Úszó Eb: Késely Ajna 1500 gyorson is érmet szerzett!

2018.08.07. 17:48
Bronzérmet szerzett Késely Ajna 1500 méteres gyorsúszásban a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokságon. A mindössze 16 éves magyar versenyző – aki korábban 800 gyorson már begyűjtött egy ezüstöt – egyéni csúcsát jócskán megdöntve, magabiztosan jött be a harmadik helyen, az első kettő befogására nem volt esélye.

A Helsinkiben rendezett junior Európa-bajnokságon öt aranyérmet nyert Késely a várakozásoknak megfelelően nem tudott versenyben lenni a későbbi győztes olasz Simona Quadarellával (aki 800-on is megállíthatatlan volt) és a második német Sarah Köhlerrel, de hatalmas egyéni csúccsal (16:03.22) bejött a harmadik helyre. Eddigi legjobbja 16:11.25 volt.

Késely második érmét szerezte a skót nagyvárosban zajló kontinensviadalon az után, hogy szombaton 800 méter gyorson második lett.