Szafin hiába jött vissza két szett hátrányból, végül kiesett

2009.05.28. 00:38
A Roland Garros szerdai napján továbbjutott a női egyes második fordulójából a huszonkilencedik helyen kiemelt Szávay Ágnes miután két sima szettben legyőzte az orosz Jelena Vesznyinát. A nap legfordulatosabb mérkőzésén 4 óra 34 perc játék után jutott tovább a huszadik helyen kiemelt orosz Marat Szafin ellen a francia Josselin Ouanna.
Marat Szafin maratoni hosszúságú összecsapás után búcsúzott utolsó Roland Garrosától
Fotó: Reuters

Szávay Ágnes a világranglista negyvenkilencedik helyen álló Vesznyina ellen lépett pályára, és fölényes győzelemmel vágott vissza a tavaly miami torna elődöntőjében elszenvedett kudarcért.

A magyar lány nagyszerűen játszott a mérkőzésen, de elismerte, ellenfele sok rontása is kellett a nagykülönbségű sikerhez.

A nap másik magyar vonatkozású mérkőzésén Czink Melinda és a dél-afrikai Natalie Grandin oldalán két szettes mérkőzésen csak megszorítani tudta a torna első helyen kiemelt párosát, a zimbabvei Cara Black és az amerikai Liezel Huber alkotta duót.

A női egyesek között mindenképpen megemlítendő, hogy az egykori világranglista-vezető Marija Sarapova hatalmas csatában, döntő szettben 8:6-ra legyőzte tizenegyedik helyen kiemelt honfitársát, Nadja Petrovát.

A jelenlegi világelső – szintén orosz – Dinara Szafina viszont egyelőre úthengert játszik, az első mérkőzésen elért 6:0, 6:0-s sikerét ezúttal egy 6:1, 6:1-es győzelem követte, szerdán Vitalija Djacsenko volt a szenvedő fél.

A férfiak küzdelmében Marat Szafin hiába nyert minden szettben legalább hat játékot, és hiába kapaszkodott vissza kétszettes hátrányból, végül nagy csatában alul maradt a hazaiak által űzött Ouannával szemben.

Szafin a döntő szettben egyből elvette ellenfele adogatását, de még 8:8-nál is volt lehetősége, hogy újra brékelőnyhöz jusson, ez azonban nem sikerült neki, és a következő adogatójáték egyben az utolsót jelentette számára a Roland Garroson, mivel az év végén visszavonul a profi tenisztől.

Nagy küzdelemben jutott tovább a tizennegyedik helyen kiemelt David Ferrer is, igaz a Nicolas Kiefer elleni összecsapás döntő szettje lényegesen simábbra sikerült mint Szafinéké.

A torna férfi címvédője Rafael Nadal könnyedén nyerte Tejmuraz Gabasvili elleni összecsapását, és mivel Lleyton Hewitt második fordulóbeli mérkőzését is sikerrel abszolválta, így a jelenlegi világelső egy egykori éllovas ellen játszik a harmadik fordulóban.