Tenisz: győzelemmel kezdte a brisbane-i selejtezőt Babos Tímea

2023.12.29. 11:15
Babos Tímea győzelemmel kezdett Brisbane-ben (Fotó: Dömötör Csaba)
Megnyerte első selejtezős mérkőzését a Brisbane-ben zajló kemény pályás tenisztornán Babos Tímea.

Az 1.7 millió dollár összdíjazású ausztráliai viadal kvalifikációjának nyitókörében a világranglistán 188. soproni teniszező – a magyar szövetség közösségi oldalának beszámolója szerint – 7:6, 6:4-re nyert a szlovák Rebecca Sramková (130.) ellen. Az első szettben kétszer is egyenlíteni tudott brékhátrányból, majd magabiztosan hozta a rövidítést. A második játszmában a 30 esztendős magyar játékos volt háromszor brékelőnyben és végül a győzelemért adogatva 5:4-nél nem engedte vissza a meccsbe a szlovákot.

A főtáblára jutásért a 19 éves szabadkártyás ausztrál, Talia Gibson (270.) lesz Babos ellenfele.