Davis-kupa: ötórás döntő meccs után négy között a spanyolok!

2018.04.08. 18:56
A spanyolok óriási csatában jutottak be az elődöntőben (Fotó: AFP)
A férfi tenisz-világranglistát vezető Rafael Nadal három szettben legyőzte a negyedik helyen álló Alexander Zverevet, így 2:2-re módosult a németek elleni párharc állása, majd David Ferrer maratoni sikerével a spanyolok bejutottak a Davis-kupa elődöntőjébe.

A 16-szoros Grand Slam-torna-győztes Nadal a hazai salakon villámrajtot vett, kétszer is elvette ellenfele adogatását, majd ha nem is könnyen, de kiszerválta a szettet (6:1).

A második felvonás gyors brékváltással indult, 2:2 után Nadal került előnybe, s ezt megőrizte a játszma során (6:4). A harmadik szettben a spanyol 0:1 után négy játékot nyert meg sorozatban, és bár egy brék még összejött Zverevnek, fordítani már nem tudott (6:4).

A továbbjutásról szóló meccs nem is lehetett volna drámaibb: David Ferrer és Philipp Kohlschreiber ugyanis csaknem 5 órán keresztül gyűrte egymást. Az első szettben a spanyol három játszmalabdát is kiengedett a kezéből fogadóként, de rövidítésben megnyerte az első felvonást (7:6), a következőben viszont 3:2-es Kohlschreiber-előnynél a brékváltásokból a német jött ki jobban és egyenlített (3:6).

A harmadik szettben 5:4-nél nem tudta adogatóként lezárni a dolgokat, ezt Ferrer újra rövidítésben büntette (7:6), a negyedikben viszont 5:4-es előnyénél fogadóként már a német örülhetett (4:6), jöhetett a döntő játszma! Ott 3:1-es Ferrer-vezetés után Kohlschreiber három játékot nyert meg zsinórban, majd két bréklabdája volt az 5:3-hoz. Hiába, ezekkel nem élt, míg a spanyol 5:5-nél elvette az adogatását, így 6:5-nél a győzelemért szerválhatott – sikerrel, így Spanyolország jutott be az elődöntőbe (7:5)!

A mieinket búcsúztató belgák a párosok meccsét is elbukták az Egyesült Államokban, így a házigazda került be az elődöntőbe. A negyedik mérkőzést követően a címvédő franciák szinténa négy közé jutottak, mivel Lucas Pouille szetthátrányból nyert Fabio Fognini ellen Genovában.

Készülhet az elődöntőre a horvát csapat is, Marin Cilic három nagyon sima szettben múlta felül kazah ellenfelét, Mihail Kukuskint – igaz, a befejezés annyira nem volt sima, a nyolcadik meccslabdáját használta ki.

SZOMBATON
Fabio Fognini, Simone Bolelli–Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert 4:6, 3:6, 1:6

SZOMBATON
Feliciano López, Marc López–Tim Pütz, Jan-Lennard Struff 3:6, 4:6, 6:3, 7:6 (7–4), 5:7

SZOMBATON
Ivan Dodig, Nikola Mektic–Timur Habibulin, Alekszandr Nyedovjeszov 6:7 (2–7), 6:4, 6:4, 6:2

EGYESÜLT ÁLLAMOK–BELGIUM (2.) 4:0