Friss
Top
Program

Vizes vb: pólósiker, öröm az uszodában, világcsúcsok – keddi eredmények

nemzetisport.hu | 2017. 07. 25.

Vizes vb: pólósiker, öröm az uszodában, világcsúcsok – keddi eredmények

A vizes világbajnokság délelőtti úszó előfutamaiból Hosszú Katinka, Cseh László és Kenderesi Tamás továbbjutott, Verrasztó Evelyn, Gyurta Gergely és Financsek Gábor sajnos nem. Este is szoríthattunk magyarokért: Hosszú, Cseh és Kenderesi sikerrel vette az elődöntőt is, Kozma Dominik és Kapás Boglárka pontszerző helyen végzett, míg férfi vízilabda-válogatottunk Oroszország kiütésével bejutott a négy közé. Íme, a vb keddi eredményei.

hirdetés


VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST
ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)

9.30: Előfutamok
•  9.30: férfi 50 m mell Adam Peaty világrekordot úszott, Financsek Gábor a 43. helyen zárt, nem jutott tovább
•  9.49: női 200 m gyors – 3. Hosszú Katinka; 23. Verrasztó Evelyn, nem jutott tovább
• 10.12: férfi 200 m pillangó – 1. Cseh László, 7. Kenderesi Tamás, mindketten továbbjutottak
• 10.31: férfi 800 m gyors 21. Gyurta Gergely, nem jutott döntőbe

A DÉLUTÁNI PROGRAM
17.30: Elődöntők, döntők
17.32: férfi 200 m gyors, döntő – 1. Szun Jang (Kína), Kozma Dominik országos csúccsal a 6. lett
17.40: női 1500 m gyors, döntő – 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), Kapás Boglárka a 4., Késely Ajna a 8. lett
18.11: férfi 50 m mell, elődöntő – a brit Adam Peaty megdöntötte a délelőtt felállított világrekordját
18.21: női 100 m hát, döntő – 1. Kylie Masse (Kanada) – világcsúcs
18.36: férfi 100 m hát, döntő – 1. Hszü Csia-jü (Kína)
18.44: női 200 m gyors, elődöntő – Hosszú Katinka az 5. idővel döntős
19.04: férfi 200 m pillangó, elődöntő Cseh László a 2., Kenderesi Tamás a 3. idővel döntős
19.17: női 100 m mell, döntő – 1. Lilly King (Egyesült Államok) – világcsúcs

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
Férfiak
• A 15. helyért

9.30:
Kanada–Dél-Afrika 9–6
• A 13. helyért

10.50:
Franciaország–Egyesült Államok 8–11
A 9–12. helyért
12.10: Brazília–Japán 7–9
13.30: Kazahsztán–Spanyolország 6–18
NEGYEDDÖNTŐ
14.50: Montenegró–Görögország 7–12
16.10:
Szerbia–Ausztrália 15–5
20.30:
MAGYARORSZÁG–Oroszország (37.) 14–5
22.00:
Horvátország–Olaszország (38.) (Tv: M4 Sport)

hirdetés