyanebben a számban Kenderesi Tamás a negyedik helyen zárt, míg Hosszú Katinka 200 gyors döntőjében a 7. lett, 200 pillangó elődöntőjéből pedig Szilágyi Liliánával karöltve továbbjutott a csütörtöki fináléba. A női vízilabda-válogatottunk nagy csatában 10–9-re legyőzte Görögországot, így pénteken az olaszokkal mérkőzik meg az ötödik helyért.

hirdetés

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, 2017
ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)

  9.30: Előfutamok (Tv: M4 Sport, Eurosport1)
  9.30: női 50 m hát 33. Joó Sára, nem jutott tovább
  9.45: férfi 100 m gyors 18. Bohus Richárd, 21. Kozma Dominik, nem jutottak tovább
10.17: női 200 m pillangó 1. Hosszú Katinka, 5. Szilágyi Liliána, mindketten elődöntősök
10.34: férfi 200 m vegyes 22. Sós Dániel, nem jutott tovább
10.52: vegyes csapatok 4x100 m vegyes váltója Magyarországot (Balog Gábor, Gyurta Dániel, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna) kizárták

17.30: Elődöntők, döntők (Tv: M4, Sport, Eurosport1)
  17.32:
női 200 m gyors, döntő 1. Federica Pellegrini (Olaszország), Hosszú Katinka 7. lett
17.41:
férfi 100 m gyors, elődöntő legjobb idő: Mehdy Metella (Franciaország)
17.51: női 50 m hát, elődöntő – legjobb idő: Etiene Medeiros (Brazília)
  18.01: férfi 200 m pillangó, döntő 1. Chad le Clos (Dél-Afrika), Cseh László a 2., Kenderesi Tamás a 4. helyen zárt
  18.17:
férfi 50 mell, döntő 1. Adam Peaty (Nagy-Britannia)
18.25:
női 200 m pillangó, elődöntő Hosszú Katinka a 6., Szilágyi Liliána a 7. idővel jutott be a döntőbe
18.45:
férfi 200 m vegyes, elődöntő legjobb idő: Chase Kalisz (Egyesült Államok)
  19.05: férfi 800 m gyors, döntő 1. Gabriele Detti (Olaszország)
  19.19: vegyes csapatok 4x100 m vegyes váltója, döntő – 1. Egyesült Államok

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
NŐK, HELYOSZTÓK
A 11. helyért

Franciaország–Új-Zéland 9–7
A 9. helyért

Hollandia–Kína 14–7
Az 5–8. helyért

Olaszország–Ausztrália 18–17 – ötméteresekkel
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 10–9

ELŐDÖNTŐ
20.30:
Oroszország–Egyesült Államok 9–14
22.00: Kanada–Spanyolország 10–12

hirdetés